Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Stefaneiro
1 gwiazdka
Auto: Impreza GL 2.0 n/a '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 11 mar 2016, o 13:58

Chciałbym podnieść trochę tył swojego Forka któy osiadł od butli lpg. Jest to Forek SF Sturbo MY99 czyli 2.0 170KM. Chciałbym to zrobić montując twardsze sprężyny. Czy KAYABA RA5761 będą do tego dobre oczywiście nie mam SLSów. Katalog wskazuje że ta sprężyna jest do SFa ale wolnegossaka stąd moje wątpliwości.
Czy ktoś się orientuje w temacie? Czy ew. jakieś inne twardsze sprężyny polecacie w podobnej cenie jak Kayaba (100-150pln)?



vojta
4 gwiazdki
Lokalizacja: Sydenberg
Auto: tojka jariska
Polubił: 64 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 11 mar 2016, o 17:18

od kangoo, renault dodam, miałem było ok :oops:
mam kajaby nie wiem jakie, ale takie z wolnegossaka i jest lepiej :cofee:
kupuj kajabe

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 11 mar 2016, o 17:26

RA5761 jest o.k. Mam u siebie (butla w kufrze), od montażu lekko opadły, niemniej z amorkami kyb ultra sr nadal pracują. Jak jeździsz po nierównościach - twardszych nie szukaj - auto będzie amortyzowało jak jakiś traktor.

Stefaneiro
1 gwiazdka
Auto: Impreza GL 2.0 n/a '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 11 mar 2016, o 19:37

Jeżdżę głównie po ulicach i na tych co mam tył siedzi niziutko chciałbym go troszkę (niedużo) podnieść. Te kayaby są mocniejsze/twardsze niż seryjne?

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 11 mar 2016, o 22:20

To zakładaj i nie marudź ;) Jak uważasz, że za drogo - poszukaj kogoś ze zniżkami w hurtowniach.

U siebie wymieniłem amory (przód+tył) oraz sprężyny z tyłu. Z przodu mas sprężyny oem. Jakieś wnioski?

Jak chcesz się bawić - możesz założyć iron many (+3,5 cm) i cieszyć się jazdą "wozem drabiniastym". Ewentualna dobra alternatywa - pedders - niestety trzeba zmienić wraz z amorkami - koszt (do sf) - ja znalazłem za 500 euro na tył. Może znajdziesz taniej do sf?

Opcja rozsądna - pierwsze zdanie :razz:

Stefaneiro
1 gwiazdka
Auto: Impreza GL 2.0 n/a '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 11 mar 2016, o 22:46

Ok dobrze napisane. Potrzebowałem chyba trochę takiego kopa :-)
Montuje kayaby i zobaczymy co będzie :)

ozarek
2 gwiazdki
Lokalizacja: SJ
Auto: Lancia Delta HPE GT/ Subaru Forester MY02 N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 11 mar 2016, o 23:27

Stefaneiro pisze:\Te kayaby są mocniejsze/twardsze niż seryjne?
są z grubszego drutu i lekko twardsze niż seria do N/A, a jednocześnie nie rozwalają charakterystyki auta. Spokojnie zakładaj.
Think.Feel.Drive.

vojta
4 gwiazdki
Lokalizacja: Sydenberg
Auto: tojka jariska
Polubił: 64 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 12 mar 2016, o 09:22

Stefaneiro pisze:Ok dobrze napisane. Potrzebowałem chyba trochę takiego kopa :-)
Montuje kayaby i zobaczymy co będzie :)
i bravo ten Pan :!:

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 13 mar 2016, o 21:55

wedlug spec forki turbo maj mniejszy przeswit od na o dokladnie 1cm :D nie wiem z czego to wynika (albo wlasnie nizszy zawias o 1cm aby te 170 kuni dalo sie ujazmic:P ) byc moze oslona silnika jest nizej bo jak wiemy na i turbo maja inne kolektory.

A calkiem serio-pod podtlenek sa sprezyny :
http://allegro.pl/sprezyny-tyl-subaru-f ... 69988.html
ja mam te w swoim wolnossaku bez lpg i tak jak chcialem tyl nie siada przy komplecie ludziow na pokladzie:) no i z racji ze lubie popiepszac po szutrach tyl mi tak latwo nie dobija:D
jedyna wada tych tanich sprezyn-po roku prawie cala farba z nich zlazla... dla mnie nie problem bo sobie je pomaluje
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

Stefaneiro
1 gwiazdka
Auto: Impreza GL 2.0 n/a '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 14 mar 2016, o 15:38

Też patrzyłem na te co podesłałeś i tak jakoś nie miałem zaufania. One są mocniejsze niz te Kayaby RA576.?
Kayaba też jest mocniejsza niż oryginał.

maciek20186
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: W-wo
Auto: Forester 02MY NA
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 15 mar 2016, o 18:46

Pany i u mnie dupa zaczyna siadać.
Co myślicie o takich wynalazkach jak wyżej zaproponował zinc ?

Widziałem jeszcze na portalu jakieś Heavy Duty ale wyższe od KYB 50 mm.

Czy lepiej od razu kupić KYB, cena się wiele nie różni.

Stefaneiro
1 gwiazdka
Auto: Impreza GL 2.0 n/a '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 15 mar 2016, o 21:23

No ja po jakiś tam analizach chyba decyduję się na kayaby. Ba pewni troszkę się podniesie nie za dużo tylko tyle ile trzeba. Irony podnoszą o 35mm jak dla mnie za dużo, poza tym mają absurdalną cenę.
KYB jest grubsza od serii więc powinna być dobrym a zarazem sprawdzonym rozwiązaniem.

maciek20186
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: W-wo
Auto: Forester 02MY NA
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 15 mar 2016, o 21:28

W taki razie trzeba iść przetartym, pewnym szlakiem i zamówić KYB.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 15 mar 2016, o 21:30

Seria w sf jest chyba na drucie 10 albo 11 mm, kyb u mnie miał 14 (kupiłem tak z Holandii, dodatkowo miałem amory ultra sr - prowadzenie bomba) . Seria jest na słabszych pewnie z racji samopoziomowania.
Sprzedam bandita 1200

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 16 mar 2016, o 15:17

ja moge powiedziec tylko ze te c podalem wyzej u mnie zyja i cena dobra... trzymaja sztywno i wysoko jak trzeba a czesto laduje w bagaznik jakies 200kg maneli... owszem kyb sprawdzona i w ogole ale jesli komus dodatkowo zalezy na kasie moge polecic te co podalem wyzej.
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

tomaszroj1
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.0 S-Turbo 99r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 18 mar 2016, o 14:18

Witajcie

Ja miałem ten problem z siedzącą d...ą od początku po zakupie , po prostu dałem się zrobić w balona ( chyba wiatrak przyćmił mi wzrok i nic innego się nie liczyło :lol: ) koleś który mi sprzedawał napchał w sprężyny jakichś gumowych podkładek, aby nie było widać uszkodzenia amorków poziomujących, te powypadały po paru dniach no i problem. Niestety jestem gościem, który nie lubi wydawać za dużo kasy kupiłem jakieś sprężyny no-name na all...o z grubszego drutu i wyższe oraz najtańsze amorki jakie były tzn ok 60 pln / szt. po instalacji tego zestawu d...a ok 6 cm do góry od standardu ( porównywałem , szwagier ma standard ) trwałość już tak jeżdżę od 3 lat i jest ok .

Jest troszkę twardo , ale i wysoko :lol: a ja lubię poszaleć poza drogą asfaltową bo tylko w tedy jest fun i to autko pokazuje co potrafi w terenie.

Wg mnie nie ma sensu wydawać kasy na drogie zestawy Iron-man efekt ten sam lepiej dokupić poliuretany i wzmocnić zawieszenie, i wariować po dziurach , to jest naturalne środowisko tego autka , do wyścigów jest impreza :-) .

ozarek
2 gwiazdki
Lokalizacja: SJ
Auto: Lancia Delta HPE GT/ Subaru Forester MY02 N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 20 mar 2016, o 09:47

zinc pisze: ale jesli komus dodatkowo zalezy na kasie moge polecic te co podalem wyzej.

różnica cenowa GH vs KYB nie jest duża (kwotowo) tym bardziej, że jak piszesz po roku nie ma już na nich lakieru. Mam KYB ponad dwa lata i lakier wygląda jak nowy.
arturj pisze: Seria w sf jest chyba na drucie 10 albo 11 mm, kyb u mnie miał 14

10mm to ma zdaje się pod SLS, przy zwykłym amorku miała koło 12mm. Fakt KYB ma nawet ponad 14mm i zadek idzie wyraźnie do góry.

Jak nie zapomnę to jutro zmierzę jaka teraz jest wysokość i zerknę w papiery ile mają amory i sprężyny.
Think.Feel.Drive.

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 20 mar 2016, o 18:26

ozarek pisze:
zinc pisze: ale jesli komus dodatkowo zalezy na kasie moge polecic te co podalem wyzej.

różnica cenowa GH vs KYB nie jest duża (kwotowo) tym bardziej, że jak piszesz po roku nie ma już na nich lakieru. Mam KYB ponad dwa lata i lakier wygląda jak nowy.
arturj pisze: Seria w sf jest chyba na drucie 10 albo 11 mm, kyb u mnie miał 14

10mm to ma zdaje się pod SLS, przy zwykłym amorku miała koło 12mm. Fakt KYB ma nawet ponad 14mm i zadek idzie wyraźnie do góry.

Jak nie zapomnę to jutro zmierzę jaka teraz jest wysokość i zerknę w papiery ile mają amory i sprężyny.
60zl no name jakies cos tam kontra 350zl kyb ??
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

maciek20186
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: W-wo
Auto: Forester 02MY NA
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 20 mar 2016, o 21:40

InterCars :
Sprężyna zawieszenia tył
KYBRA5761
Kup za: 150.96 PLN
Sprężyna zawieszenia tył L/P SUBARU FORESTER 2.0 4x4 08.97-09.02

Minus zniżka ok 30 % :-)

Na Allegro od 98 zł KYB.

Oczywiście sama sprężyna.
350 to chyba z amorem napisałeś.

Niemniej te GH to też dobra alternatywa, jeżeli się spisują.

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 20 mar 2016, o 21:47

no ja o amorze mowil :D anyway ja u siebie i tak zmienie... zostawiam te grube noname sprezyny i wkladam kyb ultra . mam na przodzie taki zestaw i tyl tez musi dawac rade :P
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

ozarek
2 gwiazdki
Lokalizacja: SJ
Auto: Lancia Delta HPE GT/ Subaru Forester MY02 N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 21 mar 2016, o 13:12

zinc pisze: 60zl no name jakies cos tam kontra 350zl kyb ??

dawałeś linka do sprężyn, pisałeś o grubości drutu i nagle wyskakujesz z cenami amorów?
Weź się chłopie zdecyduj o czym piszesz.
Think.Feel.Drive.

iparts
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Tribeca
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 21 mar 2016, o 13:25

Jak najbardziej polecam sprężyny KYB, ale także Monroe lub Sachs http://www.iparts.pl/auto-czesci/sprezy ... 00113.html

Każda z tych firm jest bardzo solidnie wykonana z najlepszych materiałów, co pozwala na długie użytkowanie bez awarii. Przy wymianie sprężyn warto też zwrócić uwagę na odboje w jakim są stanie, żeby za jakiś czas nie ściągać wszystkiego od nowa.
Zapraszamy forumowiczów do internetowego sklepu z częściami - http://www.iparts.pl/auto/subaru,107.html

Stefaneiro
1 gwiazdka
Auto: Impreza GL 2.0 n/a '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 21 mar 2016, o 21:12

W czwartek montuje Kayaby. Dam znać jak rezultaty.

Stefaneiro
1 gwiazdka
Auto: Impreza GL 2.0 n/a '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 24 mar 2016, o 20:42

Wrzucone Kayaby i efekt jest widoczny gołym okiem, dodatkowo koła z 15 zmienione na 16 i jestem mega zadowolony. Prowadzenie też jakby lepsze ale to tylko wrażenie po przejechaniu krótkiego odcinka.
Dodam, że same sprężyny kupione za niecałe 100zl sztuka więc cała operacja była rozsądna cenowo a jednocześnie nie noname tylko KYB :-)

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Sprężyny tył Forek SF Sturbo

Post 11 lut 2017, o 00:15

Ja niedlugo do Outbacka bede wrzucał Peddersy, przód, tył plus sprezyny 550 funtów. W Anglii nie ma duzego wyboru do Outbacka, bo to auto jest tutaj duzo bardziej egzotyczne niz Porsche czy Lamborghini(nie wiem czy przez rok widziałem ze 100, a na pewno widziałem zdecydowanie wiecej Lambo czy Porsche), ale Pedders ma bardzo dobre opinie tez wśród użytkownikow Forczysławów.

KYB miałem w dwóch autach, jeden szybko puscił, drugi sie trzymał ok.
"Non homo sed vero mentula magna minax."

ODPOWIEDZ