UPG Przedmuchy

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
siwylok
0 gwiazdek
Lokalizacja: Pabianice
Auto: Impreza GD 2.0 AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

UPG Przedmuchy

Post 3 lut 2017, o 17:25

Hej

Wszystko wskazuje na to, że mojego 2.0 N/A dopadł problem uszczelki pod głowicą.
Ostatnio po trasie wypluło mi trochę płynu ze zbiorniczka wyrównawczego. Innych objawów na razie brak.
Po dolaniu i kolejnej przejażdżce sprawdziłem i po dodaniu gazu bombluje mi powietrze w zbiorniczku.
Aby mieć większą pewność chce zrobić test na obecność CO2.

Pytanie czy możecie polecić jakiś zakład w Łodzi/okolicach gdzie mógłbym oddać moje subaru na operacje na sercu (silniku) i nie doprowadzi to właściciela do ruiny ?



arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPG Przedmuchy

Post 3 lut 2017, o 18:29

Sprawdź korek chłodnicy. Ja nie wierzę w magiczne testy. Jak temp. na blacie? Przy jakich prędkościach wypluło CI ten płyn. Mi wypluwało przy autostradowych prędkościach, choć to bardziej chodzi o stałe obr. >4000, korek nie trzymał w ogóle ciśnienia i wypluwało do zbiorniczka, ale u mnie było na blacie widać. UPG dość rzadka sprawa w n/a, choć się zdarza - ja robiłem. I testy można wg. mnie w buty włożyć, bo po zrobieniu a ASO nadal płyn zmieniał kolor, zrobiłem z ciekawości, nie żeby mu coś po remoncie dolegało.
Sprzedam bandita 1200

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: UPG Przedmuchy

Post 3 lut 2017, o 22:34


sheki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru legacy III
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPG Przedmuchy

Post 4 lut 2017, o 12:49

Witaj.

Jeśli jesteś z Pabianic,to mogę Ci polecić mojego kolegę,ma warsztat w Pabianicach.
Zadzwoń sobie i dopytaj się,o cenę,jeśli będzie Ci odpowiadać,to zdecydujesz,co i jak.
534 708 482

Trzy miesiące temu robiłem u siebie,więc mogę Ci przybliżyć koszt części.
Wszystko robiłem na oryginalnych Subarowych częściach,koszt części wyszedł około 2 tys zł,wszystkie uszczelniacze wałków,wału korbowego,oringow,uszczelki góry silnik,kolektorów,rozrząd,olej,filtry i płyn.
Głowice i blok zawsze planuje sam.
Więc do tego dolicz sobie koszt robocizny i będziesz znał przybliżony koszt takiej operacji.

Pozdrawiam.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPG Przedmuchy

Post 4 lut 2017, o 13:29

Głowice planować trzeba, ale blok? Wydaje mi się, że nie koniecznie, a jak już to koszty mooocno rosną.
Sprzedam bandita 1200

siwylok
0 gwiazdek
Lokalizacja: Pabianice
Auto: Impreza GD 2.0 AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPG Przedmuchy

Post 4 lut 2017, o 16:19

Jestem po teście na co2 - negatywny. Przed testem sprawdzałem i było powietrze. Po zapieciu testera wyszło całe powietrze aż się pojawił płyn i bable ustały. Nie wiem czy już się cieszyć.
Płyn mi wyplulo jak jechałem po trasie 140-150km/h jakieś 40min. Jak dojechał to zapach płynu spod maski zwrócił moją uwagę. Na pewno spróbuję zmienić korek bo faktycznie coś słabo trzyma ciśnienie, mogę ręką spokojnie scisnac wąż. Tylko skąd tyle powietrza bo płyn zaciąga gdy stygnie

Filmik bardzo fajny, znów się doszkolilem.
sheki: dzięki za namiar, dobry mechanik zawsze się przyda


Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPG Przedmuchy

Post 4 lut 2017, o 23:50

Zmień korek, nalej przyzwoity płyn np. pre...ne, odpowietrz jak Pan Bóg przykazał i ciesz się furą. Korek na aledrogo w ub. tygodniu za 60 zetów kupiłem.
Sprzedam bandita 1200

siwylok
0 gwiazdek
Lokalizacja: Pabianice
Auto: Impreza GD 2.0 AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPG Przedmuchy

Post 9 lut 2017, o 16:45

Update:
Korek zmieniony. Po nagrzaniu ciśnienie w układzie wyraźnie wyższe. Ściśniecie węża jest trudniejsze i nie wyciska powietrza do zbiorniczka.
Chyba jest jeszcze jakaś mała nieszczelność na połączeniu górnego węza (albo w chłodnicy) co mogło byc powodem zaciąganie (oprócz płynu) powietrza przy stygnięciu.

Wniosek - to raczej nie uszczelka :-)
Dzieki wszystkim za pomoc

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPG Przedmuchy

Post 9 lut 2017, o 22:39

Sprawdź jeszcze podgrzewanie przepustnicy, mi właśnie tam, teraz zauważyłem sączy się płyn.
Sprzedam bandita 1200

ODPOWIEDZ