Rosnący stan oleju silnikowego

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
PawełR
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester MY15
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Rosnący stan oleju silnikowego

Post 12 lut 2017, o 23:48

Witam wszystkich!! Ma na imie Paweł i jestem z Łodzi.
Chciałbym poprosic o opinie i pomoc w ustaleniu odpowiedniej drogi diagnozowania mojego Forka.
Samochód Forester XT z 2015r z przebiegiem 10tys mil.
Problem: rosnący stan oleju silnikowego.
Zakupiliśmy Forka w listopadzie 2016r.W grudniu przed wyjazdem na narty zrobiłem rutynowa kontrolę auta i okazało się, że wg bagnetu mam za dużo oleju w silniku, ok.3cm nad znacznik MAX. Ponieważ miałem tylko nowy olej, wymieniłem olej bez wymiany filtra( bo go nie miałem-niedziela rano), nalewając dokładnie do poziomu MAX i po południu pojechałem na narty. Po 2 m-cach jazdy stan znów podskoczył i jest ok 1-1,5cm ponad MAX. No i zdębiałem :o
Co może być tego przyczyną? Dodam, że olej nie jest spieniony, tzn nie miesza się z płynem chłodniczym, ale ma zapach benzyny.
Czy przyczyną może byc używanie samochodo na krótkich dystansach: dom-praca ok 5km? Czy może którys wtrysk leje?? Ale samochód pracuje raczej równo - czasem tylko na biegu jałowym ma lekkie drgania, ale czytałem że to typowe w boxerach, a może nie??
Czy możliwe że przy takim przebiegu co mogło się spier..dzielić w tym silniku?
Gdzie szukać, albo o kogo zadzwonić/pojechać w Łodzi, Warszawie i okolicach??



arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 13 lut 2017, o 07:04

Drgania na jałowym to normalne? Toż boxer to najlepiej wyważony silnik ze wszystkich znanych. Jeśli to na pewno nie wynika z błędu pomiaru, to jedyne co może podnosić poziom oleju to płyn chłodniczy, albo benzyna.
Sprzedam bandita 1200

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 13 lut 2017, o 10:09

PawełR, przede wszystkim nie jeździć tylko odstawić auto na diagnostykę. Rozrzedzony olej ma gorsze właściwości i może przyczynić się do obrócenia panewki a wtedy będzie drogo. Drgania też nie są normalne, mogą świadczyć o jakiejś usterce w układzie zasilania silnika.

Warszawa - http://www.korneckiauto.pl/
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 13 lut 2017, o 10:39

A to jest benzyna czy na gnojówkę?

TOMA52
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Lublin
Auto: Był Forester SG jest Impreza GH
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 13 lut 2017, o 11:41

XT to benzyna.
http://Motoroils.pl - najlepsze oleje MOTUL i Millers Oils, filtry, części nie tylko do Subaru.
Zniżki dla Forum: http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=4&t=7446
Tanie wycieraczki: http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=5&t=10407

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 13 lut 2017, o 13:02

TOMA52 pisze:XT to benzyna.
Wolałem dopytać.

luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 13 lut 2017, o 14:10

A czy poziom płynu chłodzącego nie maleje? I czy olej nie zmienia barwy na taki kawowy?

PawełR
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester MY15
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 15 lut 2017, o 13:11

Jestem po rozmowie z warsztatem Kornecki. Wg Nich jedną z przyczyn może być jazda na b.krótkich dystansach, kiedy silnik jedzie na "ssaniu" i w takim stanie jest takze gaszony.Mieszanka bardzo bogata i nie przepalone paliwo moze w małych ilościach przedostawac sie do oleju, a poniewaz silnik nie uzyskuje pelnej temp pracy, paliwo nie ma szans odparowac. Umowilem sie tak, ze kolejny raz wymienie olej z filtrem ( wg wskazowek na cieplym silniku i naleje 3/4 stanu na bagnecie) Po ok 2tyg mam zmierzyc stan i to nie po całej nocy stania auta na parkingu, tylko po 5min od zgaszenia.Jezeli stan bedzie 3/4 jest ok, a jezeli wiekszy odstawiam do nich na kontrole. Oni nigdy nie spotkali sie, zeby przy 10tys mil cos działo sie z układem korbowo-tłokowym i wtryskiwaczami. Pożyjemy, zobaczymy. Bede zdawał relacja jak sprawy się mają.Poki co dzięki za podpowiedzi.

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 15 lut 2017, o 23:10

Nie pamietam bo nigdy nie widziałem na oczy tego silnika, ale wydaje mi sie ze to auto ma już wtrysk bezpośredni. A to oznacza żę ma pompę wysokiego cisnienia (benzyny) która zazwyczaj jest napędzana z wałków rozrządu i tu bym szukał miejsca mieszania sie benzyny z olejem
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 15 lut 2017, o 23:28

Obczaiłem ten silnik i jestem na 99% pewny ze problem lezy w nieszczelnej pompie wysokiego ciśnienia.
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 22 lut 2017, o 01:08

Kolego a co z tymi drganiami co wspominałeś na początku? Zdiagnozowałeś od czego
to? Ja mam u siebie podobne objawy. Może nie tyle drgania co takie szarpnięcie budą od czasu do czasu na wolnych obrotach. Ciekaw jestem od czego to.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 22 lut 2017, o 09:45

tomek12 pisze:Kolego a co z tymi drganiami co wspominałeś na początku? Zdiagnozowałeś od czego
to? Ja mam u siebie podobne objawy. Może nie tyle drgania co takie szarpnięcie budą od czasu do czasu na wolnych obrotach. Ciekaw jestem od czego to.
świece, kable WN, cewka

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 22 lut 2017, o 14:32

Świece wymieniłem , kabli WN nie ma, jedynie co cewki zostały seryjne.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 22 lut 2017, o 17:54

tomek12 pisze:Kolego a co z tymi drganiami co wspominałeś na początku? Zdiagnozowałeś od czego
to? Ja mam u siebie podobne objawy. Może nie tyle drgania co takie szarpnięcie budą od czasu do czasu na wolnych obrotach. Ciekaw jestem od czego to.
Masz LPG?

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 22 lut 2017, o 18:52

Nie. Oryginał jak wyszedł z fabryki. Tylko wydech troch głośniejszy ma a reszta seria.

mr_soze
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Subaru Legacy 2,0 AT 2006
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 23 lut 2017, o 10:27

Z tego co napisałeś to wynika, że już sam sobie odpowiedziałeś poprzez to że czułeś zapach benzyny w oleju. Teraz tylko sprawa rozbija się o to żeby znaleźć miejsce w którym ta benzyna dostaje się do oleju....na pewno nie przez pierścienie....

PawełR
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester MY15
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 21 sty 2018, o 23:41

Witam ponownie z tym samym problemem.
Przez cała wiosne/lato /jesien nic sie nie dzialo - wycieczki dalsze i blizsze, krotkie dojazdy do pracy i wszystko ok.
Kiedy zaczelo sie robic chlodno( w listopadzie) bylo ok, tzn 1/2 stanu. Aktualnie jest juz 3/4 i zaczyna pachniec benzyna :(
Czy nadal nikt z Was nie spotkał sie z takim problemem?
Napisalem dzisiaj to centrali Subaru i ASO w Krakowie i Mikołowie - zobaczymy co odpisza na moj przypadek.

Luke Skywalker
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: MY'12 Wueriks EstiAj...
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 22 sty 2018, o 09:13

PawełR pisze:Jestem po rozmowie z warsztatem Kornecki. Wg Nich jedną z przyczyn może być jazda na b.krótkich dystansach, kiedy silnik jedzie na "ssaniu" i w takim stanie jest takze gaszony.Mieszanka bardzo bogata i nie przepalone paliwo moze w małych ilościach przedostawac sie do oleju, a poniewaz silnik nie uzyskuje pelnej temp pracy, paliwo nie ma szans odparowac (...)
Cześć!
Ale teoria, o matko i córko! Idąc tym tropem, 80% miejsko jeżdżących samochodów miałoby ten problem.
Sądzę, że problem z rozrzedzeniem oleju jest podyktowany usterką, którą należy zdiagnozować, a nie wymówką "TTTM", bo to bzdura.

Zdrówka!
Luke

PS.: Przepraszam, że cytuję stary post... ale mnie tkło coś :?
Jasna Strona Mocy

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Re: Rosnący stan oleju silnikowego

Post 22 sty 2018, o 09:32

Konieczna wymiana oleju zanim będzie za późno.

ODPOWIEDZ