POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
kacy
1 gwiazdka
Auto: WRX MY03 Wagon ( mniejszych kombi chyba nie produkują :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 9 kwie 2015, o 19:09

Cześć ,
Tu masz podobny temat http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/70572-remont-silnika-i-duże-zużycie-oleju
Nie wiem czy warsztat ten sam ale tam chyba zakończyło się pozytywnie ... a przynajmniej możesz się zapytać



booSTi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z piekła rodem
Auto: Black Devil STi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 10 kwie 2015, o 12:34

Zajebisty ten pozew! Dużo się można dowiedzieć o zaletach boxera ;-)
Ciekawe czy na pękający blok też coś takiego wysmarowali?

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 13 kwie 2015, o 18:12

Wykrakałem :)
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

sti44
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: W-W
Auto: sti
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 1 maja 2015, o 00:16

Gdzie jest ten serwis?
Serwis Pkw Lkw Udt Wind Hds I inne -email [email protected]
http://www.biznestruckserwis.pl

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 3 maja 2015, o 20:50

Witam wszystkich serdecznie , a szczególnie tych, od których padają już wyroki na serwis bez znajomości sprawy oraz wyników opinii serwisu , oraz niezależnego rzeczoznawcy . Bardzo bym prosił te osoby teraz o komentarz po przeczytaniu załączonej opiniI niezależnego rzeczoznawcy PZM , który równiez jest biegłym sądowym , oraz co powinien w tej sytuacji zrobić serwis . Niestety opini rzeczoznawcy od strony klienta raczej sie nie doczekamy ….

///Users/edwinmroz/Library/Containers/com.apple.mail/Data/Library/Mail%20Downloads/5928131B-34CE-4FF7-861C-1340318320F9/file%205.pdf

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 3 maja 2015, o 21:07

Edwin, gdybyś mógł jeszcze raz, bo coś link nie działa, ani plik się nie wkleił.


Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 3 maja 2015, o 21:50

No to czekamy na stanowisko klienta.

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 3 maja 2015, o 22:37

.
Ostatnio zmieniony 3 maja 2015, o 23:09 przez carfit, łącznie zmieniany 1 raz.

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 3 maja 2015, o 23:04

stanowisko klienta zostało przedstawione do nas pisemnie , szkoda że nie przedstawił tego tutaj. :(
http://images66.fotosik.pl/857/13a5b402e1d6c983gen.jpg
http://images68.fotosik.pl/856/7ab0a45d47d626fcgen.jpg

Na te "bazgroły " i chęci odzyskania całej kwoty za remont :wall: , dostał ode mnie oraz naszego pełnomocnika odmowę w całości reklamacji , w związku z opinią rzeczoznawcy . Na całe szczęście klienta , ojciec Pana KawulaGT , jest rozsądnym i mądrym człowiekiem który potrafi normalnie rozmawiać i postanowiłem pomóc bo sytuacja rzeczywiscie jest nieciekawa . Ja osobiście podejrzewam gdzie jest problem , ale niech to będzie moja słodka tajemnica :) . Jedno jest pewne , błąd nie należy po naszej stronie , lecz klient dostał od nas propozycję na która przystał pisemnie i mam nadzieje że problem będzie rozwiązany .

http://images70.fotosik.pl/856/3ca27e774fe8ebd9gen.png

Żałuje jednak , i mam pewien niesmak , że sytuacja została przedstawiona połowicznie , a wyroki co niektórych forumowiczów zostały już wydane , że zawsze serwis jest winien .
Kończąc informuje że samochód jest gotowy i jest w fazie docierana przez naszą firme . Mam nadzieję ze to trochę rozjaśnilo sytuację :)[/quote]

koziolek
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Forester XT 2.5
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 3 maja 2015, o 23:46

Coś się rzeczoznawcy przecinek chyba przestawił przy pomiarze luzu pomiędzy cylinder - tłok

Samsung&tapatalk

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 4 maja 2015, o 00:06

koziolek pisze:Coś się rzeczoznawcy przecinek chyba przestawił przy pomiarze luzu pomiędzy cylinder - tłok

Samsung&tapatalk
Masz rację przy zdjęciu pomylił sie o przecienek , ale w opinii jest ok . Dzieki za czujność ;)

http://images70.fotosik.pl/856/52ce12f5fe3282bfgen.png

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 4 maja 2015, o 07:32

Ja pod zdjeciem i na ostatnim obrazku widze 0,7 mm. O co chodzi?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 4 maja 2015, o 08:00

Chloru pisze: Ja pod zdjeciem i na ostatnim obrazku widze 0,7 mm. O co chodzi?

O to, że nie na to zdjęcie patrzysz :-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 4 maja 2015, o 09:15

A fakt... poszła poranna kawa i od razu sie wzrok wyostrzył :cofee: 8-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

GUEST
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gliwice
Auto: STI PPP
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 1 raz

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 4 maja 2015, o 09:47

Nie mogę się doszukać, czy wytypowano/znaleziono przyczynę techniczną czy postawiono jednak (pisząc w skrócie) na "upalanie" ?
carfit pisze: Ja osobiście podejrzewam gdzie jest problem , ale niech to będzie moja słodka tajemnica :)
Skoro już lecą skany dokumentów, zdjęcia, dane - to może by tak jednak uchylić odrobinkę rąbek tajemnicy tych podejrzeń ?
Ujawnione, pozostaną przecież nadal jedynie podejrzeniami a może akurat komuś się przydadzą aby nie popełniać tych samych błędów.

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 4 maja 2015, o 13:29

GUEST pisze:Nie mogę się doszukać, czy wytypowano/znaleziono przyczynę techniczną czy postawiono jednak (pisząc w skrócie) na "upalanie" ?
carfit pisze: Ja osobiście podejrzewam gdzie jest problem , ale niech to będzie moja słodka tajemnica :)
Skoro już lecą skany dokumentów, zdjęcia, dane - to może by tak jednak uchylić odrobinkę rąbek tajemnicy tych podejrzeń ?
Ujawnione, pozostaną przecież nadal jedynie podejrzeniami a może akurat komuś się przydadzą aby nie popełniać tych samych błędów.
a i chwała Carfit'owi będzie, :-d
Pracy szukam praca mnie szuka

koziolek
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Forester XT 2.5
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 4 maja 2015, o 13:35

Też bym chętnie się dowiedział czego unikać podczas docierania.

Samsung&tapatalk

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 5 maja 2015, o 05:27

j33mbo pisze:
KawulaGT pisze: ich propozycja to moja zapłata za części a oni robią robotę.

nie powiedzieliby tak gdyby nie mieli za uszami...
Biję się w pierś i wyrażam ubolewanie za mój nietrafny, a przez to krzywdzący osąd.
To w mojej głowie chyba nadal rzadkość, że ktos mógł chcieć pomóc mimo, że nie zawinił.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 5 maja 2015, o 09:13

carfit pisze: Żałuje jednak , i mam pewien niesmak , że sytuacja została przedstawiona połowicznie , a wyroki co niektórych forumowiczów zostały już wydane , że zawsze serwis jest winien .
Kończąc informuje że samochód jest gotowy i jest w fazie docierana przez naszą firme . Mam nadzieję ze to trochę rozjaśnilo sytuację :)
A ja uważam, że od początku powinno się jasno pisać w jakim zakładzie robi się remont. Bo jeśli przy silniku pracowali specjaliści z dobrych warsztatów takich jak carfit, 4t, dzierżoniów, itd. to przynajmniej jest jasne, że nie uczyli się na naszym silniku.
Jest ryzyko, musi być wybór.

koziolek
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Forester XT 2.5
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 5 maja 2015, o 09:40

To fakt aczkolwiek jeżeli silnik składa się zgodnie z serwisówką która dokładnie mówi co i jak ma być zmierzone i złożone nie powinno być problemu.
O ile dobrze pamiętam podejrzewane było rozhartowanie się pierścieni olejowych(zbyt mały luz),diagnoza rzeczoznawcy pokazuje że luz był odpowiedni.
Edwin jeżeli mógłbyś podzielić się swoimi podejrzeniami gdyż sam jestem tuż przed docieraniem silnika i wolałbym się ustrzec ponownego rozbierania.
Czy problem jest w oleju ew procedurze docierania.

Samsung&tapatalk

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 5 maja 2015, o 11:04

Nie mam oczywiście 100% pewności dlatego proszę to traktować jako luźno moje dywagacje .
Pierścienie olejowe są najbardziej narażone na przegrzanie , rozhartowanie, i zapieczenie się w rowku tłoka ze względu na to że składają się z trzech elementów , bardzo cienkich blaszek ok 0,4mm (zewnętrznych ) oraz pierścienia rozdzielającego . W tym konkretnym przypadku pasowanie było jak najbardziej właściwie , luz na zamku wynosił 0,7mm dopuszczalny max. 1,5 mm . Ale to jest pomiar wykonywany na zimno ( ok 20st C) i podejrzewam ze pod wpływem temp. a może ona wynosic kilkaset stopni C podczas normalnej pracy pierścienie olejowe niestety nie mają swojej sprężystości i przepuszczają olej . Miałem już taką akcję 2x z pierścieniami Coswortha w kutych silnikach i wiem że nie tylko my. Natomiast nigdy sie nie zdarzyło aby problem był z oryginalnymi pierścieniami do tłoków HBR. Jak sie wyciągnie pierścien z tłoka i włoży do pomiaru do cylindra jest ok , natomiast z doświadczenia, mechanik składał tych silników dziesiątki jak nie setki , i wie że pierścienie w tłoku powinny być bardziej sprężyste , w tym przypadku nie były .
Dlatego możliwości są dwie , albo przegrzanie/nieodpowiednie docieranie , za dużo przejechane na oleju do docierania itp. , albo wada pierścienia , wykluczyć jej oczywiście nie można w 100% natomiast praktycznie rzecz biorąc nie ma jak tego zbadać ( moze w jakiś labolatoryjnych warunkach ) . Nie zdarzyło sie , ani ja nie słyszałem o wadach pierścieni do tłoków HBR w silniku 2.0T.
Jeśli chodzi o procedurę docierania , to ja sie nie chcę wypowiadać , każdy serwis ma swoje metody i są rózne szkoły . Klient jest zawsze informowany o zaleceniach a jak do tego podchodzi w praktyce , niestety nie wiem :)

GUEST
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gliwice
Auto: STI PPP
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 1 raz

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 5 maja 2015, o 13:43

Konkretny post.
Ja osobiście, jako użytkownik 2.0T dopisuję sobie do listy "uważaj na" kolejną pozycję: pierścienie.
Dzięki za info.

KawulaGT
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT 98'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 2 cze 2015, o 10:39

Witam,

Przepraszam za zwłokę. Niestety nie miałem możliwości odpisać.
Nie mam zamiaru tłumaczyć jak to wyglądało z mojej strony bo bez sensu jest nadal się naciągać. :)
Chciałem powiedzieć, że doszliśmy z serwisem do porozumienia a sprawa została rozpatrzona w sposób profesjonalny.
Serdecznie dziękuję serwisowi za taki obrót spraw.
Obecnie auto się dociera.

Pozdrawiam,
Kawula

KawulaGT
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT 98'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: POMÓŻCIE USZKODZONE PIERŚCIENIE PO KOMPLETNYM REMONCIE GT'ka

Post 21 cze 2017, o 10:07

Teraz taki mały update. Po dwóch latach od czasu awarii, nie dolałem NAWET puszki oleju. Serwis usunął ten temat bez zarzutu. Zużycie oleju Jest w zupełnie normalnych normach, wręcz MINIMALNYCH. Pomiędzy wymianami oleju to jest jakieś 0,2 litra -jeżeli wogóle... Także, szczerze mówiąc dalej jestem zdania, że to nie była wina właściciela.  Impreza śmiga i ma się świetnie ! Także pozdrawiam was serdecznie i życzę miłego bezawaryjnego użytkowania waszych wariatów. :)

ODPOWIEDZ