Pękające węże chłodnicy

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Pies
0 gwiazdek
Lokalizacja: Sanok
Auto: Impreza Kombi GT 218PS, Polonez 1.8 K16
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pękające węże chłodnicy

Post 21 lip 2017, o 15:55

Witam, od jakiegoś czasu pompuje mi górny wąż od chłodnicy. Efektem jest to, że już trzy razy doszło do jego pęknięcia. Na początku się nie przejmowałem bo za pierwszym razem widziałem, że mechanik źle założył opaskę, która go dosłowni ucięła, za drugim założyłem jakąś staroć ze złomu z 1.6, ale za trzecim już się zacząłem martwić - pojechałem zrobić test dwutlenku na pękniętą głowicę, ale nic nie wykazało. Teraz się zastanawiam, czy kupić nowy zwykły wąż czy może załatwić sprawę silikonowym, tylko czy to normalne, że pompuje węża? Na jałowym jest miękki, a po dodaniu gazu rośnie w oczach!



NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pękające węże chłodnicy

Post 21 lip 2017, o 16:58

Sprawdź korek ciśnienia na chłodnicy czy sprężyna jest na chodzie

Pies
0 gwiazdek
Lokalizacja: Sanok
Auto: Impreza Kombi GT 218PS, Polonez 1.8 K16
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pękające węże chłodnicy

Post 21 lip 2017, o 19:29

Korek puszcza.

bzikus7
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Legacy MY06 2.0 165KM kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pękające węże chłodnicy

Post 24 lip 2017, o 07:32

Chyba przypomnienie lekcji fizyki. Ciecz może zbudować ciśnienie w takim układzie jak układ chłodzenia tylko przez wzrost temp jeżeli wąż rośnie po dodaniu gazu to skąd ten wzrost ciśnienia pompa kręci płynem w koło aż tak ciśnienia nie zbuduje.
Sprawdź termostat może ci auto gotuje. Jak nie to skądś zbiera ci gazów w układzie.

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam. Bzikus7.

ODPOWIEDZ