regulacja luzów zaworowych

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
szymonelekt
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 125km, 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

regulacja luzów zaworowych

Post 29 sie 2017, o 11:32

Witam.
jestem w trakcie regulacji zaworów w mojej imprezie silnik 2.0 SOHC EJ20 125kM z gazem. Znalazłem w necie instrukcję po angielsku zgodnie z którą wyregulowałem zawory ssące.Zgodnie z tą instrukcją zawory ssące pierwszego cylindra należy regulować gdy strzałka na kole pasowym lewego wałka rozrządu pokrywa się ze znakiem na obudowie. Następnie obracając wałem głównym w prawo ustawiamy strzałkę co 90 stopni regulując kolejno zawory ssące 3 2 4 cylindra. Moje pytanie brzmi przy jakim położeniu w/w znaków regulować zawory wydechowe. Moja znajomość angielskiego nie pozwala na znalezienie rozwiązania w instrukcji którą posiadam.
Proszę o pomoc



Bronczesław7
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: regulacja luzów zaworowych

Post 29 sie 2017, o 12:56

Czesc stary, ja mialem kidys podobna misje, ale mi to kolega robil - tak zrobil, ze zepsul jeszcze bardziej. Od tego czasu sie boje cokolwiek ruszac w aucie, ale znalazlem fajnego mechanika. pojechalem do [SPAM], w sumie z glupoty i mi to naprawili. nie chce ci teraz pisac glupot, bo nie pamietam jakie to byly parametry, ale jakby ci sie nie udalo tego ugryzc, to sprobuj u nich. na pewno rozwiaza probelm

limesiak
2 gwiazdki
Lokalizacja: NKE
Auto: OBK H6 MY05
Polubił: 0
Polubione posty: 3 razy

Re: regulacja luzów zaworowych

Post 29 sie 2017, o 13:30

szymonelekt pisze: Moje pytanie brzmi przy jakim położeniu w/w znaków regulować zawory wydechowe
Proszę o pomoc
Tym samym
Pozdrawiam
M

MiszaElk
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Ełk
Auto: Forester 2.0 AT, Astra J 1.6T AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: regulacja luzów zaworowych

Post 29 sie 2017, o 15:12

Czy możesz podzielić się linkiem do instrukcji?
Obrazek

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: regulacja luzów zaworowych

Post 29 sie 2017, o 19:31

Bronczesław7, spadaj spamerze
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

szymonelekt
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 125km, 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: regulacja luzów zaworowych

Post 29 sie 2017, o 20:35

zawory wyregulowane uszczelki wymienione pali na tyk dzięki za pomoc.

Mion_Ando
0 gwiazdek
Auto: Legacy 2.0 138 KM, 2005 r.
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: regulacja luzów zaworowych

Post 6 lis 2017, o 21:40

witajcie, odnośnie luzów zaworowych, również i ja zabrałem się za sprawdzenie ile one u mnie wynoszą - legacy IV 2005 rok, 138KM, 234k km przebiegu. Moje pytanie dotyczy czy luzy rzędu 0.25 na ssaniu; 0.30 na wydechu są do przyjęcia czy trzeba to ustawić do nominału ?

ODPOWIEDZ