Problem po wymianie świec i regulacji zaworów

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
SLegacy2004
0 gwiazdek
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Problem po wymianie świec i regulacji zaworów

Post 16 paź 2017, o 13:03

Witam Wszystkich!

Zwracam się z zapytaniem dotyczącym mojego samochodu: Legacy IV 2.0 138 km. Ostatnio dokonałem kontroli luzów zaworowych i wymiany świec. Standardowe jakie tam zastałem to NGK. Z uwagi, że o auto dbam i chciałem aby miało "lepiej" wrzuciłem DENSO Iridium TT (IK20TT#4), a, że znacznie droższe (4x) to myślałem, że lepsze. Efekt jaki uzyskałem to szarpanie oraz brak mocy w zakresie praktycznie od dołu do 2400 - 2800 obrotów. Oczywiście auto odpala bez zastrzeżeń, na zimnym i ciepły i pracuje równo. Powyżej 3000 problem nie istnieje i mam wrażenie, że jest nawet lepiej. Co może być powodem? Może warto kontrolnie wrzucić tam standardowe świece NGK i zobaczyć czy objaw ustąpi? Miał ktoś podobną sytuację? Pozdrawiam.



miszozon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Forek S-turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem po wymianie świec i regulacji zaworów

Post 19 paź 2017, o 19:00

Wymiana świec na normalne to dość tania diagnoza... jak się sprawdzi ;)
Żadnego check engine, nie migał przez chwilę ?
vel misza, Pozdrawiam!

RafcioL28
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy MY 06 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem po wymianie świec i regulacji zaworów

Post 20 paź 2017, o 16:23

Szarpanie to prawdopodobnie przyczyna wypadających zapłonów, podpiął bym auto pod kompa wiadomo by było na którym cylindrze i wtedy cewka do sprawdzenia.

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Re: Problem po wymianie świec i regulacji zaworów

Post 20 paź 2017, o 17:50

Może nie dociśnięta fajka jednej świecy ? Zerknij wieczorem czy są jakieś iskry w okolicach połączenia kabel-cewka.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Problem po wymianie świec i regulacji zaworów

Post 20 paź 2017, o 21:25

A czy świece nie mają jakiejś dziwnej ciepłoty. Może są skrajnie za ciepłe lub zimne? Świce powinny być takie jak fabryka kazała, chyba że motór podkręcony.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ODPOWIEDZ