Poszukiwania Subary

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Rozyk88
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kępno
Auto: W124 coupe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Poszukiwania Subary

Post 19 sty 2017, o 22:31

Witam szczęśliwych posiadaczy Subaru.
Przejdę od razu do konkretów, a mianowicie zastanawiam się co kupić. Zawsze ciągnęło mnie do Forestera II 2,5 turbo, lecz ostatnio myślę nad Outback/Legancy ( wiem, wiem 100x o tym już było) wybór byłby prosty gdybym nie naczytał na forum.
Kryteria jakie musi spełniać auto są proste:
1. Musi mieć bagażnik, żeby zabrać wózek dziecięcy, bagaże, kojec dla dziecka itp. czytałem że Forester na mały bagażnik na auto rodzinne i ze na tylnej kanapie jest ciasno, a muszę tam zmieścić dwa foteliki i osobę która mi ogarnie pociechy
2. Musi się odpychać żwawo więc te 200KM dobrze by było mieć( ktoś spyta po co tyle, mam auto o podobnej mocy i dobrze mi się jeździ :P )
3. Automat
4. Mile widziany podtlenek LPG
5. Cena do 40tyś
6. Auto będzie jeździło po asfalcie, lecz czasem ciągnie wilka do lasu( nie myślę tu o jakimś ciężkim terenie)
Forester II podoba mi się że jest wyższy i mocy nie brakuje, ale martwią mnie wypowiedzi odnośnie miejsca w środku.
Outback III duże ładne kombi tylko silnik jaki by mi pasował to 3,0 H6, ale znów czytałem że z gaziorem nie bardzo
Legacy IV dla mnie to samo co Outback :P idealnym rozwiązaniem byłby outback 2,5 turbo ale nigdzie takiego nie mogę znaleźć :(
Prosiłbym o wypowiedzenie się osób które miały podobny dylemat , bądź takich które jeździły tymi modelami i maja porównanie jak również osoby które obalą mity.
Z góry dziękuję za wypowiedzi i pomoc w wyborze :)



Slawskip
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Subaru Legacy MY07
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 4 razy

Re: Poszukiwania Subary

Post 19 sty 2017, o 22:59

Rozyk88 pisze: 1. na tylnej kanapie jest ciasno, a muszę tam zmieścić dwa foteliki i osobę która mi ogarnie pociechy
jak zamontujesz dwa foteliki na isofix (bez z resztą też) to żadna dorosła osoba się nie wciśnie w środek (mówię o Legacy IV, czy outback III - w foresterze pewnie też nie lepiej).

Rozyk88
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kępno
Auto: W124 coupe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 19 sty 2017, o 23:02

A jak wyglada sprawa bagaznika w takim razie?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 00:23

W Foresterze nie widzę problemu żeby się spakować (w końcu roleta nie ogranicza, można pod dach), a jeśli mimo to mało miejsca to zawsze można trumnę na dach założyć.

W 5 osób pojechaliśmy Forkiem II na narty w Alpy z żarciem i owszem, było ciasno w środku ale daliśmy radę. Na 2 foteliki i dorosłą osobę to chyba jednak ta kanapa jest zbyt wąska :-(

Rozyk88
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kępno
Auto: W124 coupe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 08:01

Az wierzyc sie nie chce ze znajomy mieści na tylnej kanapie zone i dwa foteliki w golfie III.mam jedna subarke na oku moze ktos zna te auto widzial je i moze coś o nim powiedziec https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-fo ... xtor=SEC-8

Slawskip
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Subaru Legacy MY07
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 4 razy

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 10:02

Wszystko zależy od tego jakie foteliki, i jaka jest żona, jednak na pewno komfortowo nie będzie.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 10:07

Rozyk88 pisze: na tylnej kanapie jest ciasno, a muszę tam zmieścić dwa foteliki i osobę która mi ogarnie pociechy
Forester zdecydowanie nie, ale co do OBK też jestem sceptyczny. Jest więcej miejsca na nogi niż w Forku, ale szerokość kanapy niestety chyba podobna (dawno nie siedziałem z tyłu w OBK, ale tak mi się coś kojarzy).
Rozyk88 pisze: silnik jaki by mi pasował to 3,0 H6, ale znów czytałem że z gaziorem nie bardzo
Ależ bardzo, tylko serwis nieco droższy - do regulacji zaworów trza dygnąć silnik. Skalkuluj, przecież nie robi się tego co miesiąc... jest o tym sporo w watkach gazowniczych. Wolałbym, szczerze mówiąc, gazować solidny H6 niż awaryjny 2.5 turbo.
Oczywiście, w warsztacie, który wie i umi.

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 10:33

Rozyk88 pisze: tylko silnik jaki by mi pasował to 3,0 H6, ale znów czytałem że z gaziorem nie bardzo
Rozyk88 pisze: osoby które obalą mity.
Może mój czarnuch to może nie osoba choć członek rodziny więc prawie...może służyć za obalacza mitów
160 kkm bezproblemowej jazdy na LPG (jedna regulacja luzów)
Rozyk88 pisze: zmieścić dwa foteliki i osobę która mi ogarnie pociechy
a tą osobą może być pies ? - bo wtedy to i owszem da radę ;-)

Rozyk88
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kępno
Auto: W124 coupe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 10:52

Przegladajac oferty znalazlem kilka outbackow h6 z gazem ale za daleko zeby jechac zobaczyc bo gdy bedzie cos nie tak to szkoda drogi.Ten forester co wrzucilem ma zrobione te usterki co sie zdazaja w tym modelu

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 318 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 11:07

Rozyk88 pisze:Przegladajac oferty znalazlem kilka outbackow h6 z gazem ale za daleko zeby jechac zobaczyc bo gdy bedzie cos nie tak to szkoda drogi.Ten forester co wrzucilem ma zrobione te usterki co sie zdazaja w tym modelu
Michał, jeśli jesteś z tego Kępna w południowej Wlkp. i chciałbyś zobaczyć jak z miejscem na tylnej kanapie i w bagażniku Forestera SG (2007), to możemy się umówić i sobie zobaczysz "na żywo" jak to wygląda. Na pewno są mocowania do fotelików Isofix. O Outbacku z podobnych roczników, w Kępnie nie słyszałem, ale jest (albo niedawno jeszcze było Legacy H6 kombi i gdzieś późnym latem właściciel zastanawiał się nad sprzedażą) :-)

krzysiek04
0 gwiazdek
Auto: -
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 11:17

Witam,
Mam OBK III i wożę trójkę dzieci z tyłu (dwa foteliki). Jest ciasno. Szczególnie starszy, który siedzi po środku narzeka na brak miejsca ba nogi (tunel przeszkadza).

Rozyk88
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kępno
Auto: W124 coupe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 11:24

Bardzo chetnie zobacze jak wyglada na zywo:) a co do tego forestera co wrzucilem moze ktos sie wypowiedziec?

NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 11:29

Jesli szukasz komfortu na tyle osób kup vw caravelle syncro :-p

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 318 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Poszukiwania Subary

Post 20 sty 2017, o 11:46

Rozyk88 pisze:Bardzo chetnie zobacze jak wyglada na zywo:) a co do tego forestera co wrzucilem moze ktos sie wypowiedziec?


Na pewno 4Turbo, to bardzo dobra firma, więc remont i remap pewnie zostały zrobione dobrze. Jeśli przy okazji był robiony rozrząd, to masz spokój na kilkadziesiąt tysięcy km. Z pewnością wygłuszenie i inne audio to też duża zaleta, bo w serii są kiepskie. musiałbyś zobaczyć, posłuchać czy modyfikacja układu wydechowego nie sprawiła, że będzie za głośny w środku, bo na pewno brzmi pięknie ;-). No i, jak pisze właściciel sprawdzić go w ASO, bo takie ocenianie na podstawie ogłoszenia to wróżenie z fusów ;-).
Wyślij na PW nr telefonu, to oddzwonię.

Rozyk88
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kępno
Auto: W124 coupe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 18:44

Mam jeszcze prośbę mógłby by mi ktoś podać wymiary bagażnika w obk? chodzi mi o długość od tylnej kanapy do klapy i szerokość w najwęższym miejscu czyli miedzy nadkolami.Forester ma ok 95 cm na 93 cm z tego co na szybko mierzyłem :)
Dziękuje Panie Piotrze za możliwość zobaczenia samochodu :)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 19:09

Jak nie zapomnę, to skoczę wieczorem do garażu i zmierzę. Ale jest raczej dłuższy niż w Forku, ale za to niższy.
Aha, przy 2 fotelikach z tyłu pomiędzy nimi zostaje baaardzo mało miejsca. Nie ma mowy o komfortowej podróży. Kawałek można tak przejechać, ale to męczarnia. Nawet pas ciężko zapiąć.

Rozyk88
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kępno
Auto: W124 coupe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 19:14

Wiem że jest dłuższy tylko chce się dowiedzieć ile, bo może nie ma co lamentować :) a to że z tyłu mało miejsca w oby dwóch to jakoś przeżyje jedno dziecko do przodu, a drugie z żona z tyłu.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 19:29

Ja mam kratkę, znacznie zwiększa możliwości ładunkowe. I nie ma obawy, że coś Ci poleci na głowę

kasia89t
0 gwiazdek
Auto: subaru forester 2003
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 19:33

Czesc, mam subaru forester z 2003r. mam też meża,2 dzieci i labradora ;) i cóż mogę powiedzieć...jest ciasno ale da się przeżyć ;) na dłuższe trasy nie jest jakoś komfortowo no ale dzieci szybko rosną,wózków zaraz nie bedzie trzeba wozić,foteliki tez beda mniejsze ( mamy recaro young sport i drugi jak córka podrośnie raczej tez taki bedzie). Także wydaje mi się ze przy starszych dzieciach ( okolice 4 lat i wyzej) bedzie juz ok :)

kasia89t
0 gwiazdek
Auto: subaru forester 2003
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 19:34

ale zerknij też na subaru tribeca,widuje je codziennie jest 7osobowe wiec dla rodziny z dziecmi idealne ;)

kasia89t
0 gwiazdek
Auto: subaru forester 2003
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 19:41

ale zerknij też na subaru tribeca,widuje je codziennie jest 7osobowe wiec dla rodziny z dziecmi idealne ;)

Rozyk88
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kępno
Auto: W124 coupe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 19:43

Fakt duże auto, lecz jakoś wygląd mi nie pasuje

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 21:02

Jest jeszcze Subaru Libero. Tam nawet teściową da się zmieścić :-)
http://oldievan.de/html/body_subaru_libero_1987.html
Jest ryzyko, musi być wybór.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 21:45

Rozyk88 pisze: Mam jeszcze prośbę mógłby by mi ktoś podać wymiary bagażnika w obk? chodzi mi o długość od tylnej kanapy do klapy i szerokość w najwęższym miejscu czyli miedzy nadkolami.Forester ma ok 95 cm na 93 cm z tego co na szybko mierzyłem :)
Jednak jestem leniwy, nie chcę mi się zejść do garażu więc znalazłem wymiary w necie :mrgreen:
http://www.cars101.com/subaru/outback/o ... dimensions

Długość do klapy to 43'', czyli 109 cm
Szerokość to 42.25'', czyli 107 cm

Rozyk88
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kępno
Auto: W124 coupe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Poszukiwania Subary

Post 21 sty 2017, o 22:29

15cm wielkiej różnicy myślę nie robi, wiec chyba wyślę ekipe autotesto żeby zobaczyli tego forestera :)
Według tej stronki długością różnią ok 30cm a szerokością ok 10cm

ODPOWIEDZ