Short shifter

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Short shifter

Post 21 kwie 2009, o 10:28

Wodzowie,

Co daje short shifter? Czy to tylko skraca skok lewarka zmiany biegow przez to, ze jest krotsza dzwignia? Dobrze to rozumiem?

Czy po zamontowaniu takiego ustrojstwa jest jakas roznica w machaniu lewarkiem? Natknalem sie na taki temat na kropce i przypomnialem sobie, ze mnie strasznie wkurza, to ze biegi w 2.5XT sa strasznie dłuuuugie. Gdyby byla szansa jakos to usprawnic to chetnie sie zdecyduje. Tylko czy warto?



deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Short shifter

Post 21 kwie 2009, o 10:35

Tasior_Miedziak pisze:Wodzowie,
To pewnie nie do mnie :lol:
Tasior_Miedziak pisze: Co daje short shifter? Czy to tylko skraca skok lewarka zmiany biegow przez to, ze jest krotsza dzwignia? Dobrze to rozumiem?
Właśnie to daje. proporcjonalnie mniejsze są również luzy dźwigni zmiany biegów.

Tasior_Miedziak pisze: Czy po zamontowaniu takiego ustrojstwa jest jakas roznica w machaniu lewarkiem? Natknalem sie na taki temat na kropce i przypomnialem sobie, ze mnie strasznie wkurza, to ze biegi w 2.5XT sa strasznie dłuuuugie. Gdyby byla szansa jakos to usprawnic to chetnie sie zdecyduje. Tylko czy warto?
różnica jest duża ale nie każdemu będzie odpowiadać. pamiętaj, że odpowiednio większą siłą trzeba działać na drążek i niedbały chwyt, który działa przy std. może zawieść ;-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Short shifter

Post 21 kwie 2009, o 10:41

Są też shortshiftery regulowane gdzie można sobie ustawić taki skok jakbyśmy chcieli mieć.

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Short shifter

Post 21 kwie 2009, o 10:41

deLux pisze: różnica jest duża ale nie każdemu będzie odpowiadać. pamiętaj, że odpowiednio większą siłą trzeba działać na drążek i niedbały chwyt, który działa przy std. może zawieść ;-)
A niech to.... Czy zawsze trzeba isc na jakis kompromis? Bardzo trzeba sie wtedy przykladac do zmiany biegow? Czy np. jazda w korkach z takim short shifter'em jest znośna? Bardzo sie wtedy trzeba meczyc?

Idealnie byloby, zeby ktos w 2.5XT mial cos takiego zamontowane, ale jak znam zycie to taki ktos mieszka "pińcet" milionow kilometrow ode mnie i ciezko bedzie sie na wlasnej skorze przekonac jak to jest.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Short shifter

Post 21 kwie 2009, o 10:43

Tasior_Miedziak, wpadnij do Mysiadła i poproś o to żeby Cię usadzili w W4 TURBO. Tam jest short shifter i 5MT takie jak u Ciebie.

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Short shifter

Post 21 kwie 2009, o 10:58

Azrael pisze: Tasior_Miedziak, wpadnij do Mysiadła i poproś o to żeby Cię usadzili w W4 TURBO. Tam jest short shifter i 5MT takie jak u Ciebie.
Tak sie sklada, ze i tak u Was bede bo mi cos stuka w zawieszeniu wiec nie omieszkam zapytac. Dzieki za podpowiedz :-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Short shifter

Post 27 kwie 2009, o 06:45

Tasior_Miedziak pisze:
Azrael pisze: Tasior_Miedziak, wpadnij do Mysiadła i poproś o to żeby Cię usadzili w W4 TURBO. Tam jest short shifter i 5MT takie jak u Ciebie.
Tak sie sklada, ze i tak u Was bede bo mi cos stuka w zawieszeniu wiec nie omieszkam zapytac. Dzieki za podpowiedz :-)
Pewnie masz kamyk w oponie zboczku i od razu stuka w zawieszeniu :mrgreen: Dla niezorientowanych Tasior słyszy w aucie nierówno ułożony dywanik :mrgreen:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Short shifter

Post 27 kwie 2009, o 08:49

Konto usunięte pisze: Dla niezorientowanych Tasior słyszy w aucie nierówno ułożony dywanik

No to ma dokładnie tę samą przypadłość co ja :-d
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Short shifter

Post 27 kwie 2009, o 09:12

rrosiak pisze:

No to ma dokładnie tę samą przypadłość co ja
O, a ja myślałem że to tylko ja jestem dziwny :giggle: I jeszcze to przeklęte forum :mrgreen: Człowiek przeczyta o jakimś dziwnym świszczeniu u kogoś i zaczyna nasłuchiwać u siebie...

ODPOWIEDZ