brak iskry outback 2000 - nietypowy przypadek

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
wasabi
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2000 Outback 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

brak iskry outback 2000 - nietypowy przypadek

Post 24 maja 2017, o 21:31

Cześć wszystkim.
Mam bardzo zagadkową awarię w moim outbacku 2.5
Wcześniej ciekło spod głwicy, więc silnik był wyjmowany ale po złożeniu pojechał elegancko do domu i 2 dni jeździł bez problemu.
Trzeciego dnia zniknęła iskra. Ale za 15-tym razem zapalał. Potem przestał. Co ciekawe odpala na hol! :o
nowy akumulator - nic
nowa cewka - nic
nowy czujnik położenia wału - nic
używany czujnik wałka - nic
Wtedy pojechał do cenionego elektryka w Ursusie. Przeglądał alarm, sprawdzał przewody, masy, rozruszznik ale po dwóch tygodniach wywiesił białą flagę.
Odpaliłem na pych i dojechałem 2 km. Potem chwila nierównej pracy, zaksztusił się jakby iskra nie w tym momencie i zgon.
Po 8 godzinach pociągnięty przez kolejne auto, odpalił, przejechałem 1 km i koniec. Komputer nie wykazuje błędów. Gdy jedzie te swoje 5 minut wszystko jest mechanicznie idealnie...
Słyszeliście może o podobnym przypadku?
Albo może jest jakiś elektryk w okolicach Warszawy co dobrze potrafi zdiagnozować stare subaru.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
A czy orientujecie się może czy w tym modelu trzeba w komplecie z kompem wymieniac imobilizer i klucze ?



NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: brak iskry outback 2000 - nietypowy przypadek

Post 24 maja 2017, o 21:46

Jesli masz od kogo to pożycz 2 sprawnego kompa ( ecu) i zobacz wtedy co się dzieje.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Re: brak iskry outback 2000 - nietypowy przypadek

Post 24 maja 2017, o 22:30

przekaźnik jakiś?
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

otome
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: brak iskry outback 2000 - nietypowy przypadek

Post 25 maja 2017, o 11:21

A było patrzone jak wygląda iskra, świeczki? Wymieniałeś je?

wasabi
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2000 Outback 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: brak iskry outback 2000 - nietypowy przypadek

Post 25 maja 2017, o 11:48

Swiece maja 2 miesiace. Kable tez nowe beru. Jak patrzylem wczesniej to iskra pojawiala sie jak odpuszczalem rozrusznik. Ale spadkow napiec niby nie ma. Rozrusznik wyjmowany i sprawdzany.

Szyym
0 gwiazdek
Lokalizacja: Poznań
Auto: Subaru Outback 2001 USA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: brak iskry outback 2000 - nietypowy przypadek

Post 25 maja 2017, o 13:38

A masz gaz ?

3 lata temu miałem podobny przypadek. Rano wsiadam do auta rozrusznik kręci jak szalony i nic. Po dwóch dniach prób odpalił, na trzeci dzień znowu nie chce odpalić. Wsadziłem Subaru na lawetę i pojechałem do warsztatu. Tam stwierdzili, że niby wszystko jest dobrze ale iskry nie ma i odpalić dalej nie chce, więc odłączyli LPG i wszystko wróciło do normy. Pojechałem do poleconego gazownika, przejrzał auto i stwierdził że jakieś przewody można inaczej podpiąć. Zapłaciłem 50 zł za usługę i już więcej to się nie powtórzyło.
O dziwo zanim doszło do takiej sytuacji jeździłem tym autem rok i wszystko było bardzo dobrze.

wasabi
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2000 Outback 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: brak iskry outback 2000 - nietypowy przypadek

Post 28 maja 2017, o 20:24

Szyym pisze:A masz gaz ?

3 lata temu miałem podobny przypadek. Rano wsiadam do auta rozrusznik kręci jak szalony i nic. Po dwóch dniach prób odpalił, na trzeci dzień znowu nie chce odpalić. Wsadziłem Subaru na lawetę i pojechałem do warsztatu. Tam stwierdzili, że niby wszystko jest dobrze ale iskry nie ma i odpalić dalej nie chce, więc odłączyli LPG i wszystko wróciło do normy. Pojechałem do poleconego gazownika, przejrzał auto i stwierdził że jakieś przewody można inaczej podpiąć. Zapłaciłem 50 zł za usługę i już więcej to się nie powtórzyło.
O dziwo zanim doszło do takiej sytuacji jeździłem tym autem rok i wszystko było bardzo dobrze.
Mam gaz. Wspominałem elektrykowi by ten wątek również sprawdził. Twierdził, że to zrobił ale po Twoim poście postanowiłem to sprawdzić również sam. Odłączyłem bezpiecznik od instalacji - niestety bez skutku. Chociaż Twój opis wypadków łudząco przypomina moją sytuację.

wasabi
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2000 Outback 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: brak iskry outback 2000 - nietypowy przypadek

Post 28 maja 2017, o 20:25

NADZIOS pisze:Jesli masz od kogo to pożycz 2 sprawnego kompa ( ecu) i zobacz wtedy co się dzieje.
Jesteś pewny, że w tym modelu wystarczy sam komp podmienić? Immobilizer nie wpływa ?

NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: brak iskry outback 2000 - nietypowy przypadek

Post 30 maja 2017, o 05:37

No właśnie zapomniałem o imo . Możliwe ze przeglądając kompa trzeba razem z imo ale nie jestem pewien

ODPOWIEDZ