Impreza GH kilka pytań przed zakupem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Black Spirit
0 gwiazdek
Lokalizacja: zewsząd
Auto: Szybki rower na jednym blacie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza GH kilka pytań przed zakupem

Post 3 paź 2017, o 01:45

Siemka Panowie i Panie 
Przymierzam się do zakupu lanosa 150 km raczej z początku produkcji mam parę pytań i rozterek związanych z tym modelem .
1) Jak z trwałością nadwozia ? czy ruda lubi atakować jak w poprzednich modelach ? 
Widziałem kilka z rdzewiejącą tylną klapą przy blendzie .
2) Gdzieś słyszałem że plastiki wewnątrz auta są kiepskiej jakości - rysują się itp.
3) Jak wypada awaryjność tych jednostek ? na co zwrócić szczególną uwagę ?
4) typowe usterki - jeżeli takowe są :-)
5) Czy zwracać uwagę na rocznik , coś było popoprawiane ? 
6) Jakie były opcje wyposażenia auta ? ( wiem tylko o RS inne fotele , zderzaki )


Jeszcze kwestia LPG  czy to prawda że były wersje fabrycznie przystosowane pod LPG - jeżeli tak to jaki mają kod , VIN ? jak to rozpoznać ? 
Jakiej marki instalacją zdaję egzamin najlepiej ?
Po zdjęciach widzę że część aut ma " korek wstydu "na zderzaku a inne ładnie ukryte , o co kaman ?  Montowali to jak popadnie ?
Generalnie szukać będę  benzynowca ale na portalach aukcyjnych ciężko znaleźć takową , większość zagazowana :-( aż tyle palą czy co ? :-)
Bardzo mało informacji jest w necie :-( 
Ostanie pytanko
Jak przedstawiają się ceny GH ????? 
 -> widziałem GH za 19 tysi Polski salon książka serwisowa itp i takie za 34 tysie ( roczniki 2007-2010 ) 
Nie mówię tu o rodzynkach z Niemiec  100 tyś , przebiegu , pełen serwis , bezwypadek z kawałkiem tira i przystankiem w gratisie  , wymienione wszystko w serwisie łącznie z właścicielem :-)
Proszę o info realnej wartości auta zadbanego - powiedzmy bezwypadkowego 



inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Impreza GH kilka pytań przed zakupem

Post 3 paź 2017, o 08:20

Miałem chwilę chęć na lanosa, oglądałem z 3 i miały plastiki porysowane. korek LPG na wierzchu to standard auta sprowadzanego z Niemiec.
a subaru nigdy nie robiło aut specjalnie pod gaz, daje się gazować ale trzeba robić to dobrze, są opinie na forum o warsztatach różnych. no i dbać w eksploatacji.
lanos ma jedną zasadniczą wadę jak dla mnie - mało miejsca na butlę.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Black Spirit
0 gwiazdek
Lokalizacja: zewsząd
Auto: Szybki rower na jednym blacie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza GH kilka pytań przed zakupem

Post 3 paź 2017, o 18:03

coś słyszałem o niby utwardzonych gniazdach zaworowych - specjalnie pod LPG
chyba że wszystkie GH tak mają
kolejna sprawa jeżeli chodzi o LPG jak wygląda faktycznie sprawa regulacji zaworów +/- jaki koszt itp.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Re: Impreza GH kilka pytań przed zakupem

Post 3 paź 2017, o 22:17

W oznaczeniu silnika jeśli występuje "F" oznacza głowice / gniazda zaworowe przystosowane pod gaz.

Black Spirit
0 gwiazdek
Lokalizacja: zewsząd
Auto: Szybki rower na jednym blacie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza GH kilka pytań przed zakupem

Post 3 paź 2017, o 22:52

Oki , podziękował
Będzie to moje pierwsze subaru i jak nie trafie only PB to i pierwsze w LPG
Jak się sprawdzają te instalacje zakładane w ASO ? Auto +/- 10 letnie więc instalacja nie nowa :-|
Przy LPG się nie upieram ale ciężko będzie mi chyba znaleźć takową bez ;-(
Może ktoś jeszcze się wypowiedzieć na pytanka z pierwszego posta

rosaskc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Impreza GH 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza GH kilka pytań przed zakupem

Post 6 paź 2017, o 14:44

Black Spirit pisze: 1) Jak z trwałością nadwozia ? czy ruda lubi atakować jak w poprzednich modelach ? 
Widziałem kilka z rdzewiejącą tylną klapą przy blendzie .
Generalnie, z rudą nie ma dramatu, szukaj dobrej blachy, a znajdziesz. Oczywiście, poza tylną klapą - ona rdzewieje z racji wady fabrycznej.
Black Spirit pisze: 2) Gdzieś słyszałem że plastiki wewnątrz auta są kiepskiej jakości - rysują się itp.
Chyba raczej kwestia użytkownika. Ja mam nalatane 200kkm, a jakoś plastiki mam całe, niezużyte.
Black Spirit pisze: 3) Jak wypada awaryjność tych jednostek ? na co zwrócić szczególną uwagę ?
4) typowe usterki - jeżeli takowe są :-)
Dość udana jednostka - raczej bezawaryjna. Obadaj jak każdy inny silnik. Z niesilnikowych problemow to chyba tylko ta rdzewiejąca klapa. No i dość słabe hamulce jak na takie auto w serii. Popularną modyfikacją jest założenie 4-tłoczkowych zacisków na przód.
Black Spirit pisze: 5) Czy zwracać uwagę na rocznik , coś było popoprawiane ? 
Raczej nie. Klapa rdzewieje w każdym roczniku :P
Black Spirit pisze: 6) Jakie były opcje wyposażenia auta ? ( wiem tylko o RS inne fotele , zderzaki )
RA (Active) czyli podstawowa wersja, RC (Comfort) to troche więcej wyposażenia. Dokładki zderzakow, dyfuzor z tyłu i nakładki na progi znajdziesz w RS-ach i dieslach. Fotele kubełkowe chyba tylko RS.
Black Spirit pisze: Jeszcze kwestia LPG  czy to prawda że były wersje fabrycznie przystosowane pod LPG - jeżeli tak to jaki mają kod , VIN ? jak to rozpoznać ? 
Jakiej marki instalacją zdaję egzamin najlepiej ?
Po zdjęciach widzę że część aut ma " korek wstydu "na zderzaku a inne ładnie ukryte , o co kaman ?  Montowali to jak popadnie ?
Silniki z oznaczeniem EJ20F mają wzmacniane gniazda zaworowe z fabryki. Niektórzy dealerzy zakładali instalacje w tych autach - TeleFlex (Niemcy, Holandia) lub BRC (Włochy). Przy TeleFlexie korek w zderzaku. Jeśli jest gdzie indziej to raczej prywatnie zakładana instalacja niż przez dealera.
Black Spirit pisze: Generalnie szukać będę  benzynowca ale na portalach aukcyjnych ciężko znaleźć takową , większość zagazowana :-( aż tyle palą czy co ? :-)
Fabryczny zbiornik (wchodzi 41 litrów LPG) daje jakieś 360 km zasięgu.
Black Spirit pisze: Jak przedstawiają się ceny GH ????? 
Bardzo różnie. Zadbane egzemplarze nawet ponad 30k w zależności od popełnionych inwestycji / modyfikacji. Za serię nie powinieneś dać więcej niż 27k w mojej opinii. Takiego jak ten na allegro czy otomoto nie znajdziesz ;) viewtopic.php?f=21&t=20448

Black Spirit
0 gwiazdek
Lokalizacja: zewsząd
Auto: Szybki rower na jednym blacie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza GH kilka pytań przed zakupem

Post 6 paź 2017, o 22:33

podziękował ślicznie za piękną i merytoryczną odpowiedz :cofee:

ODPOWIEDZ