Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
lmilczarek
1 gwiazdka
Auto: xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 24 sty 2016, o 22:47

Witam, ktoś to wykonał dla Forester (XT 240KM,350Nm) w Maptec w Poznaniu ? jak to hula po modyfikacji (270KM, 400Nm) ???? dajcie info !!



lmilczarek
1 gwiazdka
Auto: xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 25 sty 2016, o 22:06

nikt nie robił ? :?:

vojta
4 gwiazdki
Lokalizacja: Sydenberg
Auto: tojka jariska
Polubił: 64 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 27 sty 2016, o 05:20

wszyscy...ale teraz latają tymi njutkami i nie mają czasu opowiadać... pposzukaj na forum coś tam było o podnos...polepszaniu....czekajczekaj to nowy forek?...hmmm...z CVT?.... :loving:

lmilczarek
1 gwiazdka
Auto: xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 27 sty 2016, o 15:20

tak najnowszy jest drogawy program do niego -- i o ten pytam.

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 28 sty 2016, o 23:44

Kup sobie od razu druga skrzynie...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

lmilczarek
1 gwiazdka
Auto: xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 29 sty 2016, o 15:43

tylko 50Nm więcej, to tylko doładowanie większe ca. 0,1 -- 0,2 bara ...... wydaje się być bezpiecznie -- ale po to ten post by pogadać w praktyce jak to jest !!! cena za soft i inne czynności towarzyszące to ca. 4000 PLN wiec niemało i jak ma się skrzynia rozpaść no to kicha...
no ale może ktoś z tym jeździ ? i coś powie ....
Ostatnio zmieniony 31 sty 2016, o 20:24 przez lmilczarek, łącznie zmieniany 2 razy.

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2016, o 16:28

to rozmawiaj z tunerem o tym, a nie na forum. powie więcej.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 29 sty 2016, o 16:44

lmilczarek pisze: to tylko doładowanie większe o 0,8 bara ...... wydaje się być bezpiecznie

Ale, że co? :o
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2016, o 18:38

a tam, raczej "d" brakuje przed "o"... albo jednego zera...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 29 sty 2016, o 18:55

Chloru pisze: Ale, że co?
Widziałem niedawno Mazdę 323, narąbali tam prawie dwa bary. Szła jak wściekła, ale zgodnie z przewidywaniami dość krótko ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 29 sty 2016, o 19:04

Ja nawet w takiej siedziałem a taka ciut wolniejsza było mi dane kiedyś powozic ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

lmilczarek
1 gwiazdka
Auto: xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 31 sty 2016, o 20:32

przepraszam omyłkowo napisałem 0,8 a winno być 0,1 do 0,2 bara.
sorki.
co do rozmów z tunerem odpowiedz jest jedna : ludzie do mnie jadą subaryny są na gwarancji !!!! i ryzykują i robią modyfikacje.
więc szukam tu tych ludzi co zrobili.... niech się wypowiedzą.

w cenie jest pomiar przed i po modyfikacji z relacji tunera można uzyskać 0,6 sekundy do 100km/h lepiej wiec jest koło 7,0 sek.
ponoć deklarowane 7,5 sek rzadko kiedy maja auta na fabrycznym sofcie.

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 1 lut 2016, o 15:09

a Ty myślisz, że każdy, kto ma subaru to automatycznie siedzi na forum? mało kto rejestruje się na forum, bo kupił subaru.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

lmilczarek
1 gwiazdka
Auto: xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 6 lut 2016, o 19:45

oczywiście ze nie - ale taki co modyfikuje tu już tak.

fazzy999
0 gwiazdek
Auto: wrx 05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 6 lut 2016, o 20:07

Cześć ja tez myślałem o tej modyfikacji w FXT ale właśnie przez gwarancje zrezygnowałem z tego
I kupiłem inna zabawkę a FXT służy do jazdy na codzień i to co oferuje w seri w zupełności mi wystarcza
Kiedyś miałem nawet wycenę stage 1 i 2 dla Forka jest to spora kwota jak na przyrosty jakie są oferowane a na zadane pytanie czemu nigdzie nie ma ani wykresów ani filmów z chipowania FXT odpowiedział ze wszystkie auta które robił maja gwarancje a właściciele boja się udostępniać tego ze względu właśnie na utratę gwarancji i to mnie tez trochę pohamowało przed chipowaniem Forka

fazzy999
0 gwiazdek
Auto: wrx 05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 6 lut 2016, o 20:25

http://speed.academy/dyno-test-aem-inta ... rester-xt/
Tu masz jeszcze fajny artykuł o chipowaniu FXT

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 7 lut 2016, o 16:30

lmilczarek pisze:oczywiście ze nie - ale taki co modyfikuje tu już tak.
nawet nie wiesz w jak ogromnym błędzie jesteś. ale żyj dalej w przekonaniu, że kto ma subaru ze zmienionym czymkolwiek od razu zapieprza na forum...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

lmilczarek
1 gwiazdka
Auto: xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 10 lut 2016, o 14:49

ale koledzy mnie po głowie lejecie -- nie chcę żyć w iluzji po prostu mam nadzieje ze kogoś znajdę ----- o maptecu nie piszą w wyborczej na pierwszej stronie tu trzeba znać temat...wiec forum..

lmilczarek
1 gwiazdka
Auto: xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 22 lut 2016, o 23:24

rzeczywiście mało kto decyduje się na modyfikacje, temat chyba umiera własna smiercia

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 23 lut 2016, o 11:09

lmilczarek pisze:ale koledzy mnie po głowie lejecie -- nie chcę żyć w iluzji po prostu mam nadzieje ze kogoś znajdę ----- o maptecu nie piszą w wyborczej na pierwszej stronie tu trzeba znać temat...wiec forum..
nie martw sie :D nie wszyscy leca Ci po glowie. Pytanie sensowne jak najbardziej ale pomijajac gwarancje jeszcze raz pisze o skrzyni... o ile poloski itd zniose te 50niutkow o tyle bym sie martwil o sama skrzynie- NIE, NIE WIEM NA BANK ZE PADAJA, NIE NIE MAM TAKIEJ, NIE NIE NAPRAWIALEM TAKIEJ ale z racji konstrukcji itd trzeba byc ostroznym. Poczekaj az ktos na takim modzie nakreci 100tys km i bedzie wiadomo czy skrzynia wytrzymuje dodatkowe nm. kto choc troche ogrania cywilna mechanike wie ze skrzynie wspolczesnych aut nie maja zapasow wytrzymlosci i o ile 10nm to nie duzo o tyle 50 nm moze juz robic szkody. Poszperaj na forach usa i australia, moze juz cos wiadomo o linea. zagadaj tez do jettronic z wroclawia moze juz robili, spytaj mts dzierzoniow co o tym sadza (poprostu ludzi ktorzy wiedza co zniesie skrzynia, silnikiem czy osprzete silnika przy takim dosc nieduzym wzroscie raczej bym sie nie martwil choc jak mowilem dzisijsze auta klejone sa z gownolinium i trzeba na wszystko uwazac)
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 23 lut 2016, o 17:36

lmilczarek pisze:ale koledzy mnie po głowie lejecie -- nie chcę żyć w iluzji po prostu mam nadzieje ze kogoś znajdę ----- o maptecu nie piszą w wyborczej na pierwszej stronie tu trzeba znać temat...wiec forum..
tuner znany w kraju, opinie znajdziesz bez problemów, więc przeanalizuj i sam zdecyduj czy ryzykować. albo czytaj bzdury na forum o ogarnianiu cywilnej mechaniki pisane przez ludzi, którzy z mechaniką mają do czynienia najwyżej pisząc komentarze.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

lmilczarek
1 gwiazdka
Auto: xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 24 lut 2016, o 16:14

witam,

sam tuner mówi ze ma zadowolonych użytkowników z ca. 60 kkm na liczniku po modzie, szukam kilku takich ;)

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 24 lut 2016, o 18:22

to rób - na 95% nie znajdziesz ich na żadnym forum
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 24 lut 2016, o 19:06

siewcu pisze:
lmilczarek pisze:ale koledzy mnie po głowie lejecie -- nie chcę żyć w iluzji po prostu mam nadzieje ze kogoś znajdę ----- o maptecu nie piszą w wyborczej na pierwszej stronie tu trzeba znać temat...wiec forum..
tuner znany w kraju, opinie znajdziesz bez problemów, więc przeanalizuj i sam zdecyduj czy ryzykować. albo czytaj bzdury na forum o ogarnianiu cywilnej mechaniki pisane przez ludzi, którzy z mechaniką mają do czynienia najwyżej pisząc komentarze.

co miales na mysli ??
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

brahu
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Podniesienie momentu Forek z 350 Nm na 400 Nm

Post 24 lut 2016, o 19:14

zinc pisze:
siewcu pisze:
lmilczarek pisze:ale koledzy mnie po głowie lejecie -- nie chcę żyć w iluzji po prostu mam nadzieje ze kogoś znajdę ----- o maptecu nie piszą w wyborczej na pierwszej stronie tu trzeba znać temat...wiec forum..
tuner znany w kraju, opinie znajdziesz bez problemów, więc przeanalizuj i sam zdecyduj czy ryzykować. albo czytaj bzdury na forum o ogarnianiu cywilnej mechaniki pisane przez ludzi, którzy z mechaniką mają do czynienia najwyżej pisząc komentarze.

co miales na mysli ??
Siewcu miał na myśli siebie :giggle: :-p :thumb:

ODPOWIEDZ