Luzy na półosiach legacy 2,2 at 95rok

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
legaś
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Luzy na półosiach legacy 2,2 at 95rok

Post 17 cze 2017, o 11:40

Witam. Mam problem z polosiami
Mianowicie wymieniłem przeguby zewnętrzne oraz osłony przegubów wewnętrznych i nadal w lewym przednim kole słychać to charakterystyczne pykanie. Wróciłem do mechanika i gość twierdzi że wyrobienie są te frezy, które wychodzą ze skrzyni, a do których wchodzą polosie. Na drugi dzień pojechałem na diagnostykę i gość stwierdził że te polosie chodzą mu w rękach i że to tak nie może być. Twierdzi że można je przesuwać jakieś 2 cm na boki.
Później zauważyłem że gdy hamuje np przy dojeżdżamy do świateł to też jest ten charakterystyczny turkot prxegubowy. Powiedzcie od czego zacząć czy wymieniać polosie czy zacząć się rozglądać za remontem skrzyni?



luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Re: Luzy na półosiach legacy 2,2 at 95rok

Post 17 cze 2017, o 15:23

A pojeździj w kółko po jakimś placyku. W lewo i w prawo do przodu i do tyłu. Jeżeli pyka cały czas to jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia wiskozy. Aha tylko pytanie numer 1 czy to automat czy manual?

diabel_215
0 gwiazdek
Lokalizacja: z Kat
Auto: suubaruu legacy, outback, i impreza:)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Luzy na półosiach legacy 2,2 at 95rok

Post 17 cze 2017, o 16:34

jak sie tyle przesuwaja to sprawdz czy masz bolce zabiezpieczajace przegub

legaś
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Luzy na półosiach legacy 2,2 at 95rok

Post 17 cze 2017, o 22:33

To jest automat. To pykanie nie jest przez cały czas, tylko przy ruszaniu zwłaszcza gwaltowniejszym.

legaś
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Luzy na półosiach legacy 2,2 at 95rok

Post 17 cze 2017, o 22:34

I więcej na prostych kołach nie przy skreconych

ODPOWIEDZ