POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
KawulaGT
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT 98'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 13:27

Witam wszystkich serdecznie :),

Jestem tutaj nowym użytkownikiem i mam BARDZO DZIWNY i poważny problem i bardzo was proszę o pomoc.

Na co dzień uprawiam od 14 lat profesjonalnie kolarstwo grawitacyjne i od zawsze interesowała mnie również motoryzacja. Spełniając marzenie postanowiłem kupić Imprezę GT 98' w czerwcu, Auto bardzo zadbane kupione od znajomego. OTO I ONA:

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphot ... e=55BC8EEA

Bardzo dokładnie ją sprawdzałem i okazało się, że się grzeje. diagnoza - UPG. Auto miało 182 tys przebiegu. Kupiłem ją, ZDECYDOWAŁEM, że zrobię generalny remont w uznanym i nadal uważam, że profesjonalnym serwisie.

Lista spraw zrobionych podczas remontu:
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphot ... e=55AF9BE3

Auto było docierane według zaleceń na oleju Millers przez 800 km. Później zostało zalane Motulem 5w40 300V Power. Nie przekraczałem 3 tys obrotów i wskazówka od turbo nie drgnęła przy pierwszym pierwszych 800 km. Po zalaniu Motulem przejeździłem jeszcze 300 km bez turbo nie przekraczając 3 tys obrotów. nie schodziłem również poniżej 2 tys :) . Potem już auto było jeżdżone swobodniej. Do tej pory samochód nie ujrzał czerwonej kreski. Nie upalam i szanuję samochód. Jest to moje oczko w głowie i dbam o nią jak tylko się da.

PROBLEM POJAWIŁ SIĘ ZARAZ PO REMONCIE. AUTO BRAŁO Olej w dużych ilościach i bardzo nieregularnych. Do tej pory kupiłem około 10szt. puszek (2l) Motula a przejechałem 18 tys km. Czasami nawet na 200 km schodził zakres bagnetu czyli jakieś 0,8 litra a czasem nawet było ok i nie jadł tak dużo. nie było to zależne od stylu jazdy. No ale pierwsza silnik ma się ułożyć. Druga diagnoza TURBO. Więc zmieniłem Turbo na TD04L. Auto jeździ płynniej. Jeździ szybciej. ALE OLEJ DALEJ UCIEKA NIEREGULARNIE JAK WCZEŚNIEJ. Oddałem sprzęt po ok. 18 tys do sprawdzenia - ponownego już trzeciego. Przy trzecim Panowie w końcu zajrzeli na tłoki i okazało się, że wszystko jest igła ale PIERŚCIENIE OLEJOWE są rozhartowane i nie maja sprężystości i w dodatku są przyczerniałe. Pojawiła się teoria, że popełniony został błąd przy docieraniu i że to moja wina. Auto miałoby się przegrzać. Mam wskaźnik temp oleju i doładowania..

Panowie to jest nie możliwe, auto ma codziennie sprawdzany olej na ciepłym silniku 15 minut po zgaszeniu i wychłodzeniu samochodu - CODZIENNIE od początku ! Nigdy poziom oleju nie zszedł poniżej dolnej kropeczki na bagnecie. nie ma możliwości żeby się przytarł. TO JEST JAKAŚ ABSURDALNA WIADOMOŚĆ DLA MNIE. Nie mógł bym sobie pozwolić na błąd przy docieraniu, bo auto mam z pasji i w celach bardziej koneserskich. Tym bardziej jestem młodym człowiekiem i nie stać mnie na takie nieodpowiedzialne zachowania ( właśnie kończę spłatę pożyczki za remont ) Musiałbym być za przeproszeniem skończonym idiotą za przeproszeniem.

Wymiana pierścieni to nie jakiś wielki koszt ale jednak coś tu nie jest okey.

Proszę wyjaśnijcie mi to czy to możliwe w jakiś sposób.

Pozdrawiam was serdecznie,
Kawula



Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 14:07

Zmień doktora (jeśli piszesz prawdę) :oops:

KawulaGT
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT 98'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 14:14

Specjalistyczny serwis Subaru , szczerze i gorąco polecany.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 14:51

Sorry, ale te polecane są dokładnie takie same jak te bez polecenia. Jak Warszawa, to się domyślam, ale...........
Napisz na PW gdzie robiłeś i gdzie mieszkasz, to może coś pomogę.
Jak napiszesz w jakim okręgu się obracasz, To Ci ktoś podeśle dobry serwis.

KawulaGT
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT 98'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 16:02

Niestety nie posiadam uprawnień , jestem tu świeżak ! :)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 16:50

Hmm. Ja po fakturze poznaję co to za warsztat ;-) Podjedź, pogadaj z właścicielem, na pewno coś rozsądnego z tej rozmowy wyniknie.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 17:25

KawulaGT pisze: nie posiadam uprawnień
Jakich uprawnień? Do czego?

mcc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Mrowiska
Auto: WRX seria+
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 18:04

Mam wielka nadzieje, ze sie dorozmawiasz z wykonawca. Pewnie Cie to nie pocieszy, ale ja mialem tloki w dobrym stanie robiac panewke i przy okazji wal, krbowody i inne pioerdoly, w/g serwisu (za ktorego uslugi juz podziekowalem) a musialem robic powtorny remont silnika bo mi tlok pekl miedzy pierscieniami...

Powodzenia w walce!

Pzw,
MCC
no pain, no gain

http://www.pundit.pl - INTELIGENTNY BUDYNEK

KawulaGT
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT 98'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 18:10

Kubik1 pisze:
KawulaGT pisze: nie posiadam uprawnień
Jakich uprawnień? Do czego?
Do wysyłania wiad. priv na forum :)

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że goście robią ze mnie idiotę. Nie chcę być niekulturalny, ale nie po to robię remont żeby zajechać auto przy docieraniu - NIE STRZELIŁBYM SOBIE W KOLANO. Chce mieć auto w charakterze koneserskim.

Panowie TERAZ BARDZO WAŻNA sprawa. Jeżeli przegrzały się główne pierścienie olejowe i się rozhartowały to co z TULEJAMI, CO Z TŁOKAMI i CO Z RESZTĄ PIERŚCIENI. Czy to jest możliwe, że tylko one się przegrzały??? Przecież na nich jest najniższa temp z pierścieni. POPRAWCIE MNIE JEŻELI ŹLE PRAWIĘ :) .

Jak zadzwoniłem i się dowiedziałem co jest nie tak to byłem tak wcięty, że nie za bardzo wiedziałem co powiedzieć :o Siedzę w sporcie od lat i też używam sprzętów mechanicznych. NIE jestem idiotą który wsiada do auta i BUTUJĘ - "bo auto ma działać". Szanuję sprzęt.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 20:21

Współczuję :wall:
Na świecie jest sporo takiej masy, co ludziom kuku robi. To może chociaż napisz, kto Ci polecił, albo kim się zasugerowałeś? Kiedyś źle napisałem o pewnym polecanym zakładzie, to chcieli mnie zlinczować.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 20:24

W jakim mieście pasuje Ci to poprawić? Jeśli tego nie zrobią w ramach gwarancji rozruchowej, to i tak szukaj innego serwisu. Zostaw druciarzy tym co Ci polecali na forum ten cudowny serwis

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 20:40

błędów nie popełnia ten co nic nie robi, ale do błędu przyznać się trzeba-tyczy się to obu stron sprawy.
teoretycznie ze 4 koła tan na szubko licząc ;-(
pozdrawiam i życzę szybkiego i taniego załatwienia problemu
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 21:37

komin pisze:błędów nie popełnia ten co nic nie robi, ale do błędu przyznać się trzeba-tyczy się to obu stron sprawy.
teoretycznie ze 4 koła tan na szubko licząc ;-(
pozdrawiam i życzę szybkiego i taniego załatwienia problemu
A dasz radę, to jakoś po ludzku napisać?

Paulus1008
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Impreza WRX Type RA STi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 21:48

Na moje oko jednak błąd warsztatu. Najprawdopodobniej (nie ma dokumentacji) zastosowano niewłaściwe luzy na zamkach pierścieni. Luz musiał być ale za mały, co doprowadziło do nadmiernego tarcia i nagrzania pierścienia a w konsekwencji jego rozhartowania. Czy mierzone były luzy na zamkach? Masz jakieś informacje?

ryjeks
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 kwie 2015, o 22:04

Niech rzeczoznawca niezależny zrobi ekspertyzę, a potem dalej można działać.
Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty – dla szybkich kierowców. Colin McRae

KawulaGT
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT 98'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 4 kwie 2015, o 08:58

ryjeks pisze:Niech rzeczoznawca niezależny zrobi ekspertyzę, a potem dalej można działać.
No i sprawa poszła właśnie w tym kierunku. Rzeczoznawca w przyszłym tygodniu.

Byłem na spotkaniu i widziałem tuleje i tłok. Tłok szary itd itp wygląda okey jak tuleja. oczywiście ogromny nagar na tłoku no i schowane pierścienie. Panowie mówią tak :" jest to ewidentnie efekt zbyt dużej temperatury panującej w komorze silnika i prawdopodobnie efekt upalania" :wall: RANY BOSKIEEEE, CO ZA FARMAZON. A MOŻE SPASOWANIE ZŁE I DLATEGO PRZYGRZAŁ SIĘ NA DOTARCIU :x Słowo przeciwko słowu...

Nie przyjmę tłumaczenia, że to moja wina, no nie ma takiej możliwości. Po prostu jest to NIEMOŻLIWE. Auto jeździło na dotarciu bez TURBO do ok 3000 obrotów...JAK JA TO MAM UDOWODNIĆ?? Myślałem, że goście będą chcieli się jakoś dogadać, ale ich propozycja to moja zapłata za części a oni robią robotę. Kurde no nie jestem pieniaczem ale tym razem nie pójdę na takie historie...

Drażni mnie to że moje auto nie stoi w garażu rozpaprane i niesprawne...........................

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 4 kwie 2015, o 09:11

KawulaGT pisze: ich propozycja to moja zapłata za części a oni robią robotę.

nie powiedzieliby tak gdyby nie mieli za uszami...

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 6 kwie 2015, o 10:42

Od kiedy na forum nie można napisać w jakim warsztacie robiło się remont?
Jest ryzyko, musi być wybór.

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 6 kwie 2015, o 19:26

Napisać oczywiście można. Myślałem, że autocenzura skończyła się z komuną ale niestety nie. :wall:

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 6 kwie 2015, o 21:06

ptk22 pisze:Od kiedy na forum nie można napisać w jakim warsztacie robiło się remont?
Jak to nie można ? :o
Rozumiem, że na kropce nie można, ale tu zawsze można było :thumb:

KawulaGT
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT 98'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 8 kwie 2015, o 12:49

Panowie, sprawa obróciła się o 180*. Wszystko wam przedstawię jutro.

Pozdrawiam,
Krzysztof Kawula

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 8 kwie 2015, o 18:24

Kubik1 pisze:
komin pisze:błędów nie popełnia ten co nic nie robi, ale do błędu przyznać się trzeba-tyczy się to obu stron sprawy.
teoretycznie ze 4 koła tan na szubko licząc ;-(
pozdrawiam i życzę szybkiego i taniego załatwienia problemu
A dasz radę, to jakoś po ludzku napisać?
Po polsku to ze każdy ma prawo do pomyłki podkreslam Każdy.
Inna sprawą jest iż zdarzaja sie wadliwe części
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

KawulaGT
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT 98'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 9 kwie 2015, o 15:42

Słuchajcie. sprawa wygląda tak.

Dzień przed moim przyjazdem z rzeczoznawcą szef serwisu wysłał mi coś takiego ( troszkę to podejrzane że spece z branży podobno przypadkiem trafili na taki artykuł. no cóż może tak było ) :

http://www.girardgibbs.com/blog/wp-cont ... awsuit.pdf

Jest to pozew zbiorowy przeciwko Subaru U.S. CHODZI WŁAŚNIE O WADLIWE PIERŚCIENIE. Myślę, że zainteresuję to parę osób. Jak stwierdzili części w moim aucie mogą być tymi samymi co te montowane w U.S. Została wysłana wiadomość do dostawcy i on ma to potwierdzić. Ja jestem TEGO PEWIEN ŻE TE CZĘŚCI SĄ WADLIWE, a po wizycie z rzeczoznawcą wykluczyło to moje najmniejsze wątpliwości. Rzeczoznawca stwierdził, że nie ma tam żadnego ALE TO ŻADNEGO błędu z mojej strony. W obecnym momencie Panowie właściwie nie chcą za bardzo ze mną rozmawiać - są obrażeni. Powołali również rzeczoznawcę. Czekam na jego opinię.

PRZYPOMINAM, ŻE OD SAMEGO POCZĄTKU MIAŁ TO BYĆ EWIDENTNY BŁĄD Z MOJEJ STRONY

W obecnej chwili AUTO STOI w martwym punkcie - NAJGORZEJ.

Pozdrawiam ,
Kawula

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 9 kwie 2015, o 17:31

A co chcieli tym dokumentem wlasciwie udowodnic?
Bo jakos nie wydaje mi sie, zeby ta kwestia miala dotyczyc Twojego modelu.
Jacek "AMI" Rudowski

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 9 kwie 2015, o 18:19

Jeżeli to organizowali części do remontu silnika to jest to duży problem ale ich. Na Twoim miejscu mająć opinię rzeczoznawcy wziąłbym papugę i wysłał im jakieś wezwanie do usunięcia wady czy coś w ten deseń. NA forum jest paru kolegów znających się na rzeczy, może pomogą.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ