Świece zapłonowe Outback 2.5 MY05

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
STomasz
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Świece zapłonowe Outback 2.5 MY05

Post 11 mar 2017, o 19:53

Witam.
Szukam informacji na temat świec do Outbacka BP/BL 2005r. ej25 i w manualu znalazłem informacje, że wymagane świece to NGK FR5AP-11, wszystko jasne, lecz w tym samym manualu w dalszej części (wymiana świec) podane są NGK PFR5B-11.
Więc jak to jest? W poprzednim autku miałem świece irydowe Denso IK20 i sprawowały się bardzo dobrze, więc jeśli są jakieś zamienniki do ej25 to z chęcią kupię Denso.
Dodam, że śmigam na LPG.



paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Świece zapłonowe Outback 2.5 MY05

Post 12 mar 2017, o 21:02

Mogą być różne w zależności od pojemności silnika. Sprawdź dokładnie co czytasz w manualu.
Zresztą do LPG to chyba są jakieś inne polecane niż std.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

STomasz
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świece zapłonowe Outback 2.5 MY05

Post 7 maja 2017, o 11:59

No właśnie, jak się mają świece do LPG? Fabryka do EJ253 zaleca PFR5B-11 ngk 2300, a katalogi NGK do EJ25 z LPG zalecają zimniejsze świeczki PFR6B NGK 3500.
I mam zagwozdkę co będzie lepsze?

pawel_t
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świece zapłonowe Outback 2.5 MY05

Post 18 maja 2017, o 10:05

jeżeli dobrze wklepałem twój silnik to dużego wyboru nie masz jak widzę http://www.iparts.pl/auto-czesci/swiece ... 00151.html może to od ciepłoty zależy co podają...

STomasz
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świece zapłonowe Outback 2.5 MY05

Post 18 maja 2017, o 20:01

Świeczki zmienione na NGK PFR6B (3500) Przy okazji wyczyściłem przepustnice i autko jest nie do poznania, płynniej przyspiesza i lepiej odpala :) Stare świece Bosha chyba już miały dosyć.

ODPOWIEDZ