CatBack w Forku XT MY06

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CatBack w Forku XT MY06

Post 20 maja 2017, o 21:32

No i kupiłem jednak ten MG Motorsport. Wczoraj zamontowałem więc się podzielę wrażeniami (może się komuś przyda).
Wrażenia wizualne ok, nawet bardzo ok. Wygląda na solidny, spawy porządne.
Na minus: nie pasuje idealnie środkowe mocowanie na "gumę", ale na plus: jest skręcane więc można dorobić kawałek blachy i po problemie (choć wg opisu miał być 1:1).
Jeżeli chodzi o wrażenia słuchowe to szczerze mówiąc nie słyszę różnicy jak na tym przepalonym. W związku z tym zastanawiam się czy jeszcze centra nie wymienić.



electrohunter
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.5 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CatBack w Forku XT MY06

Post 25 maja 2017, o 22:45

Biorąc pod uwagę że masz puszkę wzorowaną na Prodrive to śmiało możesz wymienić center na przelotowy bo Prodrive to jeden z najcichszych tłumików przelotowych. Nie kupuj tego z małym rezonatorem bo nie ma sensu. Wstawisz przelotowy center, zrobi się troszkę głośniej a brzmienie nabierze głębi. Ja po kilku chwilach odsłuchu po wymianie samej puszki końcowej wiedziałem że do wymiany idzie też center. Jeżdżę z nowymi gratami 3 tygodnie i przyzwyczaiłem się do tego na tyle że chce się trochę więcej i z czasem wymienię też downpipe na przelot bo i tak planuję zrobić remap. ;-) Na niskich obrotach mimo dwóch elementów przelotowych wydech w środku auta jest prawie niesłyszalny. Przy prędkości 110-120km/h na trasie nic nie męczy. Za to jak posadziłem kolegę za kierownicą i kazałem mu się przejechać w mieście, sam stojąc przy ulicy to trzeba przyznać że w porównaniu z oem'em różnica jest kolosalna. Miedzy budynkami słychać grzmiący bulgot taki, jaki mi się marzył. :mrgreen: Wymieniając center oem na przelot auto zgubi też kilka kilogramów co zawsze jest na plus.

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CatBack w Forku XT MY06

Post 29 maja 2017, o 21:30

Tak właśnie myślę, że środkowy też wymienię, tylko znowu dylemat - bo są 2!

Wersja z rezonatorem:
http://allegro.pl/tlumik-srodkowy-wydec ... ule_id=201

I bez:
http://allegro.pl/tlumik-srodkowy-wydec ... ule_id=201

Choć muszę przyznać że zrobiłem ok 500 km z nowym tłumikiem i słyszę że dźwięk się jeszcze zmienia. Jakby coraz więcej nabiera charakteru.

electrohunter
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.5 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CatBack w Forku XT MY06

Post 1 cze 2017, o 01:07

Chyba nie przeczytałeś mojej odpowiedzi bo na starcie odpowiedziałem Ci dokładnie na to pytanie, byś go nie musiał zadawać. Wystarczyło przeczytać. ;)

ODPOWIEDZ