pytania na temat AUTOMATU

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
giki9
0 gwiazdek
Auto: none
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 2 paź 2016, o 01:00

Z tego co czytałem to akurat typowe objawy...niższe temperatury, gęstszy olej, więc nieszczelności lub uszkodzone elektrozawory mniej dają się we znaki. Ale radziłbym się udać do jakieś serwisu, który to sprawdzi.



sheki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru legacy III
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania na temat AUTOMATU

Post 22 paź 2016, o 19:39

Witam.

Inhibitor switch znajduje się przy skrzyni biegów,jeśli masz dobre bezpieczniki,to na 100% jest walniety inhibitor switch,czyli...czujnik położenia biegów,jest on umiejscowiony przy wybieraku,tam gdzie dochodzi linka od dźwigni biegów,zamocowany jest na 3 śrubki o średnicy 5mm,koszt owego czujnika to około 260 zł.Jeśli byś go wymieniał,to należy go zamocować i ustawiać w pozycji neutralnej,tak by w inhibitor,oraz w wybierak od skrzyni i w obudowę skrzyni weszło Ci wiertło...jeśli się nie mylę chyba 5.. I wtedy należy skręcić śrubki i...pamiętaj,że na N musi być ciaglasc,czyli kilka stopni w przód i tył lewarek biegów powinien się przesuwać,tak by nie wychodzić poza zakres ustawienia na N.

Mam nadzieję,że mój opis będzie dla Ciebie wyczerpujacy ;-)

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania na temat AUTOMATU

Post 20 lut 2017, o 01:47

Godlik, i co to było?

U mnie w OBK jedno(lewe) swiatlo jest zwykle, na żarówke, prawe natomiast jest jakby LEDowe... Ktoś wie ocb? Wyglada mi to na fabrycznie ledowe, zagladalem pod spod probujac montowac kamere cofania, i wygladalo na fabryczna instalacje...
"Non homo sed vero mentula magna minax."

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: pytania na temat AUTOMATU

Post 20 lut 2017, o 11:37

Przetarta wiązka. Ta co biegnie na górze klapy bagażnika. Podobno standard. Trzeba lutować (przedłużając nieco), albo po taniości skręcić i zaizolować.
Jest tam trochę kabelków, więc warto sprawdzić wszystkie. U mnie świrowała też tylna wycieraczka.
Rommel pisze: U mnie w OBK jedno(lewe) swiatlo jest zwykle, na żarówke, prawe natomiast jest jakby LEDowe... Ktoś wie ocb? Wyglada mi to na fabrycznie ledowe, zagladalem pod spod probujac montowac kamere cofania, i wygladalo na fabryczna instalacje...

Te LEDy to przeciwmgłowe tylne (czerwone), więc wszystko jest OK. Tak jest w wersjach EU, amerykańskie mają oba cofania.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: pytania na temat AUTOMATU

Post 20 lut 2017, o 11:53

Tak tylko dorzucę, że poza kablem częstym problemem w tym miejscu jest przeciek uszczelki 3go światła stopu. Nie wiem czy we wszystkich modelach ale w moim fabryczny luz śrubki lewej (zawsze lewej !!) był taki że światło latało, a śrubka stukała. No i oczywiście był przeciek do wnętrza.

Jak się zagląda to może warto dociągnąć.

http://www.subaruoutback.org/forums/99- ... fixed.html
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania na temat AUTOMATU

Post 20 lut 2017, o 20:14

Tak mi sie zdawało, tylko nie wiem czemu nie sprawdzilem.. Szczegolnie ze nawet w polskiej i brytyjskiej instrukcji to swiatlo jest podpisane jako swiatlo cofania :D

Tylko ze te LEDY u mnie sa bielutkie tak samo jak cofania, stad wydawalo mi sie to dziwne.
"Non homo sed vero mentula magna minax."

ODPOWIEDZ