Dziwny dźwięk przy hamowaniu silnikiem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Mibars
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRX '04 wagon
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Dziwny dźwięk przy hamowaniu silnikiem

Post 16 mar 2017, o 17:31

Cześć!

Zauważyłem, że jak tuż po ruszeniu (zimne auto) hamuje silnikiem (powiedzmy 3000-2000 rpm) to na trzecim biegu pojawia się taki brzydki dźwięk, coś jakby jakieś łożysko harczało? Nie ejst to jakoś super głośne. Słychać to tylko jak auto jest zimne po paru godzinach postoju i szybko zanika. Przy przyspieszaniu jest cisza.

Przypomina mi się, że raz takie coś usłyszałem zimą jak były mrozy po -15*C, dopiero co ruszyłem i nigdy więcej się nie powtórzyło. W ostatnie parę dni usłyszałem ten dźwięk kilka razy.

Macie jakiś pomysł co to może być? Mogę spróbować zgrać nagranie z kamerki w aucie, ale nie jestem pewien czy to w ogóle słychać...



Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Dziwny dźwięk przy hamowaniu silnikiem

Post 17 mar 2017, o 14:22

Mogą Ci brzęczeć jakieś osłony przy wydechu, tam bym najpierw zaczął poszukiwania.

recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: Dziwny dźwięk przy hamowaniu silnikiem

Post 17 mar 2017, o 16:56

A jak zluzujesz? Dalej jest? Ja mam coś takiego tylko na biegu przy hamowaniu- przyspieszanie i jazda bez obciążenia cisza. Pojawia się co kilka dni na ciepłym silniku (jak jest zimny to delikatniej go traktuje i nie hamuje niższymi biegami).
Też stawiam jakieś osłony, pewnie wydechu, tę które wszyscy spawaja ale czekam- jak się zrobi głośniejsze będę reagował (na razie jest na tyle ciche że muszę radio wyłączyć, dobiega z okolic środka konsoli, właśnie jakby od radia)

Mibars
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRX '04 wagon
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Dziwny dźwięk przy hamowaniu silnikiem

Post 20 mar 2017, o 11:33

W sumie... Brzmi trochę jak brzęcząca osłona, nie pomyślałem o tym.

Nie, tylko i wyłącznie przy hamowaniu silnikiem i jednak nie 3000 rpm, a bliżej 2000 i też nie zawsze.

Jak na złość ostatnio jak jechałem to nie chciało zabrzęczeć ;)

Tekaj
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.5 Spec US
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dziwny dźwięk przy hamowaniu silnikiem

Post 21 mar 2017, o 21:50

Mam dokładnie to samo. Przy hamowaniu silnikiem w okolicach 2.5 tys. obrotów słychać przez chwilę metaliczne dzwonienie. W rezonans wpadają osłony termiczne wydechu. Sprawdzałem u siebie i delikatny luz ma osłona na prawej rurze kolektora, oraz przerdzewiało mocowanie osłony katalizatora, przez co luźno latała.
Najprostsze rozwiązanie ściśnięcie osłon opaską zaciskową. Tak zrobiłem w przypadku osłony katalizatora i jest cisza. Na kolektor zabrakło opaski ;)

ODPOWIEDZ