Reparaturki tylnych błotników Forester SG

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
iTryton
0 gwiazdek
Auto: Forester SG 2.0 125KM 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Reparaturki tylnych błotników Forester SG

Post 26 wrz 2017, o 18:58

Witam,

jako że w moim Foresterze MY2004 pojawiły się rude parchy na tylnych błotnikach przy połączeniu ze zderzakiem jestem zmuszony do wizyty w warsztacie blacharsko-lakierniczym. Nauczony doświadczeniem zacząłem sprawdzać dostępność tzw. reparaturek i tutaj... zdziwko, bo na forach znajduję wpisy, że reparaturek tylnych błotników do mojego Forka nie ma :( Jednak po głębszym spoglądnięciu w internet znalazłem! Proszę oto one:

http://www.bolma.pl/oferta/subaru/forester-05-08.html

Napiszcie, proszę czy spotkaliście się z częściami od tego producenta, jeśli tak to jakie są wasze doświadczenia.

Jestem również ciekaw w jaki sposób Wy poradziliście sobie ze rdzą w takim Foresterze.



Nixtend
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Subaru Forester 2.5xt 04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Reparaturki tylnych błotników Forester SG

Post 28 wrz 2017, o 11:26

Jak u mnie pojawił się ten samo problem, to blacharz mówił, że nie spotkał się z takowymi.
Skończyło się na tym, że znalazł się dawca z którego poszedł przeszczep. Za organ poszło 400 zł, ale to próg plus błotnik tylny więc większy kawałek

iTryton
0 gwiazdek
Auto: Forester SG 2.0 125KM 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Reparaturki tylnych błotników Forester SG

Post 2 lis 2017, o 15:54

Witam,

spieszę donieść, że reparaturki zdaniem mojego blacharz-lakiernika dały radę. Mówił, że jakość ich wykonania, nie odbiegała od średniej rynkowej. Efekt końcowy wygląda dobrze. Pojawia się oczywiście pytanie, kiedy znowu wyjrzy ruda? Jak wyjrzy, a ja nie zapomnę, to napiszę :)

iTryton
0 gwiazdek
Auto: Forester SG 2.0 125KM 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Reparaturki tylnych błotników Forester SG

Post 22 lip 2018, o 19:24

Witam,

może komuś przyda się ta wiadomość: Niestety po 8 miesiącach od naprawy na światło dzienne wyjrzała ruda zdzira. Podejrzewam jakość samych reparaturek oraz jakość naprawy - to bardziej. A już myślałem, że znalazłem pierwszego w kraju blarzacha-lakiernika, który zna się na swojej robocie... Ach głupi... głupi byłem :-(

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Reparaturki tylnych błotników Forester SG

Post 22 lip 2018, o 21:02

Pewnie nie zabezpieczył dobrze od wewnątrz błotników.

ODPOWIEDZ