Czym najlepiej diagnozować imprezę 2007+?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
bednarson
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Lanos 2,5 WRX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Czym najlepiej diagnozować imprezę 2007+?

Post 1 mar 2017, o 21:48

heja,

zmagam się z problemem p0172 jak w tym temacie: http://forum-subaru.pl/viewtopic.php?f=3&t=19505
Drażni mnie jednak, że delphi błędy sprawdzi, ale jak chce sobie podejrzeć parametry bieżące, to pokazuje mi tyle co nic. Jak byłem jeździłem do magika od subaru, to miał podgląd na wszystko, czego zapragnął. U mnie delphi dla przykładu nie pokazuje cewek, drugiej sondy.. No w sumie to mało co pokazuje. I tu pytanie - czym najlepiej diagnozować lanosa 2,5 wrx? Mam CDIFa, nawet gdzieś na dnie szafy znajdę lelelema (ELMa), ale zakładam, że trzeba dziabnąć coś innego.

Jest jakiś soft, który więcej pokaże co się dzieje w subaraku, który odpalę z CDIFa albo ELMa? Czy trzeba będzie kupić nowy interfejs? Jeżeli tak to jaki?
A może.. Ktoś ma jakiś patent, żeby sobie do tej subarynki "zdobyć" coś dedykowanego?

Na pewno muszę odczytać parametry cewek, obydwu sond, zobaczyć czy to nie wtryski leją, jak fazy i pewnie coś więcej.

Z góry dzięki za pomoc,
Marcin



ODPOWIEDZ