Cykanie zaworów

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Cykanie zaworów

Post 25 kwie 2017, o 22:17

W moim Foresterze którego przerobiłem z ej20 sohc na ej22 sohc ostatnio zdarzyło się coś dziwnego. Dwa razy mi się to przytrafiło. Mianowicie czasem cykają zawory. Jako że mam w tym silniku popychacze regulowane hydrauliką (wiem bo go rozbierałem) zapewne to one padają. Ale najdziwniejsze jest to że po rozruchu zimnego silnika nawet przez sekundę nie klepią. Jedynie dwa razy zdarzyło mi się tak że zgasiłem porządnie rozgrzany silnik na dosłownie 2 minuty a potem po uruchomieniu jeden z popychaczy zaczął klepać. Po 2km wszystko ucichło. Myślicie że to wina popychaczy czy może tego że zbliża mi się już wymiana oleju i z nim coś jest nie tak? A może jeszcze coś innego to powoduje bo dziwne że rano po rozruchu pracują idealnie, wręcz wzorcowo (na ucho oczywiście).



Duniek
2 gwiazdki
Auto: tak brzydkie, że aż ładne
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Cykanie zaworów

Post 25 kwie 2017, o 23:25

Zmień oliwe i sprawdź czy pomogło.

luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Re: Cykanie zaworów

Post 25 kwie 2017, o 23:38

Tak zrobię ale coś czuję że to chyba koniec popychaczy. Bo olej mam dobry. Pełny syntetyk motula dobrany według specyfikacji, więc mało możliwe że to jego wina.

A poza tym dzieje się to na tyle rzadko że ciężko to jednoznacznie sprawdzić.

ODPOWIEDZ