[OBK 07] Efekty naprawy "tłuczenia maglownicy"

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

[OBK 07] Efekty naprawy "tłuczenia maglownicy"

Post 28 sty 2008, o 20:40

FHI zaproponowało remedium (podobno) na słynne "tłuczenie maglownicy". Ma to polegać na wymianie przewodów hydraulicznych od wspomagania, na szersze (o ile dobrze zrozumiałem). Po tej wymianie ma nastać błoga cisza.
Ponieważ w nowym OBK, w przeciwieństwie do starego, maglownica tłucze jak diabli, to zacząłem się zastanawiać, czy takiej operacji na samochodzie nie dokonać.
Z nasłuchu dotarły do mnie wieści o dziwnym zachowaniu się kierownicy po tej operacji. Pojawiają się okresowe braki wspomagania, kierownica chodzi ciężej itp. Ma to być rezultatem zapowietrzenia układu wspomagania i ustępować po jakimś czasie (jakim?).

Dlatego mam pytanie, czy ktoś może ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?



esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 28 sty 2008, o 20:44

Podobno ASO Koper ma jakis własny patent ,
tak gdzies kiedys na kropce czytałem ale nie wiem gdzie to jest



edit. aaa nie patent to chyba mieli na poprawne ustawianie geometrii w OBK, sorry

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 28 sty 2008, o 20:51

To nie jest ich patent, ale oficjalne rozwiązanie z FHI (jak słyszałem). Parę osób już z tego skorzystało i właśnie się pytam, czy jest tu ktoś taki.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Post 28 sty 2008, o 20:56

Nie, bo wszyscy przy zdrowych zmysłach posłuchali porad Krzysioma i kupili Toyoty :evilgrin: ;-) :-P
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 28 sty 2008, o 20:58

Bilex pisze:Nie, bo wszyscy przy zdrowych zmysłach posłuchali porad Krzysioma i kupili Toyoty
w LandCruiserach czyjniki pneumatycznego zawieszenia szwankuja podobno :evilgrin:


sorry za OT

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 28 sty 2008, o 20:59

Bilex, nie wywołuj Krzysioma z lasu. Ostrzeżenie przed ostrzeżeniem.



;-) :mrgreen:

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Post 28 sty 2008, o 21:00

Bergen pisze:Bilex, nie wywołuj Krzysioma z lasu. Ostrzeżenie przed ostrzeżeniem.



;-) :mrgreen:
:lol:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 28 sty 2008, o 21:01

Bergen, widziałem że się gdzies skarżyłeś, że mało masz roboty na swoim odcinku , a tu proszę :mrgreen:

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 13:39

Na ostatnim ognisku subarowym, rrosiak rzeczywiscie opisywal jak to ASO Koper mu usterke usunelo. Podobno ma teraz cicho. Potwierdzil, ze pare dni po naprawie byly problemy ze wspomaganiem (FHI przyoszczedzilo podobno i brak jest korka odpowietrzajacego). Po paru dniach jednak to ustepuje i jest OK.

[ Dodano: 2008-01-29, 12:42 ]
devlin pisze:Ciekawostką przyrodniczą jest fakt, że OBK MY05 miał recall w DE - wymieniano całe listwy kierownicze. W PL o czymś podobnym nie słyszałem.
Gdybysmy u siebie w PL mieli tak silne organizacje konsumenckie jak w DE czy US tez by kazdy producent dmuchal i chuchal i na wszelki wypadek cos takiego by pewnie robil czasami. Niestety tam gdzie sie da, koncerny samochodowe chowaja glowe w piasek i udaja, ze nic sie nie dzieje.

Maly mamy rynek i tu jest problem.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Post 29 sty 2008, o 19:23

Gal tutaj masz moje wypociny w tym temacie

http://subaru.pl/forum/viewtopic.php?t= ... BFe+koniec

Na dzień dzisiejszy jest super, czyli cicho... w temacie przekładni oczywiście, bo zawieszenie dalej stuka i skrzypi.
Po trzykrotnej wymianie amortyzatorów, w ubiegłym tygodniu sam zlokalizowałem źródło hałasu i powiedziałem chłopakom co skrzypi. Zapisali i mieli sprowadzić, ale wczoraj zadzwonili, że takiego elementu nie ma w katalogu :-? No to dzisiaj pojechałem do nich, oni zrobili :shock:, po czym wykonali fotki rzeczonego ustrojstwa i mają z tym uderzyć do SIPu. Ciekawe jak długo będą trawić temat, załamać się można :evil:

Intak_i_nie
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: prawie Poznań
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 31 sty 2008, o 12:00

rrosiak pisze:...
Po trzykrotnej wymianie amortyzatorów, w ubiegłym tygodniu sam zlokalizowałem źródło hałasu i powiedziałem chłopakom co skrzypi. Zapisali i mieli sprowadzić, ale wczoraj zadzwonili, że takiego elementu nie ma w katalogu :-? ...
Możek ktoś Ci podczepił lokalizator :-P
Nie mruga tam taka czerwona dioda :mrgreen:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 31 sty 2008, o 12:28

Jestem umówiony na jutro na naprawę sławetnej maglownicy - sie zobaczy...

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Post 31 sty 2008, o 22:13

Gal, dopiero zauważyłem :shock: co się stało z Dinozaurem?!?!?!
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 31 sty 2008, o 22:18

rrosiak pisze:Gal tutaj masz moje wypociny w tym temacie

http://subaru.pl/forum/viewtopic.php?t= ... BFe+koniec

Na dzień dzisiejszy jest super, czyli cicho... w temacie przekładni oczywiście, bo zawieszenie dalej stuka i skrzypi.
Po trzykrotnej wymianie amortyzatorów, w ubiegłym tygodniu sam zlokalizowałem źródło hałasu i powiedziałem chłopakom co skrzypi. Zapisali i mieli sprowadzić, ale wczoraj zadzwonili, że takiego elementu nie ma w katalogu :-? No to dzisiaj pojechałem do nich, oni zrobili :shock:, po czym wykonali fotki rzeczonego ustrojstwa i mają z tym uderzyć do SIPu. Ciekawe jak długo będą trawić temat, załamać się można :evil:
Jak to czytam to mi ręce opadaja :evil:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Post 31 sty 2008, o 22:25

carfit pisze:
rrosiak pisze:Gal tutaj masz moje wypociny w tym temacie

http://subaru.pl/forum/viewtopic.php?t= ... BFe+koniec

Na dzień dzisiejszy jest super, czyli cicho... w temacie przekładni oczywiście, bo zawieszenie dalej stuka i skrzypi.
Po trzykrotnej wymianie amortyzatorów, w ubiegłym tygodniu sam zlokalizowałem źródło hałasu i powiedziałem chłopakom co skrzypi. Zapisali i mieli sprowadzić, ale wczoraj zadzwonili, że takiego elementu nie ma w katalogu :-? No to dzisiaj pojechałem do nich, oni zrobili :shock:, po czym wykonali fotki rzeczonego ustrojstwa i mają z tym uderzyć do SIPu. Ciekawe jak długo będą trawić temat, załamać się można :evil:
Jak to czytam to mi ręce opadaja :evil:

A ja już nie wiem, czy mam płakać czy się śmiać :-/

MaciekSubru
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 01:14

Gal pisze:Jestem umówiony na jutro na naprawę sławetnej maglownicy - sie zobaczy...
Gal - czy ty przypadkiem masz srebrnego OBK ?

Jeżeli tak, to twojego chłopaki sprawdzali na zimnym silniku w piątek ok. g. 14.00 na uliczkach za ASO :evil:
Obrazek

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 01:26

MaciekSubru pisze:Gal - czy ty przypadkiem masz srebrnego OBK ?

Jeżeli tak, to twojego chłopaki sprawdzali na zimnym silniku w piątek ok. g. 14.00 na uliczkach za ASO :evil:
Przypadkiem ma - to chyba nienajlepiej...
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 4 lut 2008, o 22:04

MaciekSubru pisze: Gal - czy ty przypadkiem masz srebrnego OBK ?

Jeżeli tak, to twojego chłopaki sprawdzali na zimnym silniku w piątek ok. g. 14.00 na uliczkach za ASO :evil:
Tak, to był mój. Jechali na geometrię zawieszenia i dotrzeć klocki.
Z ciekawości podpiąłem się pod GPSa i ściągnąłem ślady. Upalania to tam raczej nie było (bo i jaki normalny mechanik upalałby OBK, gdy regularnie naprawia STIaje... ;-) ), bo maksymalna średnia prędkość wyniosła 64km/h na odcinku 115m.
Ale dobrze, że można liczyć na czujne oko kolegi forumowego :-D .

A wracając do tematu głównego, to po tej naprawie maglownica NIE tłucze. Sprawdziłem ją dzisiaj na Długiej, gdzie niemamocnych - tłukła zawsze - a teraz już nie.
Tylko czemu FHI wymyślenie nieco szerszej rurki zajęło 10 lat i ileś tysięcy wpienionych użytkowników...?

No i żal mi krzysioma.
Biedak nie doczekał... :roll:
:mrgreen:

raju
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wuwua
Auto: szybkie GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 22:19

MaciekSubru pisze:Gal - czy ty przypadkiem masz srebrnego OBK ?

Jeżeli tak, to twojego chłopaki sprawdzali na zimnym silniku w piątek ok. g. 14.00 na uliczkach za ASO
Widzę, że Gal sam Ci już wyjaśnił...

powiedziałem Ci to telefonicznie, ale powiem jeszcze raz publicznie:

zanim coś napiszesz, dobrze się zastanów, nawet dwa razy!!

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 4 lut 2008, o 23:40

raju,
nie nerwujsia...
Maciek zauważył, że ktoś jechał dynamicznie moim OBK i jako dobry kolega poinformował o tym. Ja do tego podchodzę spokojnie, bo wiem, że te panewki mi przecież wymienicie bez problemu, a silnik po szlifie też będzie dobrze chodził...
Więc spoko... 8-) ;-)

Poza tym, spójrz na to z innej strony: gdyby nie ta notka, to nie zalogowałbyś się dziś na tym szacownym forum i nie mielibyśmy okazji podyskutować, a Ty (być może) sprzedać jakiegoś STI '07. Ja więc widzę same pozytywne strony tego zdarzenia 8-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

raju
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wuwua
Auto: szybkie GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 11:55

Gal pisze:raju,
nie nerwujsia...
Maciek zauważył, że ktoś jechał dynamicznie moim OBK i jako dobry kolega poinformował o tym. Ja do tego podchodzę spokojnie, bo wiem, że te panewki mi przecież wymienicie bez problemu, a silnik po szlifie też będzie dobrze chodził...
Więc spoko... 8-) ;-)

Poza tym, spójrz na to z innej strony: gdyby nie ta notka, to nie zalogowałbyś się dziś na tym szacownym forum i nie mielibyśmy okazji podyskutować, a Ty (być może) sprzedać jakiegoś STI '07. Ja więc widzę same pozytywne strony tego zdarzenia 8-)
Galu, Ty to jesteś "Gość", przekonałeś mnie :mrgreen:

Respect'a 8-)

Pozdrawiam
Raju
Ostatnio zmieniony 5 lut 2008, o 13:01 przez raju, łącznie zmieniany 1 raz.

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 12:26

Raju, a czy w mojej maszynie rolniczej da się wykonać podobnąÂ naprawę?
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

raju
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wuwua
Auto: szybkie GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 12:30

devlin pisze:Raju, a czy w mojej maszynie rolniczej da się wykonać podobnąÂ naprawę?
Czarnuchu, nie mam pojęcia, ale mogę się dowiedzieć 8-)

Na gwarancji :?: :!:

:mrgreen:

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 13:33

Dowiedz się, maj nigga, będę wdzięczny 8-)

Oczywiście, że na gwarancji - Gala, jeżeli to nie problem :mrgreen:
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

MaciekSubru
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 15:14

raju pisze:zanim coś napiszesz, dobrze się zastanów, nawet dwa razy!!
JUż się boję :mrgreen: :mrgreen:

PS. Raju chyba powinieneś w podpisie lub avatrze wyraźnie napisać, że jesteś pracowikiem ASO Subaru - co by wszyscy wiedzieli. :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ