skórzana tapicerka - jak dbać?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

skórzana tapicerka - jak dbać?

Post 4 lut 2017, o 19:54

Mam pytanko - jak dbać o skórzaną tapicerkę w Subie?

Pytam gdyż zawsze starałem się w Polsce unikać z wielu przyczyn skórzanej tapicerki, w Anglii już tak nie przeszkadza(nie ma skrajnych temperatur zimą ani latem), i nigdy takowej nie miałem...

Moge oddać do zrobienia specjalistom, z 60 f to kosztuje, ale warto sie nauczyć samemu w sumie, bo bede robił to niejednokrotnie...

Moze ktoś jakiś specyfika polecic i jak sie z nim obchodzic?


"Non homo sed vero mentula magna minax."

mark
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warszawa
Auto: foryś, volviś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: skórzana tapicerka - jak dbać?

Post 6 lut 2017, o 12:15

Jako, że temat tez mnie interesował kilka lat temu to pozwolę sobie wkleić co znalazłem:
Do mycia polecam Perwool do prania ręcznego rozcieńczony z wodą z której ubijamy pianę którą będziemy szorować tapcierkę. Ja do szorowania użyłem szczoteczki do zębów o twardości medium z prostym włosiem, tak żeby nie uszkodzić skóry - przydaje się ona do dokładnego wyciągnięcia brudu ze zmarszczek, zakamarków oraz szwów. Do większych płaskich powierzchni można użyć takich normalnych szczoteczek do rąk bo tą do zębów można się nieźle napocić szorując fotele

Po wstępnym szorowaniu brudną pianę ściągamy jakąś chłonną zwilżoną szmatką którą co chwilę płuczemy żeby ponownie nie wcierać brudu i wycieramy do sucha papierowymi ręcznikami tak żeby skóra się nie przemoczyła ! Należy uważać żeby nie zalać jej dużo ilością wody bo wierzchnia warstwa może się odkleić. Następnego dnia jak skóry wyschną wcieramy w nie jakiś nawilżający specyfik, ja użyłem Leather Cream Anti-Stain Colurless/without grease firmy KIWI który najlepiej nakładać ręką wcierając go w skórę. Pamiętajcie żeby nasmarować wszystkie miejsca gdzie skóry się ze sobą stykają np. siedzisko-boczek dzięki temu skóry przestaną skrzypieć ; KIWI sprawdziło się bardzo dobrze i skóry są po nim bardzo miękkie w dotyku. Czekamy jakieś 20 min aż krem się wchłonie i następnie nakładamy jakiś preparat który nałoży warstwę ochronną na nasze czyste i mięciutkie skórki : Chciałem uzyskać wygląd jak najbardziej zbliżony do oryginalnego matu bo nie lubię świecących plastików i skór. Szukałem i czytałem dużo na ten temat i wybrałem w rezultacie Gold Class Rich Leather firmy Meguiar`s. Znowu czekamy jakieś 20 min tyle że tym razem wycieramy wszystko jakąś miękką szmatką do sucha i po to żeby zebrać ewentualny nadmiar pasty. Przyznam że wybór Meguiarsa to był to strzał w 10 :hurra: Skóry nabierają po nim lekkiego matu z taką jakby perłową poświatą która pięknie wygląda na jasnych skórach. Na fotkach trochę widać ten efekt.

Kiwi Krem do Skór to preparat, który czyści i odżywia skórzane akcesoria, zmiękczając skórę i zapobiegając jej pękaniu. Nie pozostawia tłustej warstwy, chroni skórę przed poplamieniem i impregnuje ją przed wilgocią. Odpowiedni do wszelkich przedmiotów ze skóry: mebli, odzieży i galanterii ze skóry licowej.

Odpowiedni do wszystkich kolorów.
:thumb: co najważniejsze4 to czyszczenie, masowanie, wo9skowanie robię raz na 2 mies. i jest fajnie :)

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: skórzana tapicerka - jak dbać?

Post 6 lut 2017, o 21:10

LEXOL.

DETT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Miastko, GBY
Auto: A101, BH
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: skórzana tapicerka - jak dbać?

Post 6 lut 2017, o 22:38

Ja używam mleczka do skór TurtleWax. Przed zimą, po zimie i w połowie lata. Czyści i impregnuje.
Obrazek

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: skórzana tapicerka - jak dbać?

Post 6 lut 2017, o 23:38

Ja używam SONAX XTREME Pianka do skóry Nano Pro. Sprawuje się, świetnie, jest łatwa w stosowaniu i, co bardzo ważne, fotele nie są śliskie po konserwacji.

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 6 lut 2017, o 23:56

a ja polecam środki colourlock...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: skórzana tapicerka - jak dbać?

Post 7 lut 2017, o 00:46

DETT, chyba skłonie sie do Twojego najbardziej - w Zjednoczonych Emiratach angielskich tych produktów jest sporo.

a Mark dziekuje za informacje :) Całej reszcie również, jeśli TurtleWax mnie nie zachwyci, bede próbował po kolei. Na razie jest na amazonie za 5 f wiec juz do mnie leci :)
"Non homo sed vero mentula magna minax."

ODPOWIEDZ