OBK normalne zużycie opon.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

OBK normalne zużycie opon.

Post 15 mar 2017, o 15:08

Próbuje dojść do tego jak były zamontowane opony letnie, bo "pan" zapomniał zaznaczyć.
Widzę że parami są bardziej zużyte i zastawiam się czy w OBK (rozkład 40/60) bardziej zużyte będą tylne czy przednie ????
Myślę że bardzie "wyślizgane" są przednie ..
To jak je teraz założyć ?


"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK normalne zużycie opon.

Post 15 mar 2017, o 22:06

jeśli są po sezonie to łatwo odróżnić te z osi która miała " więcej "pracy od tej co się toczy nie tylko na postawie głębokości bieżnika :-) brzegi lameli z opony która była na przodzie na 99% zawsze są bardziej zaokrąglone (zdjęcie 2) od brzegów lameli z osi tylnej (zdjęcie 1 )
w mojej okolicy mało jest samochodów 4x4 tym bardziej mocnych 4x4 ale zazwyczaj tak łatwiej jest odgadnąć co gdzie było.
co do pisana że na tył lepsze a na przód gorsze to się nie wypowiem bo ilu kierowców tyle zdań, pamiętać należy o tym aby w naszych samochodach głebokość bieżnika były jak najbardziej równa ;-)
Załączniki
opona nowa.jpg
opona "wleczona"
opona używana.jpg
opona z osi o większym obciązeniu
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: OBK normalne zużycie opon.

Post 15 mar 2017, o 22:25

Dzięki wielkie.
Moja analiza organoleptyczna doprowadziła do podobnych wniosków :)
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ODPOWIEDZ