Odcinanie paliwa przy 3200rpm

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Odcinanie paliwa przy 3200rpm

Post 29 sty 2008, o 00:33

Pisałem już o tym na kropce, ale w nawale tematów przepadło. .
Dzieje się coś takiego. Od czasu do czasu, przy dodawaniu gazu, następuje chwilowe odcięcie paliwa (zarówno benzyna jak i LPG). Najczęściej jest to wtedy, gdy jadę za kimś dłuższą chwilę czekając na możliwość wyprzedzenia (około 3000rpm). Potem jak jest miejsce, daję buta i w tym momencie odcina na chwilę paliwo. Za moment wszystko wraca do normy i jedzie się normalnie. W momencie odcięcia jest około 3200rpm i ciśnienie doładowania około 0,2-0,3 bara.

Boje się, że kiedyś szarpnie i będzie koniec. Wymieniałem już przepływkę i mapsensor..



LORD VADER
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: WuWuA
Auto: 3TURBO
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 lut 2008, o 02:05

masz zegar ? jaki ? bo moze zegar Ci oszukuje ? i auto przeladowuje

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 7 lut 2008, o 02:20

Mam coś podobnego w moim forku, hmm... Wymieniłam już kable, jutro pojadę sprawdzić świece, no a jak to już nie pomoże to chyba zostanie mi ASO :-/ .

Filip Cz, czy też masz takie wrażenie, że w momencie wyprzedzania auto Ci się nie "zbiera"? U mnie tak jest przez chwilę, aż wskoczy na wyższe obroty.
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Harnaś
0 gwiazdek
Lokalizacja: B.D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 lut 2008, o 02:37

Doxa, zdaje sie że szukasz dziury w całym, TTTM, może dojrzewasz już do wiatraczka ;-) mnie też czasem drażni ta nieregularność ciągu, jak daje mało gazu to jest jakiś taki lekki, ale jak potrzeba to tylko buczy a nie jedzie :-/

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 7 lut 2008, o 02:48

Harnaś, nie nie. Ja kocham swoje auto :mrgreen: i żaden wiatrak mi nie w głowie. Reduktor rzondzi ;-). Serio, coś się ostatnio spsuło, nie mówię że ma wyprzedzać jak turbo, ale jakiś tam zryw przy zredukowaniu biegu był, a teraz guuuzik :-/ . Coś jest nie tak. Podobne objawy jak u Filip Cz.
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 lut 2008, o 10:51

LORD VADER, Mam zegar. Jak zejdę do samochodu, to powiem jaki, bo nie pamiętam. Ale to raczej nie zegar oszukuje bo:
- przeładowanie przy 3200 rpm jest chyba niemożliwe (chyba, że o czymś nie wiem)
- górę pokazuje dobrze bo maks wychodzi 0,9 bara

Doxa, Zbiera się dobrze. Tylko jak "szarpnie, to mam wrażenie, że trochę gorzej przez moment.

Harnaś
0 gwiazdek
Lokalizacja: B.D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 lut 2008, o 12:05

Doxa, u Ciebie szarpie, czy tylko jest słabszy?

LORD VADER
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: WuWuA
Auto: 3TURBO
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 lut 2008, o 15:37

Filip Cz pisze:LORD VADER, Mam zegar. Jak zejdę do samochodu, to powiem jaki, bo nie pamiętam. Ale to raczej nie zegar oszukuje bo:
- przeładowanie przy 3200 rpm jest chyba niemożliwe (chyba, że o czymś nie wiem)
- górę pokazuje dobrze bo maks wychodzi 0,9 bara

Doxa, Zbiera się dobrze. Tylko jak "szarpnie, to mam wrażenie, że trochę gorzej przez moment.
objaw jest jak przy boost cut, ale moze to byc zylion innych rzeczy

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Post 7 lut 2008, o 16:35

LORD VADER pisze:objaw jest jak przy boost cut, ale moze to byc zylion innych rzeczy
Boost cut chyba jest cholernie nieprzyjemny, a takie lekkie szarpniecie stawialbym ze jest wynikiem jakiegos zasniedzialego czujniczka / kabli.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 7 lut 2008, o 23:04

remek, kabelek-czujniczek raczej nie śniedzieje zawsze przy 3200...
Przy jakiej prędkości obrotowej silnika w turboantyku załącza się doładowanie ?
Możliwe, że układ zasilania z jakimś lagiem reaguje na nagły przyrost tlenu w mieszance, po nagłym otwarciu przepustnicy ("danie buta"). Być może winę za taki stan rzeczy ponosi przepływomierz lub (mniej prawdopodobne) sonda lambda czy czujnik położenia przepustnicy.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Post 7 lut 2008, o 23:24

Bergen pisze:Przy jakiej prędkości obrotowej silnika w turboantyku załącza się doładowanie ?
Możliwe, że układ zasilania z jakimś lagiem reaguje na nagły przyrost tlenu w mieszance, po nagłym otwarciu przepustnicy ("danie buta"). Być może winę za taki stan rzeczy ponosi przepływomierz lub (mniej prawdopodobne) sonda lambda czy czujnik położenia przepustnicy.
no wlasnie o cos takiego mi chodzilo, a ze ja nietechniczny jestem, to dla mnie wszystko sniedzieje :mrgreen:

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 8 lut 2008, o 00:34

Harnaś pisze:Doxa, u Ciebie szarpie, czy tylko jest słabszy?
Harnaś, szarpał na wolnych obrotach, ale po wymianie kabli się uspokoił. Teraz mam coś takiego jak opisuje Filip Cz, czyli
jadę za kimś dłuższą chwilę czekając na możliwość wyprzedzenia (około 3000rpm). Potem jak jest miejsce, daję buta i w tym momencie odcina na chwilę paliwo.
i wtedy forek się nie zbiera, jest jakby takie szarpnięcie, przez chwilę toczy się jak muł, ale jak wskoczy już na wyższe obroty to wszystko jest ok.
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

szczur75
3 gwiazdki
Lokalizacja: wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 lut 2008, o 00:40

Ja mam takie przerywanie dość regularnie. Ale to chyba boost cut. :cry:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Post 8 lut 2008, o 00:49

szczur75 pisze:Ale to chyba boost cut. :cry:
Ale boost cut to nie cos takiego, ze nagle sie czujesz jakby ktos potezny spadochron otworzyl za autem? Potezne szarpniecie? Mialem to raz 3 lata temu, tak jakby silnik zgasl. Wielgachne kichniecie.

szczur75
3 gwiazdki
Lokalizacja: wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 lut 2008, o 01:32

remek pisze:
szczur75 pisze:Ale to chyba boost cut. :cry:
Ale boost cut to nie cos takiego, ze nagle sie czujesz jakby ktos potezny spadochron otworzyl za autem? Potezne szarpniecie? Mialem to raz 3 lata temu, tak jakby silnik zgasl. Wielgachne kichniecie.
No dokładnie. Może nie jakieś potężne...może się przywzyczaiłem, ale wkurza przy wyprzedzaniu jak masz białe światła przed sobą.

LORD VADER
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: WuWuA
Auto: 3TURBO
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 lut 2008, o 07:58

szczur75 pisze:Ja mam takie przerywanie dość regularnie. Ale to chyba boost cut. :cry:
zlikwiduj to bo dziurke w tloku mozesz sobie zafundowac

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Post 8 lut 2008, o 09:03

FilipCz: wymrugałeś kody błędów?

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 lut 2008, o 11:16

remek pisze:Boost cut chyba jest cholernie nieprzyjemny, a takie lekkie szarpniecie stawialbym ze jest wynikiem jakiegos zasniedzialego czujniczka / kabli.
To jest jak boost cut. Szarpnięcie jest mocne.
Bergen pisze:Przy jakiej prędkości obrotowej silnika w turboantyku załącza się doładowanie ?
Powyżej 2500 zaczyna się już coś dziać.

Dodam, że to szarpnięcie nie pojawia się zawsze. Może to ten czujnik położenia przepustnicy? Tak jak napisał Bergen.

LORD VADER
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: WuWuA
Auto: 3TURBO
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 lut 2008, o 12:49

Filip Cz pisze:
remek pisze:Boost cut chyba jest cholernie nieprzyjemny, a takie lekkie szarpniecie stawialbym ze jest wynikiem jakiegos zasniedzialego czujniczka / kabli.
To jest jak boost cut. Szarpnięcie jest mocne.
Bergen pisze:Przy jakiej prędkości obrotowej silnika w turboantyku załącza się doładowanie ?
Powyżej 2500 zaczyna się już coś dziać.

Dodam, że to szarpnięcie nie pojawia się zawsze. Może to ten czujnik położenia przepustnicy? Tak jak napisał Bergen.
sprawdz AFR bo moze paliwa nie ma

zlap forumowicza Radex to za jakas tam oplata pojezdzi z Toba i sprawdzicie AFR

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 lut 2008, o 12:57

Co to jest AFR?

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Post 8 lut 2008, o 13:22

Air Fuel Ratio - stosunek ilosci powietrza do paliwa.

LORD VADER
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: WuWuA
Auto: 3TURBO
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 lut 2008, o 15:42

Filip Cz pisze:Co to jest AFR?
nie gadaj tylko lap Radexa :P zmierz AFR i zobacz czy paliwa jest wystarczajaco moze pompa niedomaga - a przez przypadek mam do sprzedania :mrgreen:

filester
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Scooby GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 lut 2008, o 19:37

U mnie za podobne objawy winę ponosił przepływomierz :roll:

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 lut 2008, o 21:44

To pewnie nie wina pompy. Na LPG jest to samo.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Post 8 lut 2008, o 22:47

A przypadkiem nie jest tak, ze przy instalacjach gazowych lubia sie dziac takie rzeczy, moze od tego zaczac?

ODPOWIEDZ