Regeneracja konwertera

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
limesiak
2 gwiazdki
Lokalizacja: NKE
Auto: OBK H6 MY05
Polubił: 0
Polubione posty: 3 razy

Regeneracja konwertera

Post 9 paź 2017, o 09:39

Heja
Czy ktokolwiek ma doświadczenie a głównie firmę, która poprawnie zregeneruje sprzęgło hydrokinetyczne? Jest tych firm trochę na rynku, problem jest z poprawnym jej wyborem :wall:
PS. A może jakieś porady, czego się pytać wybierając takową?

Pozdrawiam


Pozdrawiam
M

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja konwertera

Post 9 paź 2017, o 12:59

Ja mam ten sam problem, z tym ze w UK regeneracja 300-400 f, w Polsce po 500-700 zl, tylko jesli mam wysylac do PL, potem mi odesla, a jak strace na skladaniu i rozkladaniu auta znowu drugie tyle... A troszke obawiam sie potem o reklamacje - chyba ze ktos ma naprawde sprawdzona Polska firme?
"Non homo sed vero mentula magna minax."

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Regeneracja konwertera

Post 9 paź 2017, o 19:09

limesiak pisze: Czy ktokolwiek ma doświadczenie a głównie firmę, która poprawnie zregeneruje sprzęgło hydrokinetyczne?

Ja regenerowałem 3 konwertery do Chryslera i jeden do Subaryny w Krakowie http://www.auto-mat.com.pl/index.php/konwertery/
nie miałem żadnych problemów.

limesiak
2 gwiazdki
Lokalizacja: NKE
Auto: OBK H6 MY05
Polubił: 0
Polubione posty: 3 razy

Re: Regeneracja konwertera

Post 9 paź 2017, o 22:14

lutek34 pisze:
Ja regenerowałem 3 konwertery do Chryslera i jeden do Subaryny w Krakowie http://www.auto-mat.com.pl/index.php/konwertery/
nie miałem żadnych problemów.
Fajnie, dzięki za info. Możesz napisać co było powodem i jaki był efekt po?
Zasłyszałem, że jest to jakiś "rakiet sajens", że trzeba zrobić wyważanie pod skrzynię co nie do końca mi pasuje...
Pozdrawiam
M

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Regeneracja konwertera

Post 10 paź 2017, o 06:51

W Chryslerach regenerowałem profilaktycznie przy remontach skrzyń, w Subarynie miałem problem z drżeniem podczas zapinania lock upu, problemem były wypalone tarczki lock upu w konwerterze. Od momentu regeneracji przejechane przeszło 20kkm i jest OK.

Cały proces regeneracji odbywa się w zakładzie regenerującym, niczego nie wyważa się na samochodzie. Oglądnij sobie ten filmik, to będziesz miał pojęcie jak przebiega ten proces.


limesiak
2 gwiazdki
Lokalizacja: NKE
Auto: OBK H6 MY05
Polubił: 0
Polubione posty: 3 razy

Re: Regeneracja konwertera

Post 10 paź 2017, o 10:32

lutek34 pisze:W Chryslerach regenerowałem profilaktycznie przy remontach skrzyń, w Subarynie miałem problem z drżeniem podczas zapinania lock upu, problemem były wypalone tarczki lock upu w konwerterze. Od momentu regeneracji przejechane przeszło 20kkm i jest OK.

Cały proces regeneracji odbywa się w zakładzie regenerującym, niczego nie wyważa się na samochodzie. Oglądnij sobie ten filmik, to będziesz miał pojęcie jak przebiega ten proces.

Dzięki za info, ale widziałem już wiele marketingowych filmów ;-) niemniej raz jeszcze dzięki
Generalnie po kilku rozmowach z zakładami zajmującymi się tego typu usługami i różnym podejściu do tematu, będę składał jak to ma miejsce obecnie a ewentualną regenerację zlecę po konkretnej diagnozie przez ludzi zajmujących się przekładniami hydraulicznymi. Szkoda wyrzucać kasy w coś co nie koniecznie rozwiąże problem.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
M

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja konwertera

Post 10 paź 2017, o 15:18

wlasnie mi odpisali ze regeneracja 615 zlotych - chyba sie skusze :)
"Non homo sed vero mentula magna minax."

limesiak
2 gwiazdki
Lokalizacja: NKE
Auto: OBK H6 MY05
Polubił: 0
Polubione posty: 3 razy

Re: Regeneracja konwertera

Post 11 paź 2017, o 07:54

Rommel pisze:wlasnie mi odpisali ze regeneracja 615 zlotych - chyba sie skusze :)
A ja nie :wall: wolę tę kasę przeznaczyć na paliwo i podjechać do kumatych ludzi, którzy mi zdiagnozują temat :cofee:
Pozdrawiam
M

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Regeneracja konwertera

Post 11 paź 2017, o 08:29

limesiak pisze: wolę tę kasę przeznaczyć na paliwo i podjechać do kumatych ludzi, którzy mi zdiagnozują temat

a co takiego ci się dzieje, że zastanawiasz się nad regeneracją konwertera?
Kolega Rommel ma rzekomo zdiagnozowane że u niego przyczyną niedomagań jest konwerter, więc teraz został mu wybór czy szukać nowego czy regenerować swój i z tego co pisze to skłania się ku regeneracji. Ty za to pytałeś o firmy które regenerują konwertery, więc ja podałem namiar na firmę z Krakowa z której kilka razy korzystałem z pozytywnym skutkiem. Na bliżniaczym forum kolega który miał identyczny problem z konwerterem jak ja, dwa miesiące temu regenerował swój konwerter w tej samej firmie a demontaż i montaż konwertera plus cały serwis skrzyni zlecił warsztatowi JarCar i od tej pory nie narzeka.

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja konwertera

Post 11 paź 2017, o 09:26

Oj od razu rzekomo - ew. jeszcze moze byc bicie na FlexiPlate która dociska konwerter(nie wiem jak to sie nazywa po polsku, docisk po prostu jak przy sprzegle?), ale tak raczej nie ma co innego powodowac takich wibracji.
"Non homo sed vero mentula magna minax."

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Regeneracja konwertera

Post 11 paź 2017, o 10:53

Rommel pisze: jeszcze moze byc bicie na FlexiPlate która dociska konwerter

flaxplate (drive plate) nie dociska konwertera, tylko łaczy konwerter z silnikiem.
Nie bardzo moge sobie wyobrazić, żeby on mógł generować jakiekolwiek drgania

Obrazek

limesiak
2 gwiazdki
Lokalizacja: NKE
Auto: OBK H6 MY05
Polubił: 0
Polubione posty: 3 razy

Re: Regeneracja konwertera

Post 11 paź 2017, o 11:32

lutek34 pisze: Kolega Rommel ma rzekomo zdiagnozowane że u niego przyczyną niedomagań jest konwerter
Wolę nie inwestować w pogrubione słowa ;-)
lutek34 pisze: Ty za to pytałeś o firmy które regenerują konwertery, więc ja podałem namiar na firmę z Krakowa z której kilka razy korzystałem z pozytywnym skutkiem. Na bliżniaczym forum kolega który miał identyczny problem z konwerterem jak ja, dwa miesiące temu regenerował swój konwerter w tej samej firmie a demontaż i montaż konwertera plus cały serwis skrzyni zlecił warsztatowi JarCar i od tej pory nie narzeka.
Tak i za to Tobie dziękowałem. Zadzwoniłem do kilku firm, również podanej przez Ciebie i zauważyłem wiele różnych podejść do tematu, na podstawie czego wyciągnąłem wniosek, że warto podjechać do dobrej firmy zajmującej się przekładniami automatycznymi i na podstawie ich diagnozy poddać się terapi uszczuplania portfela :-p
lutek34 pisze: a co takiego ci się dzieje, że zastanawiasz się nad regeneracją konwertera?
W moim przypadku występuje lekkie telepanie przy prędkościach około 30-50 km/h głównie podczas mocniejszego przyspieszania oraz wibracje pomiędzy 110-130km/h. Czasem dodatkowo przy skręconych kołach i jakby inne zachowanie jest na zimnym oleju oraz inne ciepłym.
Pozdrawiam
M

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Regeneracja konwertera

Post 11 paź 2017, o 11:51

limesiak pisze: dobrej firmy zajmującej się przekładniami automatycznymi i na podstawie ich diagnozy poddać się terapi uszczuplania portfela

oczywiście że powinieneś wpierw rozpocząć od warsztatu, który zdiagnozuje co dokładnie jest przyczyną drgań, równie dobrze do może być przegub. Jeśli warsztat faktycznie zdiagnozuje że przyczyną jest konwerter, to wtedy powinieneś zacząć rozglądać się za firmą regenerującą konwertery, a Ty zabierasz się do tematu trochę od du....... strony. Wiele firm remontujących ASB będzie chciało zająć się całościowo, czyli oddać konwerter do swojej zaufanej firmy.

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja konwertera

Post 11 paź 2017, o 12:53

Oczywiscie chodzilo mi o FlexPlate. w obu przypadkach zastosowalem zaspany skrot myslowy ;) Konwerter jest do niej przykrecony, i czasem na niej jest tez bicie - jest nawet sporo filmików z tym w necie. W piatek zrzucamy skrzynie, i bedziemy patrzec, wiec szykuje sie na pare tygodni bez auta, co jest najgorsze - a motocykl wlasnie idzie do sprzedazy...
"Non homo sed vero mentula magna minax."

ODPOWIEDZ