Forum Subaru

Przejdź do zawartości

Ważne wątki

Short shifter

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania

Post 21 kwi 2009, o 09:28

Wodzowie,

Co daje short shifter? Czy to tylko skraca skok lewarka zmiany biegow przez to, ze jest krotsza dzwignia? Dobrze to rozumiem?

Czy po zamontowaniu takiego ustrojstwa jest jakas roznica w machaniu lewarkiem? Natknalem sie na taki temat na kropce i przypomnialem sobie, ze mnie strasznie wkurza, to ze biegi w 2.5XT sa strasznie dłuuuugie. Gdyby byla szansa jakos to usprawnic to chetnie sie zdecyduje. Tylko czy warto?
Tasior_Miedziak
4 gwiazdki

Auto: Czarny karawan na gnojówkę

Post 21 kwi 2009, o 09:35

Tasior_Miedziak napisał(a):Wodzowie,

To pewnie nie do mnie :lol:

Tasior_Miedziak napisał(a):Co daje short shifter? Czy to tylko skraca skok lewarka zmiany biegow przez to, ze jest krotsza dzwignia? Dobrze to rozumiem?

Właśnie to daje. proporcjonalnie mniejsze są również luzy dźwigni zmiany biegów.

Tasior_Miedziak napisał(a):Czy po zamontowaniu takiego ustrojstwa jest jakas roznica w machaniu lewarkiem? Natknalem sie na taki temat na kropce i przypomnialem sobie, ze mnie strasznie wkurza, to ze biegi w 2.5XT sa strasznie dłuuuugie. Gdyby byla szansa jakos to usprawnic to chetnie sie zdecyduje. Tylko czy warto?

różnica jest duża ale nie każdemu będzie odpowiadać. pamiętaj, że odpowiednio większą siłą trzeba działać na drążek i niedbały chwyt, który działa przy std. może zawieść ;-)
deLux
5 gwiazdek

Auto: X.X

Post 21 kwi 2009, o 09:41

Są też shortshiftery regulowane gdzie można sobie ustawić taki skok jakbyśmy chcieli mieć.
Azrael
6 gwiazdek

Post 21 kwi 2009, o 09:41

deLux napisał(a):różnica jest duża ale nie każdemu będzie odpowiadać. pamiętaj, że odpowiednio większą siłą trzeba działać na drążek i niedbały chwyt, który działa przy std. może zawieść ;-)

A niech to.... Czy zawsze trzeba isc na jakis kompromis? Bardzo trzeba sie wtedy przykladac do zmiany biegow? Czy np. jazda w korkach z takim short shifter'em jest znośna? Bardzo sie wtedy trzeba meczyc?

Idealnie byloby, zeby ktos w 2.5XT mial cos takiego zamontowane, ale jak znam zycie to taki ktos mieszka "pińcet" milionow kilometrow ode mnie i ciezko bedzie sie na wlasnej skorze przekonac jak to jest.
Tasior_Miedziak
4 gwiazdki

Post 21 kwi 2009, o 09:43

Tasior_Miedziak, wpadnij do Mysiadła i poproś o to żeby Cię usadzili w W4 TURBO. Tam jest short shifter i 5MT takie jak u Ciebie.
Azrael
6 gwiazdek

Post 21 kwi 2009, o 09:58

Azrael napisał(a):Tasior_Miedziak, wpadnij do Mysiadła i poproś o to żeby Cię usadzili w W4 TURBO. Tam jest short shifter i 5MT takie jak u Ciebie.

Tak sie sklada, ze i tak u Was bede bo mi cos stuka w zawieszeniu wiec nie omieszkam zapytac. Dzieki za podpowiedz :-)
Tasior_Miedziak
4 gwiazdki

Post 27 kwi 2009, o 05:45

Tasior_Miedziak napisał(a):
Azrael napisał(a):Tasior_Miedziak, wpadnij do Mysiadła i poproś o to żeby Cię usadzili w W4 TURBO. Tam jest short shifter i 5MT takie jak u Ciebie.

Tak sie sklada, ze i tak u Was bede bo mi cos stuka w zawieszeniu wiec nie omieszkam zapytac. Dzieki za podpowiedz :-)

Pewnie masz kamyk w oponie zboczku i od razu stuka w zawieszeniu :mrgreen: Dla niezorientowanych Tasior słyszy w aucie nierówno ułożony dywanik :mrgreen:
Fido__
Specjalne pozdrowienia dla Ciebie Gość
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania
Fido__
6 gwiazdek

Auto: C200

Post 27 kwi 2009, o 07:49

Fido__ napisał(a): Dla niezorientowanych Tasior słyszy w aucie nierówno ułożony dywanik

No to ma dokładnie tę samą przypadłość co ja :-d
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:
rrosiak
Rada forum

Auto: Dacia :)

Post 27 kwi 2009, o 08:12

rrosiak napisał(a):

No to ma dokładnie tę samą przypadłość co ja

O, a ja myślałem że to tylko ja jestem dziwny :giggle: I jeszcze to przeklęte forum :mrgreen: Człowiek przeczyta o jakimś dziwnym świszczeniu u kogoś i zaczyna nasłuchiwać u siebie...
Godlik
6 gwiazdek

Auto: GT'99; OBK'09 2.5 A/T

Powrót do Dział techniczny ...czyli dla kochających inaczej