Złamany bagnet do mierzenia oleju.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Domel_17
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Forester 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Złamany bagnet do mierzenia oleju.

Post 31 maja 2017, o 11:03

Cześć wszystkim.

Jestem swieżo upieczonym posiadaczem Subaru Forestera 2.5 z 2015 roku. Postanowiłem przy bliższym zapoznaniu sie z autem sprawdzić poziom oleju silnikowego. Niestety po wyjęciu bagnetu i próbie ponownego włozenia pojawił się problem właśnie z włożeniem. Po kilkudziesięciu minutach się udało ale po ponownym wyjęciu okazało się, że końcówka się ułamała. Generalnie zapanowała panika i lament. Najpierw zdemontowałem prowadnicę ale ułamanej końcówki nie było. Kolejnym krokiem było spuszczenie oleju-końcówki brak, oraz demontaż miski olejowej i o dziwo również brak. Sprawdziłem wszystko co się dało, również magnesem ale feralnego ułamanego elementu nie znalazłem a do góry chyba raczej nie poleciał. Dodam, że auto od feralnego pomiaru nie było odpalane. Zastanawiam się jeszcze czy gdzieś podczas demontażu np. prowadnicy bagnetu nie wypadła. Niewiem co robić dalej. Boję się skręcić wszystko i odpalić auto. Będę wdzięczny za wszelką pomoc czy sugestie.

Pozdrawiam
Dominik



FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Złamany bagnet do mierzenia oleju.

Post 31 maja 2017, o 12:32

A masz pewność, że końcówka była?

Domel_17
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Forester 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Złamany bagnet do mierzenia oleju.

Post 31 maja 2017, o 12:45

Niestety była przy pierwszym wyjęciu...

otome
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Złamany bagnet do mierzenia oleju.

Post 1 cze 2017, o 17:41

Dziwna sprawa i właściwie nie ma tu co więcej poradzić oprócz tego co już zrobiłeś. Jeśli sprawdziłeś wszystkie miejsca do których mogła wpaść ta końcówka to chyba już jej nie znajdziesz. Może gdzieś w komorze silnika się zawieruszyła?
Sprawdza się stara zasada - jak nie chce wejść to nie wkładaj na siłę... :razz:

NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Złamany bagnet do mierzenia oleju.

Post 1 cze 2017, o 19:06

Pierwsze pytanko misa jest wyposażona w tzw . Separator np. Tak jak w turbo czy poprostu jest standardowym wiadrem tak jak większości wolno ssaków

ODPOWIEDZ