Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 3 mar 2017, o 20:37

Jeżdżę sobie OBK 3.6 ze skrzynią 5EAT. Wszystko jest fajnie poza tym, że wolę działanie skrzynia jak olej jest zimny. Jak się zagrzeje to mam wrażenie że konwerter mieli w wodzie i mało jest przenoszone na koła.
Chodzi mi więc po głowie użycie bardziej lepkiego oleju co by zminimalizować efekt mielenia wody. Wiem, wiem, zalecenia, tabelki, strachy na lachy.
Pytanie wiec jest takie, czy ktoś poganiał skrzynię Subaru na bardziej lepkim niż specyfikacja oleju?
Wersja bardziej rozbudowana pytania brzmi ...
Czy ktoś w Polsce robi tuning 5EAT? Chętnie soft z modyfikacją konwertera - razem.


"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 3 mar 2017, o 22:37

sprawdź, z chęcią się dowiemy co się stanie :evilgrin: będziesz królikiem doświadczalnym :-)
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 3 mar 2017, o 22:39

Mogę być ale chętnie bym najpierw "oszacował szanse na przeżycie".
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 4 mar 2017, o 14:41

paku pisze: Chodzi mi więc po głowie użycie bardziej lepkiego oleju co by zminimalizować efekt mielenia wody

Olej ASB jest nie tylko odpowiedzialny za przeniesienie napędu w konwerterze, ale również jako medium dzięki któremu są zapinane odpowiednie biegi. Zastosowanie innego oleju niż tego zgodnego ze specyfikacją producenta skrzyni, może się objawiać tym że będą problemy z zapinaniem biegów, tzn szarpanie, opóźnione załączenie itd.
Wpierw to bym się przyjrzał samemu konwerterowi, całkiem możliwe że łopatki turbin są już wypracowane i w nim jest problem.
Możesz wykonać taki test, rozgrzej skrzynie do normalnej temperatury, zatrzymaj się, zaciągnij ręczny, wciśnij mocno hamulec, przełącz ręcznie na drugi bieg i wciśnij mocno pedał gazu na 2-3sekundy i obserwuj obroty, jak przekroczy 2600RPM, to prawdopodobnie masz problem z konwerterem lub innym sprzęgłem który jest zapinane na drugim biegu. Nie powtarzaj tego testu wciągu kilkunastu minut, bo możesz zagotować olej.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 4 mar 2017, o 23:02

Jutro spróbuję, ale nie podejrzewam awarii raczej chodzi mi o bardzie "lepkie" działanie konwertera.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 5 mar 2017, o 08:06

paku pisze:Jutro spróbuję, ale nie podejrzewam awarii raczej chodzi mi o bardzie "lepkie" działanie konwertera.
To się robi przerabiając konwerter a nie lejąc bardziej lepki olej. Są w PL firmy które to robią, ew. możesz kupić gotowy przerobiony konwerter u ludzi, którzy się na tym naprawdę znają:
http://www.importperformancetrans.com/c ... 162-1.html

Ale jak nie dłubałeś w silniku to wystarczy odpowiednio przeprogramować sterownik, my korzystamy z usług zdalnych jednego człowieka z zagramanicy, jeden z lepszych speców na świecie w temacie od 5EAT. Jak skrzynia jest sprawna to po jego modyfikacjach wytrzymuje do ok. 450KM, potem trzeba iść w modyfikacje mechaniczne.

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 5 mar 2017, o 09:50

skwaro pisze: my korzystamy z usług zdalnych jednego człowieka z zagramanicy, jeden z lepszych speców na świecie w temacie od 5EAT.

czyżby ten?
http://www.sb9t.com/forums/showthread.p ... light=tune

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 5 mar 2017, o 09:51

lutek34 pisze:
skwaro pisze: my korzystamy z usług zdalnych jednego człowieka z zagramanicy, jeden z lepszych speców na świecie w temacie od 5EAT.

czyżby ten?
http://www.sb9t.com/forums/showthread.p ... light=tune
Tak

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 5 mar 2017, o 11:02

skwaro pisze:
lutek34 pisze:
skwaro pisze: my korzystamy z usług zdalnych jednego człowieka z zagramanicy, jeden z lepszych speców na świecie w temacie od 5EAT.

czyżby ten?
http://www.sb9t.com/forums/showthread.p ... light=tune
Tak
http://xtremeracingtuning.com/forum/vie ... =122&t=509
tylko trzeba dodać, że trzeba mieć extra $400 przed rozpoczęciem zabawy ;-)

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 5 mar 2017, o 11:11

Liczyłeś że za free ktoś ci to zrobi? Wanna play, gotta pay :-)

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 5 mar 2017, o 12:34

Czytałem te informacje kiedyś dlatego wiem że może być lepiej. A ile to kosztuje w PL?
Załóżmy same modyfikacje softu na początek.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Zabawy z olejem/konwerterem w 5EAT

Post 5 mar 2017, o 13:40

skwaro pisze: Liczyłeś że za free ktoś ci to zrobi? Wanna play, gotta pay :-)

Ja na nic nie liczyłem, bo nie zamierzam nic modyfikować w moim ECU. Napisałem to dla potencjalnych zapaleńców.
paku pisze: A ile to kosztuje w PL?
Załóżmy same modyfikacje softu na początek.
Przecież możesz to zrobić wirtualnie, bezpośrednio z XRT. Cała procedura jest rozpisana, płatność pewno poprzez paypal.

ODPOWIEDZ