Przerywanie zapłonu - kable do wymiany?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Przerywanie zapłonu - kable do wymiany?

Post 4 lut 2017, o 18:58

Kochani, ostatnio mój Forester 2.0X (SG, 2003) parkuje pod chmurką, dodatkowo w terenie wiejskim, nie miejskim, gdzie nad ranem efekty związane z wilgotnością powietrza są mocniejsze. I zauważyłem, że po nocy, po której auto pokrywa się mocną wilgocią lub szronem (gdy minusowo), po uruchomieniu silnika mam efekt taki, że dopóki silnik się nie rozgrzeje i w pełni nie odparuje, to przerywa mi zapłon, tzn. co któryś raz któryś z garów nie odpala i jest lekkie kaszlnięcie silnika. Jak wysiądę z auta i słucham z zewnątrz, to wyraźnie słyszę w tych momentach strzał iskry pod maską. Czyli gdzieś mi przeskakuje iskra. Na sucho i po rozgrzaniu efekt znika całkowicie.

Co diagnozujecie? Kable do wymiany, czy coś spróbować dopchnąć, wcisnąć? Zdaje się w tym silniku dostęp do świec i przewodów jest słaby, nie? Jeśli zlecę wymianę kabli, to warto wymienić od razu świece? Nie wiem kiedy były wymieniane, ja jeżdżę tym autem nieco ponad rok i – odpukać – silnik chodzi tip-top (poza aktualnym problemem, opisanym powyżej, oraz poza niewielkim piston-slapem na zimno :cofee: ).



komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przerywanie zapłonu - kable do wymiany?

Post 4 lut 2017, o 19:55

wymiana świec i kabli to nie jest wielki problem, nie kupuj przewodów Beru- moje wystarczyły na niecały rok, wymieniając kable pamiętaj o wyczyszczeniu styków cewki
ja diagnozowałem w następujący sposób odpalam silnik i po paru sekundach na jałowych obrotach wciskam ostro gaz, jak zacznie się dusić i przerywać to puszczam ( przy tej operacji nie przekraczałem 3tys. obr )
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

malak
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Forek Turbo, Hondy, Toyota rwd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przerywanie zapłonu - kable do wymiany?

Post 6 lut 2017, o 14:25

Problem przewodów można rozwiązać raz na zawsze przechodząc na fajkocewki. Koszt uzywanych fajkocewek podobny do nowych przewodów NKG.
RedlineGarage.pl

ODPOWIEDZ