Co zrobić? Subaru Impreza 98 2.0 115

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Kazi
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza I 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Co zrobić? Subaru Impreza 98 2.0 115

Post 18 maja 2017, o 13:16

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum. Cześć wszystkim :)
Niestety nie jestem obeznany w sprawach samochodowych, tak jakbym chciał. Wiadomo zainteresowanie jest, ale ciągły brak czasu nie pozwala mi na zgłębienie tajemnic. Jazda autem sprawia mi niesamowitą przyjemność, ale po przejechaniu się wspomnianą Subarą, zaraz przed zakupem, zakochałem się w tym aucie. A w swoim krótkim byciu kierowcą miałem okazje pojeździć wieloma różnymi samochodami.

Po tym krótkim wstępie przejdźmy do sprawy. Aktualnie nie wiem co zrobić z tym autem.

Auto zakupiłem w grudniu 2016, wszystko było w porządku (po za jednym czerwonym "check engine" okazało się, że to czujnik spalania stukowego). W styczniu wymieniłem rozrząd oraz tarcze, klocki, zaciski(regeneracja) przód. W lutym z przodu strzeliła sprężyna, przy wymianie okazało się, że praktycznie wszystko jest do wymiany (amor, kielich, poduszki). Oczywiście zostałem poinformowany, że tył wygląda zapewne tak samo i wypadałoby go zrobić przy następnej okazji. Przy czym mechanik poinformował mnie, że tył wygląda o wiele gorzej jeżeli chodzi o korozje i może "nie mieć do czego tego zamontować". Zacząłem wtedy szukać blacharzy. Niektórzy w ogóle rezygnowali "bo podłoga", a inni twierdzili, że za dużo teraz pracy. Dowiedziałem się też, że trzeba zrobić belki.

Dlaczego piszę o tym teraz? Auto stało z kilku powodów (ładna pogoda=rower, kończenie studiów), nie miałem czasu się nim zająć, a przyznam, że z pieniędzmi chwilowo było słabo.

Aktualnie wiem, że do roboty jest:
-skrzynia (jedynka ciężko wchodzi, wsteczny wybija),
-tył zawieszenie (aktualnie prawa strona totalnie leży),
-przód/tył wahacze,
-cała podłoga (zwłaszcza tył),

Teraz pytanie do Was: Co zrobić? Może ktoś ma jakiegoś dobrego blacharza? Bo niestety obdzwoniłem/zwiedziłem połowę Krakowa i nikt się nie podejmie.
Sprzedać ?
Na części i złomować ? (przód zawieszenie, Wydech ze stali nierdzewnej, świeży rozrząd, tarcze/klocki przód)
Inwestować dalej i cieszyć się wspaniałym autem ?

Szczerze to już się na swoim błędzie nauczyłem, cóż innego mi zostało zrobić. Ogólnie auto jest zadbane(środek). Uszczelki, silnik czysty. Jedyny problem to blacha, gdzieniegdzie ruda się przebija. Chciałbym zostać przy nim jak najdłużej, ale jeżeli niema możliwości to szkoda zajmować miejsce na parkingu :)

Jeżeli będą potrzebne jakieś fotki to chętnie dorzucę coś pod wieczór.



Duniek
2 gwiazdki
Auto: tak brzydkie, że aż ładne
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Co zrobić? Subaru Impreza 98 2.0 115

Post 18 maja 2017, o 21:09

Zdjęcia ułatwią ocenę sytuacji, ale z tego opisu to dobrze nie jest.

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 maja 2017, o 00:34

Jeśli masz całą podłogę do roboty, to ja bym na Twoim miejscu szukał drugiego auta. Raz, że mało kto się podejmie, a dwa, że cena niska nie będzie. Chyba że zrobi to firma pokroju Cytryn i Gumiak, ale raczej tego dobrze nie zrobią...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

otome
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Co zrobić? Subaru Impreza 98 2.0 115

Post 23 maja 2017, o 22:59

Ciężko o dobrego blacharza. Inna sprawa, że do rdzy się niczego nie przyspawa. Jeszcze inna sprawa, że nawet jeśli to zrobisz, to auto będzie dalej gniło i raczej nigdy go nie doprowadzisz do stanu idealnego. Wszystko można naprawić, ale z rdzą nie wygrasz.
Możesz zrobić w nim to zawieszenie i pojeździć jeszcze trochę, ale takim zardzewiałym to strach jeździć (w razie stłuczki - wiadomo). I możesz nim tak jeździć do momentu aż podczas podnoszenia na podnośniku nie zacznie nic chrupać, czyli aż nie będzie już się dało go naprawiać. :D Ale, tak jak mówię - takie auto to trumna na kółkach w razie stłuczki.
Możesz sprzedać - dużo za nie nie dostaniesz, ale na takich autach raczej nigdy się interesu nie robi.
Na złom też możesz oddać, ale tam ci dadzą mniej niż jakbyś sprzedawał i nie docenią "wkładu własnego" (dobrego wydechu itp.). Tu chyba lepiej zdemontować dobre części, a samo auto na lawecie odstawić do kasacji (niektórzy sami z lawetami podjeżdżają).
Najlepiej chyba pojeździć jeszcze trochę, żeby Ci się zwróciły nakłady na rozrząd itp., a potem sprzedać i kupić coś z lepszą blachą.

NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Co zrobić? Subaru Impreza 98 2.0 115

Post 24 maja 2017, o 21:07

Mam budę gc 97 z gt zdrowe elementy nośne jesli jesteś zainteresowany proszę o kontakt .

ODPOWIEDZ