polerowanie szyby przedniej

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

polerowanie szyby przedniej

Post 17 maja 2015, o 17:09

Witam
ktoś polerował szybę przednią z rys /centek


Pracy szukam praca mnie szuka

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 17 maja 2015, o 19:33

Miałem kiedyś taki pomysł, ale w naprawdę dobrym warsztacie zajmującym się szybami (i tylko szybami) samochodowymi odradzili mi to. Istnieje ryzyko, że po szlifie, który siłą rzeczy zaburza powierzchnię szyby, mogą pojawiać się różne załamania światła, a przy jeździe pod słońce lub w nocy (światła z reflektorów samochodów jadących z naprzeciwka) może to być wręcz niebezpieczne.

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 17 maja 2015, o 21:13

no właśnie
jeden warsztat przestrzega przed efektem soczewki...
no nie mam tragedii tak sobie rozważam..
Pracy szukam praca mnie szuka

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 17 maja 2015, o 21:26

Polerowałem za to w pewnym starociu szyby boczne i czasami faktycznie pojawiają się refleksy.

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 17 maja 2015, o 21:52

zgrocca pisze:Witam
ktoś polerował szybę przednią z rys /centek
Wybij sobie ten pomysł z głowy - o tak Ci powiem...

fary
0 gwiazdek
Auto: Legacy I 2.2 '94
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 20 cze 2015, o 01:11

Polerowałem przednią i tylną szybę i efekt rewelacyjny w stosunku do tego co było przed :) Oczywiście żeby rezultat był zadowalający trzeba wiedzieć co i jak robić. Natomiast byłbym ostrożny przy polerowaniu bocznych.
Sprzedam:
- grill do Imprezy MY97-98 kratka (zielony)
- komplet pomarańczowych kierunków na przód do Imprezy MY99

Ermenegildo
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.0 92kW 125KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 21 cze 2015, o 16:40

Odwrotnie :-) z bocznymi można próbować coś rzeźbić, ale fachowiec nigdy nie podejmie się polerki szyby czołowej, ale jakiś partacz może powiedzieć, "mogę spróbować, ale nie gwarantuję" :-) 2 stówki skasuje za fuszerkę, Ty będziesz musiał szybkę kupić nową, a rzeźnik powie "toż mówiłem, że gwarancji nie daję" :lol: Zapomnij kolego.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 22 cze 2015, o 10:18

Tak się zastanawiam ile w tym legend a ile po prostu zbednej asekuracji. Co z tego, że mogą pojawić się jakieś refleksy, skoro i tak widoczność będzie o niebo lepsza niż na porysowanej szybie

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 22 cze 2015, o 11:47

Ale przy refleksach może nie być żadnej widoczności. Ja bym po prostu dla kilku stówek na elemencie bezpośrednio wpływającym na bezpieczeństwo nie oszczędzał, tylko wymienił szybę i tyle.

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 22 cze 2015, o 12:51

do wymiany to jej daleko jak pisałem to raczej kwestia poczucia jakiejś estetyki przy ostrym słońcu niż poważnych wad szyby :cofee:
szyba jest ok i widoczność ok standardowe ryski...

a tak z innej beczki miałem kiedyś opla chyba po kobiecie.... co w zimie sobie od wewnątrz przecierała szybe chyba ................... z pierścionkami z twardymi kamieniami :giggle:

a swoja drogą ...mogli by mieć taką demo-szybę pół polerowaną
...z drugiej strony mogła by być pół -matowiona :D
Pracy szukam praca mnie szuka

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 24 lis 2015, o 19:06

tak więc
moja ciekawska ..kocia natura zwyciężyła
pojechałem do serwisu szyb i
okazuje sieże zasadniczo są dwa rodzaje polerowań lekkie i ciężkie
lekkie na drobnice -to co wkurza czyli drobne ryski we wszystkich kierunkach
ciężkie ...na zatarcia perfidne takie oj aj
więc jako że małe mnie wkurzały to zamówiłem polerowanie raz lekkie
od razu dostałem zastrzeżenie centek głębokich to nie weźmie bo to musiało by być ciężkie polerowanie i nie stosuje się go na czołowej szybie
więc
efekt bardzo dobry - nie ma tego drobnego rozpraszania "iskierkowego" centki po kamykowaniach pozostały ale tak nie przeszkadzają
moim zdaniem jest ok żadnych załamań i odkształceń świetlnych
:cofee:
ps:
w serwisie był "firmowy" kot który mnie podczas czekania okupował :thumb:
Pracy szukam praca mnie szuka

dawid51dd
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 25 lis 2015, o 10:53

To ja się dopisze , miałem kiedyś problem to nie były rysy a takie plamy które powstały po tym jak ,,fachowcy " na myjni psiknęli mi siuwaksem do kół na szybe przednią . W dzień i ogólnie na sucho całkowicie niewidoczne dopiero jak spadł deszcz szok smugi takie że nie było nic widać nie pomagały najlepsze wycieraczki świata itd .Znalazłem firmę w Wwie niema sprawy damy radę - cena 100-200zł . Umówiłem się no coś tam potrafili mieli maszynę jakieś mączki itd .Robili sumiennie obroty itd . Nawet efekty były widoczne . Radość trwała krótko bo na koniec żeby zmyć ten syf z auta trzeba było wyjechać przed warsztat . Mieli tam spory próg (auto seryjny gtek) i albo na tym progu albo za szybko chcieli a była jeszcze ciepła szyba to pękła .Oczywiście winnego niema może tylko ja że przyjechałem .Zasadniczo chcieli mnie olać ale po nieprzyjemnej awanturze skończyło się na wymianie szyby za 50% ceny ( i tak bym wymienił ale niekoniecznie u nich szkoda tylko nerwów) .Kolejny fachowiec bez odpowiedzialności , przecież są jakieś ubezpieczenia itd . Aż strach bo polerowali tam też lampy i stal taki Merc stary SEC z wielką grzaną pionowo tylnią szybą też na polerkę jak Panu też tak zrobią kuku i będą chcieli go olać to ja mu współczuje bo to szyba za zylion złoty jest.

Jeśli chodzi o sam efekt polerki , to moje plamy usunięto w 90% przy okazji wszyskie drobne ryski i żadnych refleksów czy zniekształceń nie zaobserwowałem a jeżdziłem z tą pękniętą szybą (po polerce ) kilka dni w różnych porach . Więc da się na tylko na jakiś bardziej normalnych warunkach a tak naprawdę to wszystko zależy od ceny tej nieszczęsnej szyby , GTkowa tania moja miała mniej niż 2 lata (poprzednia załatwiona przez kamień ) więc trochę mnie to męczyło ,,znowu szyba "

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 25 lis 2015, o 23:14

na forum o zabytkach często piszą o polerowaniu szyb, niektórzy nawet sami polerują szyby przy swoich samochodach z wyjątkiem czołowej, zazwyczaj oddają do warsztatu. koszty sa "małe" w porównaniu do nowej szyby a co ważniejsze nowa to nie orginał wiec jest o co walczyć
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 5 gru 2015, o 13:08

komin pisze:na forum o zabytkach często piszą o polerowaniu szyb, niektórzy nawet sami polerują szyby przy swoich samochodach z wyjątkiem czołowej, zazwyczaj oddają do warsztatu. koszty sa "małe" w porównaniu do nowej szyby a co ważniejsze nowa to nie orginał wiec jest o co walczyć
za polerowanie dałem 80zł ito jest inny komfort zwłaszcza nocą...
Pracy szukam praca mnie szuka

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 5 gru 2015, o 15:35

zgrocca, przednią? Znalazłeś kogoś, kto to robi? Nocą i pod słońce musi być lepiej...

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 5 gru 2015, o 23:23

Konto usunięte pisze:zgrocca, przednią? Znalazłeś kogoś, kto to robi? Nocą i pod słońce musi być lepiej...
no tak
w rzeszowie ul warszawska 44 warsztat naprawy szyb
tylko zaznaczam głębokich centek nie usuwa z przedniej jak pisałem wyżej
jak coś mogę pokazać szybę na żywo bo raczej zdjęcie nie odda
Pracy szukam praca mnie szuka

Michałko
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Katowice
Auto: Subaru Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 14 lis 2016, o 13:01

Wydaje mi się, że wszystko zależny od tego na jaki warsztat trafiłeś. Jeśli fachowcy znają się na rzeczy to powinni usnąć rysy z przedniej szyby do wielkości pięciozłotówki, jeśli miałeś większe szyby to faktycznie może być różnie. Polecam zapoznać się z tematem tutaj: [Tu był link]

jarek84
0 gwiazdek
Auto: SUBARU LEGACY 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 20 lis 2016, o 12:59

Ktoś wyżej napisał, żebyś wybił sobie to z głowy i ja to popieram, chyba, że znajdzie się fachowiec, który naprawdę dobrze to zrobi.

Malyboss
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Auto: Forester II 2007 MY 2.0 NA & LPG
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 2 gru 2016, o 21:39

zgrocca pisze:
Konto usunięte pisze:zgrocca, przednią? Znalazłeś kogoś, kto to robi? Nocą i pod słońce musi być lepiej...
no tak
w rzeszowie ul warszawska 44 warsztat naprawy szyb
tylko zaznaczam głębokich centek nie usuwa z przedniej jak pisałem wyżej
jak coś mogę pokazać szybę na żywo bo raczej zdjęcie nie odda
Witam serdecznie szanowne grono, dołożę swoje trzy grosiki do tematu.
właśnie wróciłem z rzeczonego warsztatu - dokładnie nazywa się on "Quality - Auto Szyby", Rzeszów, ul Warszawska 44.
Robiliśmy polerowanie szyby czołowej, oraz reflektorów. Powiem krótko - glanc pomada, mucha nie siada. Super wykonana robota i mogę śmiało polecić.
Co prawda, szyby nie miałem jakoś bardzo zniszczonej, ale wieczorową / nocną porą refleksy świateł na ryskach powodowały u mnie lekką k****cę. Teraz efekt jest duuużo mniejszy.
Natomiast jak zobaczyłem efekt na reflektorach, to aż przysiadłem ze zdziwienia, że tak ładnie dało się to wyprowadzić.
Dla zainteresowanych podaję szczegóły: szyba = 80 zł / 1 h, reflektor = 50 zł / 1 szt / 0.5 h.
Jest gdzie usiąść, poczytać gazetkę i wypić kawkę. Polecam.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 2 gru 2016, o 22:07

Malyboss pisze: glanc pomada
Na pewno?

http://synonim.net/synonimy-do-wyrażenia-glanc+pomada

:giggle:

akir
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 3 gru 2016, o 09:55

Za 50zl szału nie zrobili, efekt zniknie gdy zmyje się wosk który zapewne nalozyli. Dobra robota jednej lampy to około 200-250zl

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Malyboss
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Auto: Forester II 2007 MY 2.0 NA & LPG
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 4 gru 2016, o 00:10

akir pisze:Za 50zl szału nie zrobili, efekt zniknie gdy zmyje się wosk który zapewne nalozyli. Dobra robota jednej lampy to około 200-250zl

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Może i tak, zobaczymy. Nie wyrokowałbym przedwcześnie.
Kilka miesięcy temu gość (ale w innym warsztacie, niż omawiany wyżej) zrobił w aucie mojej żony (Hyundai Getz) reflektory w cenie 30 zł/szt, i do chwili obecnej efekt jest ten sam. Reflektory "przejrzały na oczy" i póki co, jest bardzo dobrze.

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 8 gru 2016, o 20:42

Witam,
pozwolę sobie podpiąć się pod temat. A mianowicie chodzi mi o przednie lampy w moim Forku ale niestety "plamy" są od wewnątrz . Z tego co się orientowałem to we Wrocławiu i okolicy nie ma warsztatu który robi takie zabiegi ( tylko z zewnątrz), a wiem że można zrobić regenerację takich lamp. Czy ktoś ma może namiary gdzie to robią? Mogę zdemontować lampy i wysłać. Nowe trochę kosztują .

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 9 gru 2016, o 08:30


zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: polerowanie szyby przedniej

Post 9 gru 2016, o 13:28

szamot pisze:ja robiłem tutaj
http://www.reflektory.autogamma.pl/
w foresterze?
czy da sie zdemontować w 06 bez zdejmowania zderzaka?
Pracy szukam praca mnie szuka

ODPOWIEDZ