Legacy 2.5 turbo 2005 USA czy warto?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
marcik5500
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Legacy 2.5 turbo 2005 USA czy warto?

Post 7 mar 2009, o 22:26

Drodzy forumowicze zastanawiam się nad sprowadzeniem takiego autka z USA. Poszukuję rodzinnego kombi, które daje również frajdę z jazdy a o Subaru myślę od dawna. Wybrane przeze mnie autko ma 40.000mil przebiegu jest na manualnej skrzyni biegów, wersja dość uboga manualna klima. Kolega będący na miejscu "prześwietlił" autko dość szczegółowo. Jest ok. Zasiał we mnie jednak pewną wątpliwość. Podobno ten silnik jest bardzo nieudany, i z tego względu zniknął z oferty Subaru. Na czym polega problem ? Czy lepiej sobie odpuścić wersje z turbo?


Pozdrawiam



zamieszanie
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Legacy 2.5 turbo 2005 USA czy warto?

Post 8 mar 2009, o 11:10

AFAIK problem jest z uszczelkami pod głowicą. Z tego co pamiętam dyskusje na ten temat na kropce, to też jest tak, że bardzo mało takich samochodów jeździ po naszym kraju i w zasadzie nikt się na nich dobrze nie zna. ale może coś mi się pokręciło.... 8-)

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Legacy 2.5 turbo 2005 USA czy warto?

Post 8 mar 2009, o 11:53

zamieszanie pisze:Z tego co pamiętam dyskusje na ten temat na kropce,
Trudno przecież żeby SIP-owa cenzura dopuściła do czegoś innego.
Przecież to amerykaniec, a więc zło i potwarz dla lokalnego oficjalnego importera, a inne firmy naprawiające Subaru są przecież takim szatańskim pomiotem, że nawet myśleć o nich nie wolno.



Wszystkie Subaru są tak technicznie podobne, że nie sądzę żeby były najmniejsze problemy z serwisem w DOBRYCH warsztatach. Może co najwyżej jakieś części trzeba będzie sprowadzać, ale to i tak z reguły trwa znacznie krócej, niż sprowadzanie "europejskich" części w sieci SIP :giggle:

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Legacy 2.5 turbo 2005 USA czy warto?

Post 8 mar 2009, o 13:02

Takie Legacy 2.5t @ 360hp, ap racing, szpery, 18" felgi, mniam!
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

ODPOWIEDZ