Lampy przednie Legacy Outback II

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Lipton
1 gwiazdka
Auto: Subaru Legacy Outback, 2.5, 2000 rok, automat
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Lampy przednie Legacy Outback II

Post 18 kwie 2017, o 13:18

Jedna z lamp w moim samochodzie (Legacy Outback II 2000 r.) jest już mocno zniszczona (połamane zaczepy), a do tego obie lampy są strasznie zamglone i słabo świecą. Polerowanie itp. nie pomogło, więc zacząłem rozglądać się za jakimiś używanymi lampami, bo nowe mają oczywiście ceną zaporową:> No i tu pojawia się problem, bo takich lamp w ogóle nie mogę nigdzie znaleźć. Takie lampy znalazłem tylko w wersji angielskiej, a trzymam rękę na pulsie w tym temacie już od ponad roku. No i z tym właśnie wiąże się moje pytanie, czy da się wykorzystać takie lampy z wersji angielskiej i "połączyć" je z lampami UE tak żeby odpowiadały właściwym normom europejskim?



Lipton
1 gwiazdka
Auto: Subaru Legacy Outback, 2.5, 2000 rok, automat
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Lampy przednie Legacy Outback II

Post 18 kwie 2017, o 14:51

Szyym--> Szukałeś lampy typowo do Outbacka II, czy te do Legacy III też pasują? Bo generalnie na pierwszy rzut oka są identyczne, ale pytanie czy w razie czego będą faktycznie pasować?

limesiak
2 gwiazdki
Lokalizacja: NKE
Auto: OBK H6 MY05
Polubił: 0
Polubione posty: 3 razy

Re: Lampy przednie Legacy Outback II

Post 19 kwie 2017, o 13:51

Lipton pisze:Jedna z lamp w moim samochodzie (Legacy Outback II 2000 r.) jest już mocno zniszczona (połamane zaczepy), a do tego obie lampy są strasznie zamglone i słabo świecą. Polerowanie itp. nie pomogło, więc zacząłem rozglądać się za jakimiś używanymi lampami, bo nowe mają oczywiście ceną zaporową:> No i tu pojawia się problem, bo takich lamp w ogóle nie mogę nigdzie znaleźć. Takie lampy znalazłem tylko w wersji angielskiej, a trzymam rękę na pulsie w tym temacie już od ponad roku. No i z tym właśnie wiąże się moje pytanie, czy da się wykorzystać takie lampy z wersji angielskiej i "połączyć" je z lampami UE tak żeby odpowiadały właściwym normom europejskim?
Czesc
W moim przypadku (Blob) obudowa oraz klosz pasuja idealnie, do wymiany sa bebechy, czyli wszystkie odblysniki aby swiecilo jak na EU przystalo.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
M

DETT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Miastko, GBY
Auto: A101, BH
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: Lampy przednie Legacy Outback II

Post 19 kwie 2017, o 14:51

Lipton pisze:Szyym--> Szukałeś lampy typowo do Outbacka II, czy te do Legacy III też pasują? Bo generalnie na pierwszy rzut oka są identyczne, ale pytanie czy w razie czego będą faktycznie pasować?
Wg. mnie powinny pasować z Legacy III. Kwestia tylko czy przed- czy po-lift. Ostatnio widziałem chyba na OLX, miał ktoś parę lamp na sprzedaż. Ale raczej po-liftowe.
Obrazek

Szyym
0 gwiazdek
Lokalizacja: Poznań
Auto: Subaru Outback 2001 USA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Lampy przednie Legacy Outback II

Post 19 kwie 2017, o 15:14

powinny pasować, w oryginale miałem US i Pan diagnosta na przeglądzie puścił mnie ostatni raz za pomarańczowe postojówki. Przez to musiałem zmienić.
Przy kupnie kierowałem się wyglądem. Pasowało bez problemu.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Lampy przednie Legacy Outback II

Post 19 kwie 2017, o 15:41

legacy i legacy obk, przed- i polifty są zamienne. Zanim zaczniesz kombinować z angielskimi, napisz, skąd jesteś, może ktoś da namiar na porządna regenerację.

Lipton
1 gwiazdka
Auto: Subaru Legacy Outback, 2.5, 2000 rok, automat
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Lampy przednie Legacy Outback II

Post 20 kwie 2017, o 11:16

BiP--> Szczerze to wolałbym uniknąć kombinacji i kupić pasujące lampy w dobrym stanie. Jestem z Gdyni. Problem z regeneracją jest w tym, że prawa lampa jest mocno połamana (obecnie trzyma się na jednym zaczepie, a drugi jest w strzępach i nawet nie wiem czy da się jeszcze coś z tego "ulepić", była już "naprawiana" przez poprzedniego właściciela). Także plastikowa obudowa jest połamana i brakuje dużego kawałka plastiku od dołu w obudowie lampy (chodzi mi o obudowę, która znajduje się pod maską od tyłu lampy). Dlatego nie wiem czy jeszcze jest sens się z tą lampą bawić. Lewa jest cała, ale tak jak pisałem obie są mocno przydymione i w nocy za miastem świecą naprawdę bardzo bardzo słabo (nie przesadzam, jazda w nocy za miastem to męka, dopiero długie trochę ratują sprawę, ale i tak widoczność jest marna).

limesiak--> Skomplikowana jest taka podmianka?

DETT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Miastko, GBY
Auto: A101, BH
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: Lampy przednie Legacy Outback II

Post 20 kwie 2017, o 12:50

Takie lampy zwyczajowo trzeba wsadzić do piekarnika żeby klej, którym jest uszczelnione połączenie klosz/obudowa zmiękł. Po rozdzieleniu jest już prosta sprawa. Przed montażem znów trzeba podgrzać klej w piecu i ścisnąć wszystko do kupy żeby woda się nie dostawała do środka.
Tylne części obudów powinny być identyczne w UK i w kontynentalnych.
Sprawny majster od spawania plastików może zrobić mocowania niemal "z niczego". W 3-mieście na pewno są dobrzy spece od tego.
Obrazek

limesiak
2 gwiazdki
Lokalizacja: NKE
Auto: OBK H6 MY05
Polubił: 0
Polubione posty: 3 razy

Re: Lampy przednie Legacy Outback II

Post 21 kwie 2017, o 06:42

Lipton pisze: limesiak--> Skomplikowana jest taka podmianka?
Nie. Jak napisał DETT - wkladasz do piekarnika `100 stopni na kilka minut wczesniej radze wyykrecic wszystkie sruby trzymajace obie czesci razem, usunac zarowki, gumy itp. oddajesz do regeneracji czesci lub przekladasz bebechy do nowej obudowy i cieszysz sie nowymi lampami ;-)

pzdr
Pozdrawiam
M

ODPOWIEDZ