Zaciski hamulcowe Forester

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Zaciski hamulcowe Forester

Post 19 sty 2016, o 15:30

Witam,
mam pytanie odnośnie zacisków hamulcowych w Subaru Forester 2.5 TURBO (2006 rok).
Czy seryjne zaciski z przodu są takie samy jak z tyłu? (czy zdemontowane z przodu zamontuje bez problemu na tył?) Czy nie?



tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zaciski hamulcowe Forester

Post 20 sty 2016, o 14:38

Nikt nie wie!?

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Re: Zaciski hamulcowe Forester

Post 20 sty 2016, o 15:01

na chłopski rozum powinny być większe z przodu, ale czy da się zamontować to już inna para kaloszy :giggle:
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zaciski hamulcowe Forester

Post 20 sty 2016, o 15:26

Niekoniecznie seryjnie musiały być większe - tarcze miałem ten sam rozmiar przód i tył. Ale z tyło dochodzi jeszcze ręczny, stąd moje wątpliwości.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Zaciski hamulcowe Forester

Post 20 sty 2016, o 15:32

dzixd pisze: na chłopski rozum powinny być większe z przodu
dzixd, miał na myśli, że w jakiś sposób trzeba zrealizować większą siłę hamująca na przodzie niż na tyle.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zaciski hamulcowe Forester

Post 20 sty 2016, o 15:36

Z tyłu są zupełnie inne zaciski. Hamulce z tyłu prawie nie muszą hamować. One są prawie tylko po to aby stabilizować podczas hamowania. Zobacz w specyfikacji auta jaką maja średnice tarcze

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zaciski hamulcowe Forester

Post 20 sty 2016, o 15:45

Dzięki Kubik1, o taką odpowiedź mi chodziło.
Ostatnio wymieniłem z przodu na większe, a te oryginalne chciałem zregenerować i wrzucić na tył (przy okazji wymiany tarcz).
W tej sytuacji będą jako "żelazna rezerwa".

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Zaciski hamulcowe Forester

Post 20 sty 2016, o 17:17

Jest ryzyko, musi być wybór.

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Zaciski hamulcowe Forester

Post 3 lis 2018, o 22:45

Witam,
odświeżam temat hamulców. Na początku roku w zimie robiłem regenerację zacisków z przodu. Najpierw piszczały potem ściągało przy hamowaniu ( zapieczony jeden tłoczek i prowadnica). Wymieniłem wszystkie tłoczki, uszczelki, itp. Po niecałym roku znowu zaczynają piszczeć i zastanawiam się nad wymianą zacisków na jakieś konkretne. Aktualnie mam OEM tarcza 316mm na kołach 17". Dodatkowo w przyszłym roku będę ciągał przyczepę kempingową i chcę mieć pewne hamowanie.

Czy myślicie że takie coś będzie pasowało?
https://www.carsport.pl/zestaw-hamulcow ... przod.html
Może ktoś ma jakieś doświadczenia w swoim Forku (mój 2.5XT rok 2006) albo jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Zaciski hamulcowe Forester

Post 4 lis 2018, o 08:50

Akurat piszczenie podczas hamowania najczęściej oznacza tyle, że założone są kiepskie klocki które się zeszkliły.
Druga możliwość, że założone są klocki "racingowe", które tak właśnie mają ;-)

Czy masz objawy świadczące, że obecny hamulec jest dla Twojego stylu jazdy za słaby? Hamulce przegrzewają się i "puchną" przy dynamicznej jeździe, przyspieszonemu zużyciu ulega tarcza (zaraz się krzywi, pęka), gotuje się płyn?

Jak tak, zmieniaj.

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Zaciski hamulcowe Forester

Post 4 lis 2018, o 12:43

Tarcze i klocki mam akurat pomiędzy tymi co podałeś - ani najgorsze ani rajdowe. Po prostu OEM tylko że większe od seryjnych.
Problem jest w tym że na początku nie piszczały... potem zaczęły piszczeć i z czasem ściągać przy hamowaniu. Po regeneracji zacisków objawy ustały (piszczenie też). Po prostu klocek był nierówno dociskany do tarczy i dlatego piszczało. Teraz znów zaczynają mi się te same objawy i nie widzę tego aby co roku rozbierać i regenerować zaciski.
Poza tym dochodzi jeszcze aspekt wizualny - mam "szprychowe" felgi przez które widać rude zaciski, co wg mnie jest bardzo nie estetyczne. Dlatego przy wymianie tarcz i klocków chciałbym od razu wymienić zaciski i stąd moje pytanie czy ten zestaw by pasował do mojego Forka?

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Zaciski hamulcowe Forester

Post 5 lis 2018, o 17:04

Po co od razu regenerować. Wystarczy przy zmianie kół jakimś ściskiem np stolarskim wcisnąć tłoczek do zacisku i poruszać zaciskiem. Tak aby prowadnice trochę popracowaly. Nie odkręcamy zacisku. Ja tak robię co roku.

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Zaciski hamulcowe Forester

Post 14 lis 2018, o 18:59

Czy przy wymianie zacisków na czterotłoczkowe ( ze standardowych) konieczna jest również zmiana pompy hamulcowej? Mówimy o przodzie oczywiście.

ODPOWIEDZ