Błędy P0123 P0607 P2135

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Błędy P0123 P0607 P2135

Post 22 lip 2017, o 18:43

Wczoraj wracając samochodem po 3 dniach postoju w ulewę nagle silnik traci moc, zero reakcji na pedał gazu. Po zagaszeniu silnika i odczekaniu około minuty można było jechać w miarę normalnie przez 2-3km a później jedynie 50km/h i tak doczołgałem się do domu. Sczytałem błędy, które widoczne są na poniższym zdjęciu. Usterki tej raczej nie kojarzyłem z ulewą a z postojem samochodu na działece gdzie mogło grasować to i owo. Po obejrzeniu dokładnie silnika i wszystkich wiązek w okolicy silnika nie zauważyłem żeby coś grasowało i gryzło wiązki.
Dziś dobrałem się do ECU, przekaźnika przepustnicy, wtyczki przepustnicy,  dzwonię żyły biegnące od ECU do przepustnicy i jedna nie ma przejścia. Zaczynam ruszać główną wiązką tuż przy wtyczce na silniku od której wiązka się rozgałęzia na poszczególne podzespoły silnika i widzę że żyła zaczyna łączyć/nie łaczyć. Najprawdopodobniej żyła przerwała się przy wejściu do tej dużej wtyczki. Niezastanawiając się długo, poprowadziłem dodatkową żyłę od wtyczki przepustnicy aż za tą główną wtyczkę i wygląda na to że silnik odżył. Przepustnica normalnie reaguje na pedał gazu. 
Piszę to, bo może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem, a kody błędów mogą sugerować że padło coś poważnego.
Nurtuje mnie tylko jedna sprawa, mianowicie żyła do której dorobiłem bypass pomiędzy wtyczką przepustnicy a główną wtyczką silnika jest ekranowana masą wraz z sąsiednią żyłą. w tej chwili ta żyła nie jest ekranowana, mam nadzieje że nie będzie to niczym skutkowało.
Screenshot_2017-07-21-15-44-54 (810 x 1440).jpg
20170722_125259 (816 x 612).jpg
Subaru throttle wire.jpg



tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Błędy P0123 P0607 P2135

Post 11 lut 2022, o 22:56

Witam,
mam podobny problem u siebie (Forester SG). Od kilku miesięcy walczę z tym problemem. Co wróci z warsztatu to jest spokój kilka tygodni i problem znów powraca. W warsztacie do tej pory zrobione: wymiana przepustnicy, przekaźnika przepustnicy, czyszczenie dolotu i sprawdzenie wiązki elektrycznej ( nie wiem dokładnie jak). Objaw jest taki że auto np w czasie jazdy nagle silnik gaśnie i nie chce odpalić (kręci ale nie zaskakuje). Po odczekaniu chwili albo się "resetuje" i jest ok, albo zapala się check i silnik odpala ale pracuje na bardzo niskich obrotach lub na wysokich ( ok 2 -3 tyś) i nie reaguje na gaz.
Kod błędu wyskakuje P607.
Jakieś rady?

ODPOWIEDZ