Drgania kierownicy

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Drgania kierownicy

Post 31 mar 2009, o 20:28

Witam !

Ostatnio po sprawdzeniu/wyrownaniu cisnienia w kolach (nie bylo duzej roznicy - spr co 2-4 tyg), zauwazylem dziwne drgania kierownicy a mianowicie delikatnie drga w lewo i prawo. Tak jak by sciagalo minimalnie na przemian w lewo i prawo :-/ co to moze byc ? Cos nie tak z oponami z kolami ?
Jak sie puści kierownica to chodzi naprzemiennie lewo-prawo.
Dodam, ze dziury nie zaliczylem ostatnio i wczesciej nie mialem objawu a kola dopompowałem zgodnie z tabelka na slupku.


Pozdrawiam
Marcin

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Drgania kierownicy

Post 31 mar 2009, o 21:53

sherif, w pierwszej kolejności sprawdziłbym wyważenie kół. Jeżeli jest ok, to sprawdź, czy tarcze się nie pogięły (nie biją).

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Drgania kierownicy

Post 31 mar 2009, o 23:28

Sprawdź czy nie masz błota na felgach ;-) Mnie tak drgają ostatnio raz na tydzień

sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Drgania kierownicy

Post 31 mar 2009, o 23:50

So What! pisze: sherif, w pierwszej kolejności sprawdziłbym wyważenie kół. Jeżeli jest ok, to sprawdź, czy tarcze się nie pogięły (nie biją).

wywazenie hmm w sumie kola maja rok, felgi proste, ale racje trzeba to bedzie sprawdzic, choc zazwyczaj to tylepalo przy zlym wyważeniu w kazda strone :->
tarcze ? w sumie pol roku maja, fakt, ze kiedys na strarych tarczach byly drgania ale to jedynie przy mocnym hamowaniu.
Pozdrawiam
Marcin

sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Drgania kierownicy

Post 31 mar 2009, o 23:53

Konto usunięte pisze: Sprawdź czy nie masz błota na felgach ;-) Mnie tak drgają ostatnio raz na tydzień

bloto :mrgreen: ? ale jak, gdzie ? samochod byl do dzis dnia brudny nie z tej ziemi, ale dzis zaliczyl myjnie i raczej nic sie nie zmienilo.
Pamietam, ze ojciec w Primerze kiedys mial drgania i stuki, ale to kamien miedzy tarcze a oslone sie dostal :mrgreen:
Pozdrawiam
Marcin

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Drgania kierownicy

Post 1 kwie 2009, o 00:33

sherif pisze: wywazenie hmm w sumie kola maja rok, felgi proste, ale racje trzeba to bedzie sprawdzic, choc zazwyczaj to tylepalo przy zlym wyważeniu w kazda strone :->

ROK? LOL. W Wawie to po tygodniu mogą być kompletnie niewyważone.
sherif pisze: bloto :mrgreen: ? ale jak, gdzie ? samochod byl do dzis dnia brudny nie z tej ziemi, ale dzis zaliczyl myjnie i raczej nic sie nie zmienilo.

Mało która myjnia zdejmuje koła do mycia, a czasem i tak trzeba zadziałać żeby się pozbyć błota z wnętra felg.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Drgania kierownicy

Post 1 kwie 2009, o 11:25

Azrael pisze: Mało która myjnia zdejmuje koła do mycia, a czasem i tak trzeba zadziałać żeby się pozbyć błota z wnętra felg.

O to to to... Jak wymieniałem ostatnio szybę w warsztacie to oddałem brudne jak święta ziemia auto. Oni mi oczywiście umyli po wstawieniu szyby. Jadę ci ja 80 km/h a auto chce się rozpaść na kawałki. Okazało się, że jak był brudny, to błocko jeszcze jakoś równomiernie się rozłożyło. A jak umyli, to zostało tylko od środka felgi. I dopiero zaczęła się dyskoteka...

sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Drgania kierownicy

Post 2 kwie 2009, o 00:07

Azrael pisze:
ROK? LOL. W Wawie to po tygodniu mogą być kompletnie niewyważone.

sherif napisał(a):bloto :mrgreen: ? ale jak, gdzie ? samochod byl do dzis dnia brudny nie z tej ziemi, ale dzis zaliczyl myjnie i raczej nic sie nie zmienilo.
tu miales racje, mimo jednego sezonu, profilu 60 (przy 215) i nie zaliczeniu glebszej dziury na dzisiejszym przegladzie wyszlo ze przenim kołom duzo brakuje do w pelni wywazonych :razz: .
Niestety objaw nadal wystepuje, kwestie kol zweryfikuje w prosty sposob zmieniajac komplet kol na letnie, boje sie jedynie co bedzie jak objaw nie ustapi ... polosie, piasty czy jeszcze co innego :-|
Azrael pisze: Mało która myjnia zdejmuje koła do mycia, a czasem i tak trzeba zadziałać żeby się pozbyć błota z wnętra felg.

Szczegolnie ta automatyczna :-)
Pozdrawiam
Marcin

barry
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Drgania kierownicy

Post 9 kwie 2009, o 22:42

Mam podobny objaw, ale tylko na kolach zimowych na felgach o innej srednicy otworu centralnego i bez tuleji centrujacej (no wiem wstyd)

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Drgania kierownicy

Post 9 kwie 2009, o 22:47

barry, to już sobie odpowiedziałeś sam, czemu tak masz.

barry
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Drgania kierownicy

Post 11 kwie 2009, o 21:59

tylko dodalem jedna mozliwosc. natomiast drgania poblotne zawsze ustepowaly raczej samoistnie po paru kilometrach na asfalcie.

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Drgania kierownicy

Post 13 kwie 2009, o 12:43

Nie padło tu jeszcze, że winne mogą być zużyte łożyska.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Drgania kierownicy

Post 15 kwie 2009, o 21:42

ky pisze: Nie padło tu jeszcze, że winne mogą być zużyte łożyska.

Jedne lozysko bylo juz wymienione :-/ drugie jest ok.

zmienilem w weekend kola na letnie (jedne i drugie na oryginalnych felgach) i objaw ustal. wynika jednak, ze kola wymagaja wywazenia.

Dzieki za sugestie.
Pozdrawiam
Marcin

łysy83
0 gwiazdek
Lokalizacja: ノヴィ・ソンチ
Auto: OBK II
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Drgania kierownicy

Post 21 kwie 2013, o 18:09

Odgrzewam kotleta. Co może być powodem,że czasami powtarzam czasami drży mi kierownica. Czasem w trakcie jazdy ale wystarczy skręcić kierownicą i przechodzi. Podobnie jest z hamowaniem czasem zadrży ale zazwyczaj jest ok. może to mieć związek z maglownicą? jakiś luz.
EDIT
z racji na dużą ilość odpowiedzi na mój problem oświadczam,że w moim przypadku winna była wiskoza! Piszę o tym bo może się komuś przyda.

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Drgania kierownicy

Post 1 wrz 2017, o 08:47

Ze sprzeglo wiskotyczne wplywa na machanie kiera? :O
"Non homo sed vero mentula magna minax."

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Drgania kierownicy

Post 1 wrz 2017, o 21:01

łysy83 pisze: w moim przypadku winna była wiskoza

Absolutny przypadek. Nie ma szans.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ODPOWIEDZ