Nierównomierne przespieszanie

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Nierównomierne przespieszanie

Post 17 kwie 2009, o 22:45

Witam, mam pytanie od tygodnia jestem posiadaczem subaru impreza wrx z 2001 roku, samochód aktualnie ma 43 tyś km ( pierwsza rejestracja 01.11.2004) samochód stał około 4 miesięcy w salonie zanim go kupiłem. Podczas przyspieszania czuje się jakby auto przyspieszało stopniowo (przyspieszenie, chwila zastanowienia znowu przyspieszenie itd...) nie płynnie, na samochód mam 6 m-c gwarancji, po odwiedzeniu salonu mechanik wymienił przepływomierz ale to nie było to, następnie przyplątał się jakiś gość techniczny z głównej siedziby subaru i powiedział, że te roczniki to do siebie mają, że niektóre auta tak przyspieszają. Jego tłumaczeni polegało na tym, że niby komputer nie nadąża za liczeniem i informacje podaje je z opóźnieniem. Jak dla mnie to jakaś głupota i powiedziałem, że do następnego piątku jeżeli takie zachowanie nadal będzie występowało to samochód będą musieli naprawić. Czytałem trochę, że może to być nieszczelność układu turbo, sonda lambda, świece. Więc tu jest moja prośba czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją.



FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 07:13

Miałem podobną przypadłość po odlączaniu akumulatora (wymiana żarówek), ale objawiało sie to raczej gaszeniem na wolnych obrotach i takim malo żwawym przyspieszaniem. Odłączyłem akumulator, poczekałem godzinę i go puścilo. Przy okazji na przeglądzie wgrali mi nowy program wtrysków; tak mówili. Była rownież mowa o tym, żeby uważać z komórkami w czasie tego procesu, gdyż zakłócenia z niej plynące przy odbieraniu/wykonywaniu rozmowy, mogą coś tam uszkodzić w silniku w czasie tego procesu. zabij, nie pamiętam co, ale była mowa o czymś kosztownym. Wleciało jednym uchem, wyleciało drugim.... :oops:
Akcja miał miejsce we Wroclawiu.
Dolce far niente ;-)

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 10:40

Ale czy po odłączeniu akumulatora, nie wyskoczy mi jakiś błąd w komputerze? Jeżeli nie, to dzisiaj spróbuję też tak zrobić.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 11:34

leinad, a jaką benzynę zalewasz? Mnie tak szarpie jak wleję 95 do forka

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 11:37

98 ale i tak słyszałem, że ten silnik jeździ bez problemu na 95

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 12:29

Żadne błędy nie wyskakiwały!
Dolce far niente ;-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 12:36

Lekkie poszarpywanie perzy seryjnym wydechu i programie rzeczywiście jest normalne. Można to uleczyć remapem i wydechem ;-)

Ale tak najlepiej to daj auto do zdiagnozowania komuś kto się zna na tych autach.

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 18:05

Najlepsze jest to, że sprawdzili to ludzie z aso, jeżeli do piątku to nie minie to znowu do nich jadę ( mówili mi że postarają się znaleźć taki sam samochód do porównania). Najbardziej jest to odczuwalne na biegach od 3 w górę. Jestem trochę zdziwiony, że po redukcji przy 80 km/h na 3 bieg auto nie zbiera się tak jak powinno, nie ma przyjemnego wciskania w siedzenie, mam jeszcze Mercedesa 270 cdi w automacie i sam nie wiem czy przy tej prędkości po wciśnięci gazu do końca nie przyspiesza lepiej od subaru. Azrael mam pytanie ile by takie coś kosztowało.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 19:59

leinad pisze: że sprawdzili to ludzie z aso

Samo bycie ASO nie gwarantuje że autem zajmie się fachowiec, szczególnie ze ASO mają coraz mniej styczności ze sportowymi modelami. Nie ma się co dziwić, oni sa nastawieni na co innego i innego klienta.
leinad pisze: Azrael mam pytanie ile by takie coś kosztowało.

Ale co bo nie do końca rozumiem?

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 20:50

Jeżeli chodzi o aso to wiem, że oni najlepiej się znają na wymianie olejów, hamulców ale jeżeli coś innego się zepsuje to zaczynają schody. Ja mam 6 miesięczną gwarancję na ten samochód więc nie odpuszczę i będą musieli to naprawić.
Można to uleczyć remapem i wydechem
O to mi chodziło ;-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 20:53

To zależy gdzie chcesz to robić? Wydechy to zakres gdzieś między 3500 a 5500 tys. Remap w naszym wypadku 3660, są chyba też tańsze firmy.

Być może jednak to nie jest "standardowe" poszarpywanie tylko objaw jakiegoś problemu.

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 21:20

Najgorsze jest to, że nie mam gdzie tego sprawdzić poza aso, a to co czytam w internecie to właśnie: świece, nieszczelności, jakieś czujniki.. Co do cen to wydają się chyba normalne jeżeli wszystko jest przeprowadzone profesjonalnie, a nie przez jakiegoś mechanika amatora za kilka stówek. Dzięki za pomoc. Może z biegiem czasu trzeba się będzie zastanowić na przeprowadzeniem jakiś zmian ;-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 21:23

leinad pisze: nie mam gdzie tego sprawdzić poza aso
Czemu?

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 21:53

Mieszkam w Holandii, a w Polsce będę dopiero w czerwcu ale postaram się znaleźć jeden dzień, żeby do was podjechać i szczegółowo sprawdzić auto . Dzisiaj widziałem taki sam model kilka ulic dalej więc jutro pojadę może dam radę znaleźć właściciela i zagadać.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 21:54

leinad, w Holandii nie znam takiej firmy ale też na pewno są jacyś specjaliści od Imprezy turbo.

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 18 kwie 2009, o 22:08

Ja wiem, że są na pewno specjaliści, ale ja nie chcę płacić ponieważ mam gwarancję i to jest w obowiązku aso żeby mi ten samochód naprawili.

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 19 kwie 2009, o 12:21

Gdzies sie doczytale, ze moze to byc westgate, ale powiedzcie mi gdzie sie on znajduje bo podobno jezeli jest za mocno skrecony nie spelnia swojej roli.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 19 kwie 2009, o 12:52

Jak nie wiesz gdzie jest wastegate to na pewno tego nie ruszaj, układ sterowania turbospręzarki jest dość skomplikowany.

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 19 kwie 2009, o 14:42

Już znalazłem, nie chodzi mi o jakieś wykręcanie tej części tylko o sprawdzenie czy siłownik się rusza bo z tego co wiem to poprzedni właściciel nie jeździł tym samochodem zbyt szybko( kupił sobie legacy 2,5 automat).

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 19 kwie 2009, o 14:44

Jakby się nie ruszał to byś miał 2 bary.

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 19 kwie 2009, o 20:41

To widzę, że dam sobie spokój z tą mechaniką amatorką i wielkie dzięki za pomoc,a w piątek jeżeli się nic nie zmieni jadę do aso.

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 5 maja 2009, o 21:58

No to z naprawą muszę poczekać do 26 maja, bo podobno mają tyle pracy, że się nie wyrabiają.Dzisiaj sprawdziłem przyspieszanie na 4 biegu i tu jest katastrofa, tak jakby chciał ale nie mógł. I takie pytanie bugeye jeździ na 95 czy 98 ( na forum wyczytałem 95, a serwis mówi 98).

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 5 maja 2009, o 22:57

leinad pisze:I takie pytanie bugeye jeździ na 95 czy 98 ( na forum wyczytałem 95, a serwis mówi 98).
Temat wałkowany był wielokrotnie i zawsze było dużo dyskusji i odmiennych zdań.

Generalnie ten silnik zaprojektowany jest pod paliwo 95 i na takim śmiało może jeździć. Natomiast ja zawsze w kraju lałem 98, bo jakoś kiepsko u mnie z zaufaniem do naszych stacji benzynowych i miałem nadzieję (może i złudną, ale zawsze), że te będzie lepsze/pewniejsze, mniej kantowane.
Z kolei za granicą tankowałem wyłącznie 95 (w myśl zasady - "jak nie ma różnicy, to po co przepłacać"). Ale to tylko moje zdanie. ;-)

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 5 maja 2009, o 23:07

No to się wyjaśniło 95 -zawsze trochę taniej.

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nierównomierne przespieszanie

Post 5 maja 2009, o 23:45

Bo to tylko posiadacze teardropów są "wybrani" i mają na wlewie "98 only". Piękno ma swoją wartość. :->

ODPOWIEDZ