Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Pradio
0 gwiazdek
Auto: Impreza GT 99'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 23 maja 2017, o 22:12

Witam.
Pytanie jaki olej do 2.0 Turbo babci ? obecnie jest 10w60 valvoline (taki był zalany jak kupiłem)
Otóż jestem nowym posiadaczem owego super wozu mam kilka pytań poprzeglądałem forum ale niektóre wiadomości wydają się już być nieaktualne
Jakie felgi ? jakie et? Jaka opona wejdzie a jaka nie ?
Czy jest ktoś z okolic podkarpacia z kim mogłbym podyskutować mogłby coś doradzić ? Auto kupiłem okazyjnie po bardzo niskiej cenie chce dopieścić autko ale nie do końca wiem jak gdyż wpadło mi ono w ręce przypadkiem . Lubuję się motoryzacją lecz Subaru jest charakterystyczne i wolałbym kogoś posłuchać zanim coś popsuję :D
Pozdrawiam dziękuję za wyrozumiałość:) :loving:



NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 24 maja 2017, o 21:13

Olej który teraz masz jest bardzo dobry 10w60 na okres letni idealny . Ja do moich subaraków używam tylko valvoline. Bardzo dobry olej za rozsądną kasę. Co do felg to samo co w imprezie do 00r. 15 lub 16 et. Od 48 do 55 preferowane 55 . Opony do legacy jesli 16 felga to 205/55/16.

Pradio
0 gwiazdek
Auto: Impreza GT 99'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 24 maja 2017, o 21:33

Poczytałem troszkę i na polskie warunki ponoć wystarczy 5w40? czy da się bez płukania ? czy poprostu zmienić? co zaleca producent? lać pełny czy pół syntetyk wystarczy? i jeszcze pytanko. Jakie amortyzatory do tyłu poleci ktoś coś?

NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 24 maja 2017, o 21:37

Kolego nie patrz na warunki tylko na styl jazdy 5w40 ma bardzo słabe właściwości lepiące przy wysokich temperaturach . Jesli chcesz koniecznie 5 to tylko 5w50. Aaa zreszta lej co chcesz twój silnik ;)

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 25 maja 2017, o 08:54

odnośnie oleju to jest osobny wątek i jest w nim mnóstwo odpowiedzi: viewtopic.php?f=3&t=8258

Pradio
0 gwiazdek
Auto: Impreza GT 99'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 25 maja 2017, o 17:20

tak wiem czytalem caly temat ale do konca nie dowiedzialem sie co lepiej wlac. ponowie pytanie o amortyzatory ? czy wystepuje kilka rodzaji? np jakis standard i twardsze?

TOMA52
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Lublin
Auto: Był Forester SG jest Impreza GH
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 29 maja 2017, o 15:49

10w60 do seryjnego motoru jeżdżonego cywilnie to głupota. Taki olej jest lany na ogół w jednym celu: silnik ma ogromny apetyt na olej i ktoś chce sobie wmówić, że jak da tak gęsty olej, to uzdrowi tym silnik, bo zmaleje pobór. Wystarczy coś z 40 z tyłu. Chyba, że auto wożone na lawecie na tor i tam obroty non stop pod czerwonym, wtedy faktycznie trzeba dać coś bardziej lepkiego ... ;-)
http://Motoroils.pl - najlepsze oleje MOTUL i Millers Oils, filtry, części nie tylko do Subaru.
Zniżki dla Forum: http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=4&t=7446
Tanie wycieraczki: http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=5&t=10407

SAAB2.3AERO
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 99" GT Wanna :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 4 cze 2017, o 09:26

też polecam oleje Valvo. 5w50 VR1 to bardzo dobry olej. Płukanke można zalać ale wszystko zależne jest od stanu silnika tak naprawdę. Ja u siebie robię płukanki i nigdy nie nażekam ale trzeba podejść z ogładą do tematu :) co do amortyzatorów to poszukaj na forum bo widziałem kilka ogłoszeń a jeśli nie to KYB Exel-g już będą w miarę ok. Są teź KYB AGX ale pytanie czy są Ci potrzebne regulowane. W GT zawias jest seryjnie dosyć zwarty :)
Generalnie poprzeglądaj tematy o naszych autach kto na co zmienia i też jakąś opinię bedziesz miał :)

NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 4 cze 2017, o 10:32

Soltys ma agx w dziadku i na co dzień agx to porażka dosłownie beton

SAAB2.3AERO
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 99" GT Wanna :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 4 cze 2017, o 10:43

też słyszałem takie opinie dlatego u siebie nie zakładam narazie

Pradio
0 gwiazdek
Auto: Impreza GT 99'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 5 cze 2017, o 20:58

Witam. Co do serii zawiechy w moim gtku powiedziałbym że wszystko pływa . Lubie pośmigać szybko po łukach . We wcześniejszym wozie (audi a4 2.8 quattro) miałęm zawias H&R i to był beton . Tutaj czuję się jak żyd na łajbie. amorki i tak do wymiany więc coś założyć muszę. AGX + sprężyny Sparco ? robił ktoś taką kombinację?

SAAB2.3AERO
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 99" GT Wanna :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 10 cze 2017, o 10:48

zakładaj AGX i sprężyny Ori. powinno być dużo lepiej

Lutek
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.0 2006
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaki olej do 2.0T i kilka rzeczy ogólnie?

Post 5 lip 2017, o 11:46

w temacie oleju, to u mnie sprawdza się RockOil, u siebie akurat leję Synthesis Sport

ODPOWIEDZ