Czym ja jezdze?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
buzzer
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 Turbo AWD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Czym ja jezdze?

Post 18 mar 2009, o 23:52

Pytanie brzmi... sam wiem jak.
Od prawie 3 lat siedze w Londynie, przyjechalem tu swoim porsche 924 z '81, jezdzilem nim 10 lat, w koncu sie z nim rozstalem.
Praktycznie przez przypadek kupilem Subaru od znajomego z pracy, decyzja zapadla w kilka minut (po przejazdzce), cena tez mi pomogla (500 funtow!)
Lekko szarpniety blotnik z lewej strony to wszystko co mozna mu bylo zarzucic.
I teraz - mam problem knock sensorem, chce go kupic i wymienic ale.. nie wiem czym jezdze. Wiem ze:
Subaru Impreza 2.0 Turbo AWD 1997r. Hatchback
To wszystko co jest w papierach.
NIe mam pojecia gdzie popatrzec, nie wiem jaki mam typ silnika, typ wtyczki servisowej, ile silnik ma koni.
Dolaczam do Was by zglebic troche moja nowa zabawke.
Uwielbiam znac kazda srubke w swoim samochodzie, choc teraz to juz nie jest mozliwe doslownie.

Pozdrawiam Wszystkich!

Krzysiek



Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Czym ja jezdze?

Post 18 mar 2009, o 23:54

buzzer, http://www.4impreza.pl/ na początek. Potem pytaj dalej 8-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Czym ja jezdze?

Post 19 mar 2009, o 00:46

buzzer, konkretnie jaki masz problem z tym knock sensorem? Możesz opisać?
Roczniki 96-98 miały z nim przeboje.

buzzer
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 Turbo AWD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czym ja jezdze?

Post 13 lip 2009, o 22:36

Bergen pisze:buzzer, konkretnie jaki masz problem z tym knock sensorem? Możesz opisać?
Roczniki 96-98 miały z nim przeboje.
No i wracam do problemu.
Knock sensor kupiony, wymieniony, sprawdzenie ECU (dzieki Bergen za manuala) mowi o braku bledow.
Od momentu zalozenia instalacji LPG zawsze mialem problem z przyspieszaniem - szarpanie na 5 biegu w okolicach 2.5-3 tys. obrotow. Dzisiaj podjechalem do mojego gazownika by rzucil okiem na instalacje, podpial laptopa, wyjechalismy na autostrade, troche poregulowal mnoznikiem, wrocilismy do warsztatu i od tego czasu szarpie juz od 2 biegu nawet na benzynie. Gazownik na pewno nic nie sknocil, bo nic nie robil przy samym silniku, wiec jakos tak sie to razem nalozylo.
Od czego teraz zaczac szukanie?
Dodatkowo niedawno wymienilem kable wysokiego napiecia + kupilem swiece, musze tylko do nich dokupic klucz i je zaraz wymieniam.
Jest szansa ze cos sknocilem z knock sensorem przy wymianie i stad te historie? Np dociagnalem go za mocno albo za slabo?.. A ECU nic sie nie chwali?

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Czym ja jezdze?

Post 14 lip 2009, o 07:54

Poczekajmy aż zmienisz przewody i świece (nie zapomnij o zmierzeniu szczeliny między elektrodami - o ile dobrze pamiętam powinna wynosić 1.1 mm, a nie zawsze tak jest). Może to jest powód.

buzzer
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 Turbo AWD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czym ja jezdze?

Post 19 lip 2009, o 21:21

Musialem przebolec do weekendu zeby cos zrobic przy aucie.
W zasadzie spedzilem weekend na rozbieraniu i skladaniu osprzetu silnika, (jak wspomnialem - lubie znac kazda srubke w moim aucie), czyszczeniu/malowaniu wszystkiego co sie da i sprawdzaniu stanu w jakim sie znajduje.
Juz pierwszego dnia znalazlem problem - peknieta ceramika jednej ze swiec, jednak dopiero przed chwila zrobilem mala rundke po zlozeniu wszystkiego spowrotem, jutro sprawdze lepiej jak sie zachowuje, dzisiaj juz nie mam sily a mieszkam w drugiej strefie wiec mam kawalek do jakiejkolwiek drogi gdzie moge sprawdzic cokolwiek.
Jeszcze sie odezwe , ale widze ze problem jest juz rozwiazany.
Bergen - dobry strzal, dzieki :)

buzzer
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 Turbo AWD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czym ja jezdze?

Post 23 lip 2009, o 23:30

Tak, to byla swieca, teraz jest juz wszystko ok.

ODPOWIEDZ