Głośniki do Legacy IV

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
aneczka_04
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Głośniki do Legacy IV

Post 26 mar 2017, o 21:04

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy wpis :)

Nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania, a podejrzewam, że ktoś tutaj miał podobne dylematy więc postanowiłam zasięgnąć Waszej opinii.
Planuję zakup Legacy IV z 2007r, konkretny model już wybrany tylko muszę na niego jeszcze trochę poczekać (dłuższa historia), ale zaczęłam już planować co chciałabym ulepszyć itp :)

Oczywiście moją uwagę podczas jazdy zwróciły niestety b. słabe głośniki fabryczne w Legasiu i jak już przyjdzie pora - chciałabym coś zaradzić aby miło słuchało się ulubionej muzyki. Nie jestem jednak specjalistką od elektroniki, a mam dwa pytania:

1. Czy w Legacy IV jest sens zmieniać oryginalne głośniki bez dodania wzmacniacza z pozostawieniem oryginalnego radia? Nie chciałabym się bawić w jego wymianę ponieważ tak jak mówię - nie jestem specjalistą od takich rzeczy (a operacja wydaje się być bardziej skomplikowana niż wymiana samych głośników, jestem również świadoma, że najlepiej wymienić również radio). Jeśli chodzi o wzmacniacz - to może w dalszej przyszłości zdecyduję się go dokupić, ale w pierwszej kolejności chciałabym się skupić na wygłuszeniu drzwi + dorzuceniu lepszych głośników. Jest sens? Czy bez wzmacniacza się nie obejdzie? Dodam, że nie zależy mi na mega pie***nieciu ;) troche basu się przyda ale nie musi wszystko latać.

2. Jakie głośniki polecacie do Legacy IV do około 300-350zł? Naczytałam się już trochę i z tego co widzę wybory padają często na Hertze lub Helixy. Jesli chodzi o Hertz - czy ESK byłyby wystarczające? Z tego co się zorientowałam lepsze byłyby HSK ale są tez dużo droższe no i nie za bardzo widziałam jakiekolwiek do kupienia (no chyba, że za 1k+...).
Z drugiej strony naczytałam się, że bez wzmacniacza lepsze byłyby Helixy, a i z wzmacniaczem niektórzy twierdzili, że lepsze od Hertz'ów. A może polecacie jeszcze inną markę?

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie coś doradzić? :)

Pozdrawiam



kruque
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: festung breslau
Auto: ex obk 2.5i BP9, forek 2.0i SJ5
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Głośniki do Legacy IV

Post 27 mar 2017, o 12:47

na kropce jest kilku zadowolonych z audio system m165 grających z fabrycznym radiem.
sam się zabieram do takiego upgrade.
https://forum.subaru.pl/topic/2794-audi ... nt-2489082
Obrazek Obrazek

aneczka_04
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Głośniki do Legacy IV

Post 27 mar 2017, o 19:19

Dzięki wielkie, bardzo obszerny materiał, poczytam sobie. Obowiązkowo pochwal się jak u Ciebie wyszło :)

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Głośniki do Legacy IV

Post 27 mar 2017, o 21:52

Ja u siebie
-wymieniłem głośniki - żeby w aucie za taką kasę (nowe w salonie to kosztował gruby piniondz) montować jakie g@wno to.... :wall:
-wygłuszyłem drzwi
i co?
Coś tam gra lepiej ale....
podczas roboty podłączyliśmy na krótko najtańszego soniaka i to graaaało...
wniosek
na fabrycznym odtwarzaczu szału nie będzie :-/

aneczka_04
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Głośniki do Legacy IV

Post 28 mar 2017, o 06:55

Eh to mnie trochę zmartwiłeś, miałam nadzieję, że oryginalne radio nie jest aż tak tragiczne a raczej wzmacniacz lub jego brak :P Pozostaje w takim razie dodatkowa opcja wymiany radia albo... wzmacniacza :P

A jakie masz głośniki?

Domyślam się, że szału nie będzie bez porządnego radia ale takie pierdy to na dłuższą metę są baaardzo uciążliwe... chyba tego nie przeżyję :)

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Głośniki do Legacy IV

Post 28 mar 2017, o 08:20

aneczka_04 pisze: A jakie masz głośniki?
JBL

..i nie ma co się zabijać, jakaś tam poprawa jest ;-)

aneczka_04
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Głośniki do Legacy IV

Post 28 mar 2017, o 09:22

Nooo... myslę, że musi być poprawa. Patrząc na to to się załamałam :)

Obrazek

No ale cóż, księgowi subaru założyli, że samochód ma jeździć a nie grać ;) Ewentualnie grać silnikiem :D

jimiasty
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Polubił: 166 razy
Polubione posty: 102 razy

Głośniki do Legacy IV

Post 12 gru 2018, o 13:31

Odkopię. Do OBK III, czyli to samo co legac IV, potrzeba jakichś dystansów? Czy normalnie kupuję głośniki 165mm, wywalam stare, przykręcam i podpinam jakoś kabelki?

kruque
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: festung breslau
Auto: ex obk 2.5i BP9, forek 2.0i SJ5
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Głośniki do Legacy IV

Post 12 gru 2018, o 15:51

jak zakładałem głośniki audio system mx165 to potrzebne były dystanse ~5mm żeby szyby się otwierały nie zahaczając o tył głośnika. dorobiłem sobie z plexy.
acha, wtyczki nie pasowały, musiałem wywalić te oryginalne.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
jimiasty (13 gru 2018, o 00:15)
Obrazek Obrazek

jimiasty
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Polubił: 166 razy
Polubione posty: 102 razy

Głośniki do Legacy IV

Post 13 gru 2018, o 00:18

kruque pisze:
12 gru 2018, o 15:51
jak zakładałem głośniki audio system mx165 to potrzebne były dystanse ~5mm żeby szyby się otwierały nie zahaczając o tył głośnika. dorobiłem sobie z plexy.
acha, wtyczki nie pasowały, musiałem wywalić te oryginalne.
Wreszcie jakiś konkret. Dzięki. :idea: A tweetery upakowałeś w fabryczne miejsca przy klamkach? Jakiś specjalny patent na to?

kruque
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: festung breslau
Auto: ex obk 2.5i BP9, forek 2.0i SJ5
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Głośniki do Legacy IV

Post 13 gru 2018, o 09:48

tweetery z tego akurat zestawu zmieściły się tam gdzie były stare.

do tego przy okazji wykleiłem drzwi (zamiast oryginalnej folii) matami -- jakieś sensowne budżetowe polecili mi jako niezbędny dodatek do głośników w sklepie. wystarczyły dwa arkusze, chociaż teraz wziąłbym raczej 3, bo byłoby mniej sztukowania. znalazłem w wątku audio fotkę tych głośników i mat.

to był tani i prosty upgrade a różnica zauważalna gołym uchem nawet przy fabrycznym radiu. najpierw zrobiłem jedną stronę i za pomocą wachlowania balance porównywałem obie konfiguracje.
Obrazek Obrazek

jimiasty
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Polubił: 166 razy
Polubione posty: 102 razy

Głośniki do Legacy IV

Post 13 gru 2018, o 11:39

kruque pisze:
13 gru 2018, o 09:48
do tego przy okazji wykleiłem drzwi (zamiast oryginalnej folii) matam
Wygłuszenie to podstawa. Mam 2 OBKi, staremu kiedyś okleiłem wszystkie drzwi (tylko blacha zewnętrzna), bagażnik,nadkola i częściowo podłogę z przodu pod nogami kierownika. A drugiego zaczynam oklejać ale brak czasu, na razie zrobiłem przednie drzwi. Rożnica w głośności w środku jest bardzo duża.

ODPOWIEDZ