Kilka pytań od świeżego posiadacza Forestera SG

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
blackthunder
0 gwiazdek
Auto: Forester SG 2.0X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kilka pytań od świeżego posiadacza Forestera SG

Post 14 lip 2017, o 13:50

Witam wszystkich!

We wrześniu stałem się "umiarkowanie" szczęśliwym posiadaczem Forestera SG 2003r. Silnik to wolnossące 2.0 125KM. Forester posiada, rzekomo fabryczne, LPG (BRC Fast z wtryskami Keihin). Zakup był poprzedzony wielodniowym wertowaniem forów subaru. Nie mniej jednak na kilka pytań wciąż nie mogę uzyskać odpowiedzi.

Po zakupie:
- wymieniono wszystkie płyny i filtry (oleje w silniku, skrzyni i dyfrze, płyn chłodniczy)
- kompletny rozrząd
- filtry LPG
- Tylne zawieszenie na kayaba excel G + ironman
- Przód sprężyny ironman, amortyzatory zostały fabryczne
- regulacja zaworów
- wymiana przerdzewiałej miski olejowej.
- całkowicie nowa pierwsza sonda lambda

Pytania są następujące:
1. Po nagrzaniu auta, słychać delikatne głuche postukiwanie, pojawia się gdy pedał gazu jest lekko wciśnięty, tak żeby utrzymać prędkość pojazdu - brak dużego obciążenia. Przy mocniejszym wciśnięciu lub puszczeniu pedału gazu dźwięk zanika. Nie ma żadnej różnicy podczas pracy na benzynie i lpg.
U mechaników usłyszałem, że nie powinienem się tym przejmować. Czy aby na pewno?
2. Po zainstalowaniu ironman'ów, tył stoi wyraźnie niżej niż przód. Dlaczego tak jest, skoro są to sprężyny dedykowane do tego konkretnego modelu. Wyrównałem to podkładką 1cm na tył, ale jeszcze jest minimalnie niżej.
3. Po podniesieniu należało zrobić geometrię. Rozumiem, że pochylenie kół przy podniesieniu o 2 cale zmienia się dość mocno i należy to skorygować, tymczasem panowie w stacji kontroli pojazdów, stwierdzili, że pochylenie kół mieści się w granicach dopuszczalnych przez producenta i poprawili tylko zbieżność z przodu i z tyłu.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów



So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Kilka pytań od świeżego posiadacza Forestera SG

Post 14 lip 2017, o 14:06

blackthunder, przede wszystkim gratulacje :thumb:
blackthunder pisze: Forester posiada, rzekomo fabryczne, LPG (BRC Fast z wtryskami Keihin). Zakup był poprzedzony wielodniowym wertowaniem forów subaru. Nie mniej jednak na kilka pytań wciąż nie mogę uzyskać odpowiedzi.
To nie jest instalacja fabryczna, a co najwyżej montowana u dealera.
blackthunder pisze: 1. Po nagrzaniu auta, słychać delikatne głuche postukiwanie, pojawia się gdy pedał gazu jest lekko wciśnięty, tak żeby utrzymać prędkość pojazdu - brak dużego obciążenia. Przy mocniejszym wciśnięciu lub puszczeniu pedału gazu dźwięk zanika. Nie ma żadnej różnicy podczas pracy na benzynie i lpg.
Gdzie to słychać?
blackthunder pisze: 2. Po zainstalowaniu ironman'ów, tył stoi wyraźnie niżej niż przód. Dlaczego tak jest, skoro są to sprężyny dedykowane do tego konkretnego modelu. Wyrównałem to podkładką 1cm na tył, ale jeszcze jest minimalnie niżej.
3. Po podniesieniu należało zrobić geometrię. Rozumiem, że pochylenie kół przy podniesieniu o 2 cale zmienia się dość mocno i należy to skorygować, tymczasem panowie w stacji kontroli pojazdów, stwierdzili, że pochylenie kół mieści się w granicach dopuszczalnych przez producenta i poprawili tylko zbieżność z przodu i z tyłu.
Może TUTAJ coś znajdziesz ;-)

blackthunder
0 gwiazdek
Auto: Forester SG 2.0X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kilka pytań od świeżego posiadacza Forestera SG

Post 18 lip 2017, o 21:18

So What! pisze: Gdzie to słychać:
Z przodu. Jestem pewien, że momentami "czuję" ten dźwięk pod nogami.
So What! pisze: Może TUTAJ coś znajdziesz ;-)
Nie znalazłem. Nikt nie zgłasza, że ironmanach auto ma zadarty przód.

Slawskip
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Subaru Legacy MY07
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 4 razy

Re: Kilka pytań od świeżego posiadacza Forestera SG

Post 18 lip 2017, o 21:36

może to się wydać dziwne, ale sprawdź wszystkie gumki w tylnym zawieszeniu. Ostatnio ktoś na kropce pisał (co prawda o legacy), że u niego wymiana amortyzatorów, sprężyn i mocowań prawie nic nie dała, ale jak wymienił wszystkie gumki z zawiasu, to auto się podniosło do takiego poziomu jak powinien być.

blackthunder
0 gwiazdek
Auto: Forester SG 2.0X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kilka pytań od świeżego posiadacza Forestera SG

Post 22 lip 2017, o 06:16

Slawskip pisze:może to się wydać dziwne, ale sprawdź wszystkie gumki w tylnym zawieszeniu
Dzięki, jak ogarnę dam znać

ODPOWIEDZ