UPG czy nie :(

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Gix
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: sti v5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

UPG czy nie :(

Post 14 cze 2017, o 15:29

olej w płynie chłodniczym w sti (turbo bez chłodziwa tylko olej)
silnik dłubany dosyć ostro 4 lata temu przejechane jakieś 40k (usztywniony semi open deck + arp + oem uszczelki)

pytanie czy jest jakaś inna opcja niż upg aby olej dostawał się do chłodziwa? (myślę tu o tym wymienniku pod filtrem) auto się nie przegrzewa....


type R :D

NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPG czy nie :(

Post 16 cze 2017, o 00:01

Jedyne miejsce to chłodnica oleju innej w innym przypadku tylko to co najgorsze . Jakie ciśnienie oleju masz u siebie ??.

luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Re: UPG czy nie :(

Post 16 cze 2017, o 19:45

A ja spotkałem się jeszcze z pęknięciem głowicy. Przy takim modzie jest to realne. Bo blok to raczej nie możliwe. Spróbuj pomierzyć może ciśnienie na cylindrach. Może to coś pokaże a przynajmniej jakiś trop złapiesz. I przyjrzyj się uważnie czy wszystkie świece mają jednakowy kolor. Bo może przy okazji spala Ci odrobinkę oleju lub płynu przez ewentualne pęknięcie. A to powinno być widać. Możesz dla pewności zrobić test co2. Specjalistą nie jestem ale swoje przeszedłem w związku z UPG w moim leciwym Foresterku.

Gix
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: sti v5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPG czy nie :(

Post 19 cze 2017, o 09:28

"Jedyne miejsce to chłodnica oleju innej w innym przypadku tylko to co najgorsze"
znaczy upg to nie koniec świata.
jak kolega luki_man zauważył można grubo lepiej niż upg :/
na wolnych nagrzana ma koło 3 bar ciśnienie oleju. przy bucie 6 z kawałkiem. dodam ze olej jest czysty

przez chłodnice oleju rozumiemy ten wymiennik pod filtrem czy coś innego?

na upg wydaje mi się to troszkę dziwne ale możliwe.... zazwyczaj przy upg (przerabiałem już ze 4 razy w 3 autach .... 4 czy 5 lat temu w tym) miałem kompresje w oleju lub / i wodzie
type R :D

luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Re: UPG czy nie :(

Post 19 cze 2017, o 13:23

Otóż to ja też miałem dodatkowe ciśnienie w moim wypadku w płynie

NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPG czy nie :(

Post 19 cze 2017, o 16:20

U teścia akurat nie w subaru a w mitsubishi niestety walnęła głowica i ciśnienie z cylindrów nigdzie nie uciekało tylko miedzy kanałem olejowym a wodnym gdzies zrobiła się luka no niestety wiadomo co dalej.

luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Re: UPG czy nie :(

Post 19 cze 2017, o 17:46

Jak coś to w Subaru głowice puszczają przy gwintach na świece.

ODPOWIEDZ