Zacięła się tylna klapa - jak otworzyć?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Ermenegildo
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.0 92kW 125KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Zacięła się tylna klapa - jak otworzyć?

Post 15 wrz 2017, o 08:54

Panowie. Jak otwieram pilotem z centralnego auto to drzwi odryglowują się poprawnie, a kufer pozostaje zamknięty. Często z niego korzystam i sowicie uprzykrza mi to korzystanie z samochodu. Jest jakieś "awaryjne" otwieranie klapy?

Przy dźwięku, który wydaje centralka podczas otwierania słyszę, że dobiega on też przy zamku kufra, ale nie otwiera się....Jestem świeżo po wymianie na nowy zamka tylnej klapy, a ze starym zamkiem była ta sama sytuacja, więc na pewno nie jest to usterka mechaniczna zamka. Jakiś czujnik?



FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Zacięła się tylna klapa - jak otworzyć?

Post 15 wrz 2017, o 12:49

Jakieś cięgno.

jo_gurt
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: OBK 2005 2.5i US, OBK 2012 3.6R US
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zacięła się tylna klapa - jak otworzyć?

Post 20 wrz 2017, o 10:26

W manualu nie ma? W manualu dla OBK 2012 jest sekcja "Rear gate (Outback) – if the rear gate cannot be unlocked".

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Zacięła się tylna klapa - jak otworzyć?

Post 20 wrz 2017, o 12:24

W naszym Legacy tak się zdarza jeśli klamka do otwierania bagażnika zostanie "wciśnięta". Czyli np. jak auto jest brudne i klamka nie wraca na swoje miejsce. Po odepchnięciu ręcznym i ponownym zamknięciu/otwarciu centralnego już działa. A jak nadal nie działa, to od środka na pewno da się otworzyć linką, ale jak rozbroić klapę, to nie wiem.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Zacięła się tylna klapa - jak otworzyć?

Post 20 wrz 2017, o 16:11

barbie pisze: ale jak rozbroić klapę, to nie wiem.

wystarczy się wczołgać do bagażnika, odsunąć tapicerkę i gotowe. niestety w legacy 3 zrobili linkę, w dwójce był drut nie do urwania.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ODPOWIEDZ