Impreza 22b

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
GINTER Marcin
0 gwiazdek
Auto: e39
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 14:37

Witam serdecznie wszystkich. Mam do was 2 pytania i mam nadzieje ze u was znajdę na nie odpowiedz:)
1.Gdzie szukać tego wspaniałego modelu imprezy i chyba najbardziej pożądanego z maniaków subaru.. Gdzie tych modeli jest najwięcej z 400 wyprodukowanych, jakie są ceny tego cacka, czy części do tego modelu są dostępne w normalnych serwisach subaru??
2. Marze o tym modelu subaru odkąd pierwszy raz zagrałem w grę Colin mac rally , obawiam się tylko ze nabycie takiego egzemplarza porostu mnie przrerosnie i porostu nie będzie mnie na niego stać :x i dlatego chciałbym zapytać czy jest możliwość przerobienia np zwykłej imprezy GT tak żeby wizualni wyglądała identycznie jak model 22b, mówi się ze wszystko jest możliwe ale chodzi mi o to czy takie przeróbki nie wymagają naprawdę awansowanych prac i ogromnych pieniędzy.. oczywiście chodzi mi tylko o wygląd zewnętrzny.
jeżeli ktoś ma wiedzę na temat tego modelu proszę o jakieś informacje. dziex



jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 14:49

GINTER Marcin pisze:jest możliwość przerobienia np zwykłej imprezy GT tak żeby wizualni wyglądała identycznie jak model 22b
Auto ma jeździć, nie wyglądać. Jak o wygląd tylko chodzi, to może taki mega wypas odjechany stajling można na wolnym ssaku zrobić?

A 22b nalezy szukać w GB (były tylko RHD). W Polsce jest jeden.

Ceny aut są bardzo wysokie, części zapewne tylko na indywidualne zamówienie ściągane z Japonii za lekko szokujące kwoty.

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 15:08

Można kupić Imprezę dwudrzwiową (najlepiej jakiegoś STi) i dołożyć mu body kit 22b (są firmy w UK które to robią ale tanio nie jest). Coś tylko kojarzę, że trzeba dość mocno przerabiać tylny zawias bo koła za głęboko w nadkolach będą siedzieć. Pomysły z dystansami lepiej przemilczeć.

Są też body kity do sedana ale wyglądają słabo.

IMO albo kup oryginał 22B albo odpuść sobie przerabianie sprawnego auta na coś czym nigdy nie będzie.

Arti
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Nordkappværing
Auto: GT Rally Car & STI GH
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 15:43

GINTER Marcin, a dlaczego akurat 22b? Cena tego cudeńka nawet jeśli znajdziesz cos na sprzedaż będzie ogromna. Podobnie tak jak to zostało już napisane będzie z częściami. A za kwotę na takiego 22b można mieć ultra-hiper kosmiczną imprezę, która będzie miała i moc, i zawias i sensowne koszta utrzymania.
Obrazek

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 15:55

Arti, częsci do 22B nie są tragicznie drogie, sprawdzałem.

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 17:32

Co nie zmienia faktu, ze jak sie chce robic fajnego klasyka - a nie trzymac 22b w garazu, zeby jego wartosc rosla ;) - to moze lepiej sobie poszukac jakiegos type-r'a z uszkodzonym silnikiem np. i wsadzic sobie 2.2l i dlubac prawie 22b :)
Albo zostac np. przy dwoch litrach i sie tez nimi cieszyc...
albo...
albo...

opcji pewnie sporo :)
Jacek "AMI" Rudowski

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 17:37

AMI, jak się ma masękasy to opcji masa. Jak się chce jeździć to lepiej pójśc trochęiną drogą

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 17:49

Jasne - ale 22b bedzie drogie - duzo drozsze niz wypasiony TypeR...

A w obecnej sytuacji zwlaszcza mozna kupic czasami samochody z uszkodzonymi panewkami za "smieszne" pieniadze - i remontujac silnik za wlasna kase byc wciaz ponizej kosztu zakupu "zdrowego" egzemplarza, z ktorym tez nie wiadomo, kiedy cos padnie... takie wnioski mi sie nasuwaja na podstawie moich wlasnych doswiadczen z perspektywy czasu.
Jacek "AMI" Rudowski

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 18:31

Chcesz :?:
Jedyne 175 tyś zł po wszystkich opłatach z dostawą pod dom :cofee:
Nr.auta to 397/400 , przebieg 39 tyś km , oryginalny bezwypadkowy :idea:
Pozdrawiam 8-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 18:33

Piter 35, RHD?

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 18:35

Oczywiście .

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 18:40

Piter 35, no to wyjdzie ze 200 na gotowo do rejestracji w PL.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 18:45

Nie :idea: , ja juz podałem cenę po akcyzie ( 18,6 % ) , z moja prowizją , po Vat 25 i przywieziony pod domek a właściewie do garażu by cieszyć około :mrgreen:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 18:47

Piter 35, a ja doliczyłem przekładkę, zeby można go było w PL użytkować (w niedzielę do kościoła).

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 18:49

Piter 35 pisze:Nie :idea: , ja juz podałem cenę po akcyzie ( 18,6 % ) , z moja prowizją , po Vat 25 i przywieziony pod domek a właściewie do garażu by cieszyć około :mrgreen:

Dobrze że nie mam takiej kwoty przypadkiem, bo nie wiem czy oparłbym się takiej pokusie... Marzenie....



A przekładka, ostatnio słyszałem o przekładce bug’a STi, gdzie niezbędne graty kupiono za chyba 5-6tyś (jak nie pokręciłem), a robota w uznanym warsztacie wyceniona została na… no nie wiem czy mogę mówić. Ale nie dużo.

A tu przecież kokpit z GT-ka, reszta wnętrza i pozostałe klamory powinny pasować, czyli podobnie jak w powyższej przekałdce, więc chyba bez dramatu.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Impreza 22b

Post 8 lut 2009, o 18:49

A tak to tyle gdzieś wyjdzie :idea: , chyba ,że zrobisz u Pana Mietka garażyku to wyjdzie góra z 5 tysiaków :giggle:

mbo
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: OPO
Auto: Legacy 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza 22b

Post 9 lut 2009, o 23:51

Jest jeszcze opcja kupienia 2.5RS Coupe ze stanów. Nie ma wielkich przeróbek, ale nie licz na jakieś osiągi.
Możesz się jeszcze pobawic tak jak Xbike i wrzucic graty z STI, ale jak podliczysz koszty... No chyba że masz parcie konkretnie na budę coupe.

ODPOWIEDZ