EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 10 gru 2010, o 17:49

FUX, gdzie to kupić ?

ja to chce pod choinkę :razz:



barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 10 gru 2010, o 18:24

esilon, allegro Twoim przyjacielem jest: http://allegro.pl/zmien-dzwiek-silnika- ... 61797.html (przykładowa aukcja)
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 10 gru 2010, o 18:30

esilon, zobacz, jak się tanio wykpisz... :giggle:
Dolce far niente ;-)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 10 gru 2010, o 18:32

FUX pisze: to jest lepszy.
Wespólczynnik zajebistości Ci wzrośnie...
szukasz czegoś do siebie? :mrgreen:

azyl82
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 10 gru 2010, o 21:37

citan pisze:azyl82, przejedź się jakimś 2.0 N/A. Nie będzie Ci odpowiadać to poszukaj czegoś innego, - będzie, to fajnie. Modyfikacje w N/A się przeprowadza, ale głównie dotyczą zawieszenia, hamulców, itp. No chyba, że ktoś się uprze, to nic nie poradzisz. :whistle: ;-)
Tak właśnie zrobię przejadę się tym i tym porównam i przemyśle...a subaru ma ocynk? wiem że z ryżo pędnych Mazda ma na pewno Honda na pewno nie:)

...dla mnie głównie liczy się elastyczność przy wyprzedzaniu Tira V max może być i 160km/h dla mnie starczy... dawno temu przez dwa lata jeździłem hondą CRX i wrażeń z jazdy na prostej mam już dosyć... choć czasem korci czy by nie kupić 1 generacji tej hondy bo można ją odchudzić bez trudu do 800kg i spokojnie do 140km podrasować z 125km...Takie Tanie ściganie:) i raczej seryjne GT by wciągnęło ale to już robi się bardzo ekstremalne i spartańskie hobby... za stary jestem...

Z turbo to raczej sobie finansowo nie poradzę choć bardzo bym chciał ...paradoks naszych czasów inż.mech. zarabia mniej niż kierowca busa. Dobre turbo kosztuje i zdaje sobie sprawę czym się różni zakuty silnik od seryjnego N/A.

Tak czy inaczej dziękuje wam za odp. bo sporo wniosła do mojego spojrzenia na zakup świnki:)

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 10 gru 2010, o 22:52

Ej, ale skąd ten SoundRacer wie jakie są obroty? :?

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 10 gru 2010, o 23:00

Barthol pisze:esilon, allegro Twoim przyjacielem jest: http://allegro.pl/zmien-dzwiek-silnika- ... 61797.html (przykładowa aukcja)
a ja durny szukam jakichś kolektorów , puszek końcowych i innych piepszotów :wall: :wall:

:mrgreen:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Matiz
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Chorzów
Auto: Impreza RX '00 A.K.A. KombiHorror
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 11 gru 2010, o 00:08

Skoro juz temat UPniety to mam pytanie ile dodaje "podstawa" (Czyt: odetkanie wydechu, stożek lub wkładka, świece,kable? wiecej nie pamietam :-) ) W wolnymssaku 125KM? Da sie dojść w granicach rozsądku do 150? No i czy strojenie,czipy i inne boxy coś dają?

Co do mocy. Np dla mnie ciekawym doswiadczeniem jest obserwowanie innych kierowców ,którzy widząc Impreze w kolorze Sonic Blue dostają "pertolca" i robia sie jeszcze bardziej niebezpieczni :-) A tu tylko mało wybuchowe 125 KM :-p "prosze wyprzedzać- mój potwór teraz nie ma ochoty na wyscigi" :lol:

Magia marki potrafi wynagrodzić braki mocy w N/A ;-)
Obrazek

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 11 gru 2010, o 00:56

citan pisze:Ej, ale skąd ten SoundRacer wie jakie są obroty? :?
Z pulsacji napięcia w instalacji ;)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 11 gru 2010, o 20:17

Matiz pisze:Skoro juz temat UPniety to mam pytanie ile dodaje "podstawa" (Czyt: odetkanie wydechu, stożek lub wkładka, świece,kable? wiecej nie pamietam :-) )
Prawie nic to nie da, a już na pewno nic, co byłoby odczuwalne.

Dłubanie silników wolnossących to trudna i kosztowna sprawa, aczkolwiek jakieś tam nieduże przyrosty można osiągnąć.
Duże zmiany mocy to duży wór kasy i silnik nie nadający się do cywilnego użytkowania.

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 15 gru 2010, o 12:14

JARMAJ, ...przepraszam ze pociagne temat dalej choc powiedziano juz krotko, nie warto dlubac. ale moj brat fan audi od wielu lat pod moimi naciskami zwraca glowe w strone subaru imprezy 2.0 rok 2004-2007 bez turbo bo tylko na taki bedzie mogl sobie pozwolic.

...coz mozna poprawic w dynamice auta nie dlubiac w silniku, wiem ze niewiele, ale co konkretnie:
- uwolnic wydech ?
- filtr sportowy ?
- ...
nie chce go stracic (chce go przeciagnac na NASZA STRONE, strone SUBARU).

TOMASZ
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 15 gru 2010, o 12:25

NIE TYKAĆ. Kupić model 06+ który jakoś tam jedzie, wcześniejsze nie jadą.

Adam M.
2 gwiazdki
Lokalizacja: Mississauga, Ontario.
Auto: 05 Subaru Legacy Wagon
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 15 gru 2010, o 20:33

Kupic amerykanski import z silnikiem 2.5l, ktory juz troche jedzie.
Tez w granicach 2006/7r.
Wiekszy moment przy niskich i srednich obrotach bardzo ulatwia jazde w miescie.
Dla mnie 2l to gwizdek, ktory nie ma zadnego dolu.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 15 gru 2010, o 22:32

jarmaj pisze:fan audi od wielu lat pod moimi naciskami zwraca glowe w strone subaru imprezy 2.0
a to Audi, to było Qattro, czy FWD?

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 15 gru 2010, o 22:35

damaz pisze:
jarmaj pisze:fan audi od wielu lat pod moimi naciskami zwraca glowe w strone subaru imprezy 2.0
a to Audi, to było Qattro, czy FWD?
:-d
Nie wiem. Nigdy żaden fan Audi nie był pod moimi naciskami....


Coś z cytowaniem nie wydało ;-)

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 15 gru 2010, o 23:07

witam!

...poczatki braciszek mial na audi 80 quattro competition (czy jakos tak) :? , C5 2,5TDI, nastepnie A4, itd ale rozumiem iz to nie istotny szczegol.
sam od trzech lat dopiero jezdze forkiem wiec tez ciezko nazwac mnie fanem subaru, ale poprzednia wiodaca marka u mnie to bylo bmw.
...ale do brzegu, tak namawiam brata by nie kupowal kolejnego ciezkiego audi quattro tylo zechcial skusic sie na subarynke.bo i lepszy naped (tu chyba nie klamalem?)
bo i dynamiczniejszy, bardziej sportowy niz rodzinne wodzidelko, ale co najwazniejsze mielibysmy z bratem znowu wspolne tematy. :thumb:
...tyle ze jemu podoba sie spalanie audi quattro w dieslu, namawiam go wiec na imprezke 2,0 ale jego argumentacja jest taka ze 125KM to troche malo jak na benzyne.
sugeruje wiec jak AZ proponowal wersje z 2006-2007 roku bo ona ma juz przy 2,0 160KM :thumb: dobrze robie ???

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

grzywaczewski
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Impreza 2.5 N/A '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 15 gru 2010, o 23:24

Dobrze robisz, o ile mowisz o wolnossacych autach (Audi vs. Subaru). Poszukaj najlepiej US-Speca z silnikiem 2.5. W przeciwienstwie do uturbionych 2.5, te wolnossace nie maja problemow z uszczelkami pod glowicami, a masz 173KM i sporo lepszy moment obrotowy (zwlaszcza elastycznosc). W US-Specu trzeba bedzie zainwestowac w hamulce (przynajmniej przednie od Forestera) ale silnik wart jest tego.

Natomiast jesli mowisz o turbo, to Audi 2.2T przegrywa masa i jej rozkladem. Natomiast 'performance' silnika jest klasa, do ktorej kiedys EJ20G i EJ22G probowaly sie zblizyc, a teraz to juz Japonczycy z plasteliny robia.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 15 gru 2010, o 23:25

jarmaj pisze: Nie wiem. Nigdy żaden fan Audi nie był pod moimi naciskami....
:lol:


ano, nie wydało. ale to nie ja, to forum...

tadaoando pisze: jego argumentacja jest taka ze 125KM to troche malo jak na benzyne
pomór jaki, czy co? jeden chce slowmammala ulepszać "bo w Golfie się dało", drugi też o quniach, że za mało...

pierwszy raz, organoleptycznie, poczułem, co to jest nadsterowność w 96 konnym Lanosie. LA - NO - SIE. teraz używam 160 konnego auta, o którym wiem, że nad nim panuję tylko trochę. jakby było mocniejsze, to było by tak samo, tylko trochę gorzej. o co wam chodzi z tymi końmi?

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 15 gru 2010, o 23:30

damaz pisze: o co wam chodzi z tymi końmi?

O ulanskie tradycje :)
Jacek "AMI" Rudowski

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 16 gru 2010, o 00:01

AMI pisze: O ulanskie tradycje :)
aaaa... o to chodzi....


a czy aby się komuś środki ciężkości nie pomyliły* ? :whistle:


:razz:
















*ZTCW, żeby sterować koniem ułańskim (żywym) trzeba ogarniać swój środek ciężkości. żeby sterować stadem KM (tzw. autem) trzeba ogarniać ich (jego) środek ciężkości...

pylu
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Auto: Impreza kombi, 2.0 N/A, 96'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 16 gru 2010, o 00:35

Witam. Piszecie ze nic sie nie da wycisnąć z 2,0l. Ale istnieją wersje tego silnika 115 oraz 125KM. Czy ktos moze napisac jak uzyskano te 10 kucy wiecej? Mysle ze mojej 1996 imprezie by to bardzo pomoglo, a chyba nie jest klopotliwe? pozdr.

Adam M.
2 gwiazdki
Lokalizacja: Mississauga, Ontario.
Auto: 05 Subaru Legacy Wagon
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 16 gru 2010, o 02:20

No i jest wersja 160 KM.
Dalej to gwizdek i nie o to chodzi, bo w normalnej jezdzie, szczegolnie miejskiej zadko dajesz na maxa.
2.5l zdecydowanie ma wiekszy moment i to czuc nawet w porownaniu z moim poprzednim 2.2 130 KM no i zdecydowanie sie wolniej kreci wiec i mniej relatywnie pali ( specjalnie od 2l 160 KM :))

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 16 gru 2010, o 09:13

DAMAZ

...kolego sympatyczy, nie wszyscy jezdza subarynkami po miescie po buleczki dla zoneczki :giggle:
...a tak na powaznie, brat gro swoich podrozy 70% to drogi, niejednokrotnie pozawijane i z tzw.mulami/zawalidrogami a takich trzeba jaknajszybciej wyprzedzic dla ogolnego dobra bo nikt nie przewidzi co taki moze zrobic.
... wiec impreza 2.0 160KM to dobry pomysl, a 2.5 173KM no coz, nawet mu nie proponowalem (dzieki GRZYWACZEWSKI)


tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 16 gru 2010, o 09:36

tadaoando, Azrael właściwie Ci odpowiedział. Poszukaj Imprezy w wersji, którą chcielibyście kupić, w pieniądzach jakie macie, weźcie jazdę próbną i sprawdźcie, czy Wam odpowiada. Jak nie, to może WRX?

[PS]
Czemu zdanie zaczynasz od "..."? Nie wystarczy wielką literą? Ciężko się to czyta. :-/

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: EJ20 - czym mozna poprawic jego osiagi

Post 16 gru 2010, o 13:48

citan pisze: Czemu zdanie zaczynasz od "..."? Nie wystarczy wielką literą? Ciężko się to czyta.
sprawa jest dosyc prosta, mam niewielkie doswiadczenia z forami a co za tym idzie wyrzucane przeze mnie mysli sa nieco chaotyczne, rozumiesz wolne mysli, raczej bez poczatku i konca :giggle: niemniej PRZEPRASZAM poprawie sie ...kiedys.

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

ODPOWIEDZ