Problem z czujnikiem temp. płynu Impreza GC

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
wade
2 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Problem z czujnikiem temp. płynu Impreza GC

Post 29 maja 2017, o 15:05

Witam, tym razem z nieznanego mi powodu zastał mnie problem z czujnikiem temperatury płynu chłodniczego. Zaczęło się od wymiany łapy sprzęgła. Po prostu wyciągnąłem silnik, wymieniałem łapę, skręciłem wszystko do kupy, włączam zapłon a tu niespodzianka; uruchomiły się wentylatory. Miał problem z odpalaniem ale się udało. Wentylatory chodzą cały czas. Jedyne kostki jakie odłączyłem to te łączące silnik z ECU. Przed sprzęgłem wszystko działało. Od tamtej pory tak zostało. Teraz opisze co zrobiłem:

1. Odczytałem następujące błędy: błąd czujnika płynu chłodniczego, przekaźnik rozrusznika ( to pewnie dla tego że ciężko odpala), błąd silnika krokowego ( to pewnie dla tego że odpala kilka razy, potrzęsie nim, potem gaśnie i tak kilka razy aż załapie)
2. Rezystancja na czujniku zmierzona i wynosi 1.5 kOhma ( 2-3 powinno być przy 20 stopniach)
3. Zamontowałem nowy czujnik z takim samym wynikiem pomiaru - nie pomogło
4. Sprawdziłem przejście między ECU a czujnikiem, jest zgodzie z schematem.
5. Opór między kostką czujnika a ECU, w normie
6. Napięcie na wejściu czujnika 5V
7. Napięcie na wyjściu czujnika od 3-5V w zależności na ile już się rozgrzał płyn ( zgodnie ze schematem powinno być około 1V po rozgrzaniu)
8. Rezystancja między kostką czujnika z masą dla jednego pinu wynosi 2 kOhmy a dla drugiego około 6 Ohmów.
9. Podmiana takiego samego komputera z tym że podmieniony miał immobilizer przez co nie mogłem odpalić ale po zapłonie wentylatory był cicho
10. Badając przejście między kostką a masą samochodu na jednym pinie pojawiło się przejście ( to mnie najbardziej dziwi bo chyba tak nie powinno być, ale pewny na 100% nie jestem)

Jakieś pomysły o co może mu chodzić? A może znalazł by się ktoś w okolicy Bydgoszczy co by chciał się spotkać i zrobić szybką podmiankę ECU od silnika 2.0 115 KM bez immo?



wade
2 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z czujnikiem temp. płynu Impreza GC

Post 30 maja 2017, o 18:27

Kocham tą markę ;) Usterki same się naprawiają no może z lekko pomocą. Problem rozwiązany za pomocą podłączenia zielonych kostek od auto diagnozy i wykonania jazdy próbnej. Problem zniknął, auto śmiga.

ODPOWIEDZ