Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Post 29 lip 2017, o 12:15

Panowie piszę ten wątek z dwóch powodów, pierwszy to jak piasta dawno nie była wymieniana, to przygotujcie się na drogę przez mękę. Przypuszczałem że piasta będzie zapieczona w zwrotniczy, ale jak to kilka razy przerabiałem w innych samochodach, to pól godziny młotkowania i powinna puścić, ale nie tym razem w Subarynie. Wkur..... zdemontowałem zwrotnice i dopiero kilkanaście mocnych uderzeń młotkiem 2kg zmusiło piastę do wybicia ze zwrotnicy.
Ale drugi powód dla którego piszę tego posta to piasty NTY które niby maja pasować do Tribeci, zamawiając ją zastanawiało mnie że pasują zarówno do Tribeci i do Imprezy WRX.
Po wybiciu starej piasty ze zwrotnicy i pasowaniu nowej NTY o symbolu SB-012 ewidentnie nie pasuje, tzn dwa otwory mocujące są przesunięte o około 5mm względem otworów w zwrotnicy. Tak więc zamawiając zamienniki piast zwracajcie na to uwagę. Ja zostałem z ręką w nocniku, tzn unieruchomioną Tribeca co najmniej do wtorku, zanim otrzymam odpowiednia piastę. Dobrze że sobie wymiany nie zostawiłem na ostatni dzień przed wyjazdem na wczasy.
Obrazek
[imghttps://forum.subaru.pl/uploads/monthly_2017_07/20170728_153704.thumb.jpg.37717722997b92d61d48398065687662.jpg][/img]
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Update z dziś, byłem w dwóch sklepach stacjonarnych żeby dobrać piastę, oczywiście niczego nie maja na miejscu. Panowie z tych sklepów wyszukują w swoich katalogach i znajdują na pierwszej pozycji piastę SKF VKBA 7495 w cenie oryginału, więc szukają dalej to ta piasta SKF zamienia się z piastą SNR R181.21 tą piastę zamówiłem, ale mam obawy że ona również nie będzie pasować, gdyż w katalogach jest ona opisana że pasuje do Imprezy i Tribeci. Ktoś z Was montował zamiennik piasty do Tribeci? Jeśli tak to może ma gdzieś zapisane dokładnie jaki symbol miała ta piasta?



paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Post 30 lip 2017, o 19:30

Ja niedawno robiłem tył w Outbacku i pasowała dobrana z katalogu SNR na ich stronie. ABS działa.
Mam więc podejrzenie że mają dobry katalog.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Post 31 lip 2017, o 15:58

Poskładane wszystko do kupy, Pan w sklepie stacjonarnym się postarał i udało mu się dobrać odpowiednią piastę. Zakupiłem piastę SNR, z tym że symbol jaki podawałem wcześniej jest niepoprawny, piasta którą otrzymałem ma symbol XHGB35314, co ciekawe to piasta niby produkcji SNR a ma wybite na sobie NTN Japan, co mnie cieszy :thumb:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Post 31 lip 2017, o 17:14

To teraz jedna firma.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Post 31 lip 2017, o 17:23

paku pisze:To teraz jedna firma.
a NTN nie robi piast dla Subaru na pierwszą zabudowe?

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Post 22 gru 2018, o 00:24

lutek34,

Jak Twoje piasty?

Moje po wymianie znowu chyba zaczynają szumieć. Do tego mam wrażenie że felga się grzeje .. Jeśli to będą znowu piasty to się postrzelę.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Post 22 gru 2018, o 00:59

jak do tej pory piasty mają się OK.

Jak coś się grzeje w kole, to raczej bym się przyglądnął hamulcom.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Post 22 gru 2018, o 01:03

Ale też szumią obie jak przed wymianą. I tak samo koła się grzeją po lewej i prawej.
Poprzyglądam się jeszcze.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Post 22 gru 2018, o 10:56

paku pisze:
22 gru 2018, o 01:03
Ale też szumią obie jak przed wymianą.
pewny jesteś że to nie od opon?
U mnie letnie z 2012 szumią i by się wydawało że to piasta. Teraz założyłem nowe zimówki i szumu już nie ma.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Wymiana piasty-koszmar (Tribeca)

Post 22 gru 2018, o 10:59

Szumią na zakrętach.. Muszę go podnieść.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ODPOWIEDZ