Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Rotter
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: OBK 2.5 AT '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Post 2 sie 2017, o 17:09

Szanowni,
pisuję tutaj sporadycznie, ale od 2009 r. mam przyjemność być użytkownikiem tego forum. Obecnie posiadany OBK kupiłem zresztą od kolegi jasiem (przy okazji pozdrawiam). Mam nadzieję, że dzięki Wam rozwiążę swój problem(ik).
Ale do rzeczy. Odpowiedzi szukałem, ale nie znalazłem, dlatego pozwalam sobie szacowne grono podpytać: czy mając box dachowy można korzystać z szyberdachu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii? By uniknąć nieporozumień: rzecz nie w tym, że jazda z otwartym szyberdachem jest dla mnie koniecznością, lecz w tym, że wybieram się na dwa tygodnie do Norwegii i chcę auto wykorzystwać jako miejsce do spania. Wszystko już sobie wykombinowałem, ale decyzję, co do sposobu zapewnienia w nocy dostępu świeżego powietrza uzależniam od możliwości otworzenia szyberdachu. Pierwotnie myślałem o uchylaniu okien, ale po analize (dogłębnej rzecz jasna) uznałem, że mając na uwadze konieczność pogodzenia dwóch kwestii, czyli dostępu powietrza i zabezpieczenia się przed insektami i deszczem, łatwiej będzie mi do tego celu wykorzystać szyber. O ile da się go otworzyć.
Mówimy o OBK z 2005 r., relingi zintegrowane, box, łapy, itp. Thule. Box wypożyczam i nie mam do niego w tym momencie dostępu więc przeprowadzenie eksperymentu odpada. Szyberdach dwuczęściowy, z których jedna część stanowi po podniesieniu owiewkę. I w tym tkwi zresztą problem: czy ta tworząca się owiewka mieści się pod pudłem?
Z góry dziękuję za pomoc.

ps. Zrozumiem jeśli Admin przerzuci ten wątek do innego działu, ale uznałem, że kwestia w sumie jest "techniczna" stąd wybór miejsca.


4x4 - 6x9 - 10x15

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Post 2 sie 2017, o 23:53

Hej

Obrazek

Tak miesci sie, i ja mam obnizony profilowo Thule X1 - belki wchodza w box. Miejsca jeszcze zostaje :)

Znam problem z autopsji, bo 18 jade na 2,5 tygodnia Austia/Wlochy/Francja, z tym głównie płetwy i maska po wybrzeżach, ale do auta wchodzi piankowy materac dwuosobowy, do boxa 3 duze pudła 50 litrowe z rzeczami, tarpa z boku auta, do tego na noc tylko fotele rozkladane przerzucic do boxa, i mozna spac :)


https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59F16485

Z tej wersji zrezygnowalem, gdyż namiot za ponad 2000 zł wytrzymał 3 brytyjskie noce, po czym sie popruł i połamał :mrgreen:

Wybaczcie malutkie 205/50/17 oponki, tylko dojechalem te co kupilem na felgach, wczoraj wszedł komplet 215/55/17 nowiutenkich Kumho Ku 31, i pierwsze slizgi na deszczu pozytywnie dzisiaj przeszły :mrgreen:
"Non homo sed vero mentula magna minax."

Rotter
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: OBK 2.5 AT '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Post 3 sie 2017, o 00:14

Dzięki serdeczne Rommel. Dzięki informacji od Ciebie mogę z listy "do załatwienia" skreślić ostatecznie punkt "spanie'.
Awaryjnie wrzucam namiot + tarp, na wypadek gdyby wspólne przebywanie w ograniczonej przestrzeni zaczęło rzucać się na głowę mnie lub mojemu Synowi, ale generalnie nastawiamy się na auto. Pierwotnie myślałem o czymś takim http://smartcamp.pl/, ale po rozmowie z człowiekiem który to robi, nie byłem przekonany, że to dobre rozwiązanie (jeśli śpisz na wznak, to budzisz się z nosem w suficie), a nie bardzo miałem możliwości poświęcić całego dnia na wycieczkę w okolice Rzeszowa (przejazd + kilka godzin trwa wykonanie modelu, bo do każdego samochodu trzeba podejść indywidualnie - wersja właściwa powstaje później). Dla zainteresowanych info, że koszt dla OBK, to ok 2500 zł. Ale rozwiązanie ciekawe i pewnie przed następnymi wakacjami bliżej się sprawie przyjrzę.
Jeszcze raz dziękuję i... udanych wakacji.

ps. Śmiesznie wygląda subaryna z takim "odwłokiem". :-)
4x4 - 6x9 - 10x15

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Post 3 sie 2017, o 09:39

Smieszne, ale najbardziej upierdliwe bylo to, jak to sie noca przy wietrze tluklo. O masakra. A jak szły naprezenia po tasmach, to sie czlowiek budzil od tego huczenia :D



Ja mam taka tarpe teraz, daje rade :) O smartcamp wiem, bo tata mi to pokazywal, ale w fakt w Outbacku malo miejsca - w Forku na wysokosc było super, ale na długosc za mało(mam 189 cm wzrostu niestety).

A jak byl maly sztorm i spalem w Walii na klifie, to fajnie autem bujalo :D

No moja lista zamknela sie wczoraj oponami, poprzez rozrzad, przednie wahacze, oleje, termostaty, itd, a wczoraj odkrylem jeszcze ze tylna podpora mostu sie żegna z Outbackiem i powoli ucieka w kawałkach, tak to jestem pozytywnie zaskoczony stanem spodu :)
"Non homo sed vero mentula magna minax."

AdamMarshall
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester, Canoe
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 20 razy

Re: Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Post 3 sie 2017, o 11:02

Wtrącę się, bo ciekaw jestem - dlaczego wybieracie samochód zamiast spać pod tarpem, czy w namiocie?
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

˙ʞoʇdɐן ʎɯ ɯoɹɟ ʇuǝS
AdamMarshall

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Post 3 sie 2017, o 22:31

Bo po pierwsze, autem mozesz sie zatrzymac doslownie wszedzie gdzie tylko zechcesz. Po drugie, sypiam czesto w aucie jak jest 5-15 stopni na zewnatrz - wtedy w aucie jest cieplo i przyjemnie. Auto chroni przed wiatrem. Auta nie zerwie ci wiatr ani nie porwie ;) No i dlatego mam auto ktore wjedzie praktycznie wszedzie ;)

Spalem pare razy w ekstremalnych warunkach, nawet w hamaku przy -5 stopni sie zdarzało, ale to nie jest to ;) Ja potrzebuje normalnego materaca zeby odpoczac i sie wyspac ;)

Plus szelest namiotu przy wietrze mnie czesto rozbudza.
"Non homo sed vero mentula magna minax."

AdamMarshall
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester, Canoe
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 20 razy

Re: Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Post 4 sie 2017, o 09:25

OK, przekonałeś mnie. Tam gdzie wicher pizga, a nie mamy ochoty szukać osłoniętej miejscówki ma to sens.

Sam mam co najmniej jedną nieprzespaną noc, gdzie hulał duży wiatr i trzepotał mi tarpem, a ciężko tam było o osłonięte od wiatru miejsce. Zresztą ten zaczął hulać nocą.
Obrazek
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

˙ʞoʇdɐן ʎɯ ɯoɹɟ ʇuǝS
AdamMarshall

Rotter
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: OBK 2.5 AT '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Post 4 sie 2017, o 21:38

Od siebie dodam jeszcze:
- są kraje, gdzie rozbicie namiotu "gdziekolwiek" jest niemożliwe, a spanie w samochodzie jest choćby tolerowane
- są miejsca, gdzie spanie w samochodzie wydaje mi się po prostu bezpieczniejsze
- opuszczenie miejsca postoju w bardzo szybkim czasie bywa czasami zaletą, a może nawet uratować dobytek i zdrowie (nikomu nie życzę, by miał się o tym przekonać)
- samochód przygotowany do spania daje wybór. A ja lubię mieć wybór. :-)

Pozdrawiam. A wszystkim, którzy są jeszcze "przed" życzę udanych wakacji.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
4x4 - 6x9 - 10x15

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Post 5 sie 2017, o 09:29

Ja specjalnie szukalem tez namiotu ktory wytrzyma wichry, jedna duńska firma robi dobre, Nordisk, sa nawet testy przy wietrze na ich stronie:

http://www.nordisk.eu/products/tents/

http://www.nordisk.eu/video/

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59F99F5F

a spiac tu w namiocie wszystko sie tluklo i huczało ;)

Ja mam zamair kimnac sie gdzies na jakimś parkingu w Alpach na pewno ze dwa razy, na parkingu tez sie ciezko rozbic ;) Uwielbiam spac na klifach i zboczach gór, a tam z reguły dyma.

Ale fakt faktem, na spływie kajakiem zawsze spie pod namiotem, ciezko mi upchac auto do kajaku :/
"Non homo sed vero mentula magna minax."

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy box dachowy nie blokuje szyberdachu?

Post 5 wrz 2017, o 23:52

"Non homo sed vero mentula magna minax."

ODPOWIEDZ