Żarówki LED zamiast tradycyjnych H7

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Jaca68
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Ostrzeżenia: 1
Auto: Forester XT 2014, LIS 200t 2017
Polubił: 49 razy
Polubione posty: 36 razy

Post 21 gru 2018, o 20:42

FUX pisze:
21 gru 2018, o 14:00
Kiedyś były żarówki H4, 7, etc. bez zmywaczy i także trzeba było się zatrzymywać aby je z syfu oczyścić. Zmywacze często nie ogarniają.
Nie chodzi mi o zwykły bród, ale o oblodzenie, o takie:
Załączniki
pasek.jpg
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (21 gru 2018, o 22:34)

JAK NIE MASZ SIĘ Z KIM BIĆ- BIJ SIĘ Z WŁASNYMI MYŚLAMI

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Ostrzeżenia: 3
Auto: jeżdżące
Polubił: 46 razy
Polubione posty: 71 razy

Post 22 gru 2018, o 10:37

Takiego oblodzenia zenony i zmywacze w forku nie ogarniały.
Zjazd co tankstella i mycie lamp, lusterek oraz bocznych szyb.
Taka była aerodynamika tego klocka.
Z Austrii do Monachium tak miałem, jak na zdjęciu. Potem na przemian śnieg i pył z solą, co skutecznie zmieniło kolor auta na biało, jak już w PL wysechł.
Przed Monachium dolałem do pełna resztę z 5l zapasu.
Od Monachium do Drezna zużyłem cały zbiorniczek płynu, 5l zapasu i 1l koncentratu. Do granicy z PL to był dramat.
Na koniec to na parkingach bez wody śniegiem czyściłem.
W PL na szczęście asfalt zrobił się suchy i do chaty dotarłem.
Takie ekstremalne sytuacje się zdarzają.
ptk22 (22 gru 2018, o 21:51)
Dolce far niente ;-)

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Legaś IV junkers
Polubił: 38 razy
Polubione posty: 63 razy

Post 22 gru 2018, o 14:05

Jaca68 pisze:
21 gru 2018, o 12:53
Sprawdź te ledy zimą
Nie dotrwały do zimy, jak padły to założyłem normalne żarówki ponownie.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Piter 35
6 gwiazdek
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 25 razy

Post 31 gru 2018, o 17:41

Weryfikacja jakościowa nastąpiła bardzo szybko :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=6eI2AqyTYW4
Śnieżna zabawa

Spotkało Cię gradobicie lub parkingowa szkoda , zadzwoń - 608-42-49-26( rejon dolnego śląska )

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Post 2 sty 2019, o 23:29

Piter 35 pisze:
31 gru 2018, o 17:41
Weryfikacja jakościowa nastąpiła bardzo szybko
Brata chińczyki nadal działają, ja widać miałem pecha.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 10 razy
Polubione posty: 5 razy

Post 14 sty 2019, o 17:08

FUX pisze:
21 gru 2018, o 14:00
Kiedyś były żarówki H4, 7, etc. bez zmywaczy i także trzeba było się zatrzymywać aby je z syfu oczyścić. Zmywacze często nie ogarniają.
no tak ale klosze kiedyś były szklane a teraz poliwenglan stety niestety który nie lubi temperatury wysokiej , w każdym razie szkłem nie jest. :(
co tym bardziej dziwi brak możliwości zakupu klosza np do forka sg 2006 ps. chętnie kupię nowe jak by kto miał źródełko
Pracy szukam praca mnie szuka

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki

Post 14 sty 2019, o 17:11

inquiz pisze:
22 gru 2018, o 14:05
Jaca68 pisze:
21 gru 2018, o 12:53
Sprawdź te ledy zimą
Nie dotrwały do zimy, jak padły to założyłem normalne żarówki ponownie.
pytanie jakiej firmy były chipy, i czy regulator zintegrowany z "palnikiem" trwałość w dużej mierze zależy od regulatora też.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Post 14 sty 2019, o 22:26

zgrocca, nie mam pojęcia, miałem reklamować ale ostatecznie trafiły do kosza i się nie zagłębiałem.
Živela Jugoslavija!

BiP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: outbacki dwa, starex
Polubił: 19 razy
Polubione posty: 34 razy

Post 15 sty 2019, o 22:28

Miałem napisać o epidemii ledów po poprzedniej modzie chińskich xenonów w coś niedobrego, ale jakoś nie pasuje.
Taka historyjka.
Dojeżdżam do pracy w kierunku "od miasta". Jadę wojewódzką, przez ciemny las. Ja bez tłoku. Z naprzeciwka do miasta w godzinach porannego szczytu jedzie luźna kolumna. Przegląd oświetlenia pełny. Od jednego sprawnego punktu świetlnego, po przeciwmgłowe przednie z tylnymi i co raz częściej ledy. 1/3 może ma światła mijania wyregulowane i ustawione po bożemu.
W tę samą stronę, co ja, jeździ rowerzysta. Koszulka ze spłowiałymi odblaskami, stopniem zadbania zbliża się do kolorów ziemi. Czymś tam sobie do przodu przyświeca, zadek nieoświetlony. Dałbym mu taką koszulkę, niestety mam podpisane przez f-mę, nie nadają się do redystrybucji ;-) . Spotykam się w lekkim łuku z ledziarzem. Zmienia z drogowych na mijania trochę późno, mijania i tak walą po oczach - okrągłe reflektory świadczą raczej o jakiejś starej konstrukcji golfII, albo bmw jakieś. Bmw, one zawsze podejrzane :mrgreen: . Z przesondowanym dnem oczu prawie wjeżdżam w rowerzystę, ostre hamowanie, szczęściem mogłem odbić w lewo. Wystarczyłoby, że jechałby za nim kolejny, nie odbiłbym, pewnie bym też nie zauważył i trafił delikwenta. I poniósł konsekwencje.
Homologacja to nie jest norma na krzywiznę banana. Zarówka homologowana dla lampy gwarantuje bezpieczeństwo współuczestnikom ruchu. Napierdalanie nieokiełznanym światłem po jadących z naprzeciwka to draństwo jest i tyle. Bardzo się cieszę, że zakończyłeś eksperyment.
ptk22 (16 sty 2019, o 01:29)

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki

Post 22 sty 2019, o 11:17

BiP pisze:
15 sty 2019, o 22:28
Miałem napisać o epidemii ledów po poprzedniej modzie chińskich xenonów w coś niedobrego, ale jakoś nie pasuje.
Taka historyjka.
Dojeżdżam do pracy w kierunku "od miasta". Jadę wojewódzką, przez ciemny las. Ja bez tłoku. Z naprzeciwka do miasta w godzinach porannego szczytu jedzie luźna kolumna. Przegląd oświetlenia pełny. Od jednego sprawnego punktu świetlnego, po przeciwmgłowe przednie z tylnymi i co raz częściej ledy. 1/3 może ma światła mijania wyregulowane i ustawione po bożemu.
W tę samą stronę, co ja, jeździ rowerzysta. Koszulka ze spłowiałymi odblaskami, stopniem zadbania zbliża się do kolorów ziemi. Czymś tam sobie do przodu przyświeca, zadek nieoświetlony. Dałbym mu taką koszulkę, niestety mam podpisane przez f-mę, nie nadają się do redystrybucji ;-) . Spotykam się w lekkim łuku z ledziarzem. Zmienia z drogowych na mijania trochę późno, mijania i tak walą po oczach - okrągłe reflektory świadczą raczej o jakiejś starej konstrukcji golfII, albo bmw jakieś. Bmw, one zawsze podejrzane :mrgreen: . Z przesondowanym dnem oczu prawie wjeżdżam w rowerzystę, ostre hamowanie, szczęściem mogłem odbić w lewo. Wystarczyłoby, że jechałby za nim kolejny, nie odbiłbym, pewnie bym też nie zauważył i trafił delikwenta. I poniósł konsekwencje.
Homologacja to nie jest norma na krzywiznę banana. Zarówka homologowana dla lampy gwarantuje bezpieczeństwo współuczestnikom ruchu. Napierdalanie nieokiełznanym światłem po jadących z naprzeciwka to draństwo jest i tyle. Bardzo się cieszę, że zakończyłeś eksperyment.
wszystko zależy co się kupuje ja mam set na krótkich za160zł wziołem pod uwagę przede wszystkim umiejscowienie i wielkość leda ... kupiłem takie w których producent podaje odległosć od pierścienia montażowego, pierścień oczywiście jest zamontowany na stałe, nie jest to "uniwersalny led z wymiennymi pierścieniami " same chipy to xhp ... a jeśli sie kupi najtańsze badziewie do gulfa czy paserati ...
to co ja moge powiedzieć to tyle że ledy na krótkich lepiej "odcinają" na ścianie odpowiednie kształty niż halogeny.... przeglądy przechodzą bez jednego fuknięcia ze strony ...
ja myślę że gorszą zmorą są xenony źle wyregulowane lub wręcz ze zrypanym poziomowaniem ...bo poco naprawiać jak za półroku i tak do żyda samochód idzie...
ale to tylko moje takie marudzenie

ODPOWIEDZ